EESTI FILMI “RAIN” MUUSIKAST ILMUS VINÜÜL

Mängufilmi “Rain” vinüüli kujundus (autor Epp Linke)

Režissööri Janno Jürgensi filmi “Rain” muusika anti välja vinüülil. Helilooja on Misha Panfilov, kes on tuntud ansamblist Estrada Orchestra. “Ma olen muusikat salvestanud ja ise välja andnud üle viie aasta ning mulle on alati öeldud, et muusika kõlab nagu olematu filmi soundtrack. Nii oli see loomulik jätk minu muusikuteel – pidin varem või hiljem hakkama looma muusikat “päris” filmidele,” kommenteerib Panfilov.

Muusika valmimiseks nägi Misha Panfilov filmi musta versiooni ja rääkisid režissööri Janno Jürgensiga visioonist. Stuudiosse minnes saadi kogu muusika salvestatud nädalaga. Protsessis osalesid kaasmuusikud Estrada Orchestrast ja Misha Panfilov Sound Combost – Madis Katkosilt trummidel, Ilja Gussarov ja Sasha Petrov puhkpillidel, Anna Dotsenko vokaalil ja Jörgen Hermaste tegi masteri. “See kõik oli mulle väga uus ja põnev protsess, sest sellel olid kindlad tähtajad ja samas sai pidevalt režissööriga koostööd teha. Tema aitas leida õiget meeleolu, sest muusika oli lihtsalt üks osa väga suurest tervikust – tema filmist. Inspiratsiooni leidmiseks kuulasin 1960-70 aastate Itaalia, Prantsuse ja Nõukogude Liidu filmide muusikat,” lisas helilooja.

Filmimuusika väljaandmine vinüülil ei ole Eestis tavaline. Panfilovi sõnul soovib ta salvestatut alati kuidagi välja anda ning tema jaoks on selleks parim võimalus vinüülplaat. Albumi andis välja Detroitis baseeruv leibel Funk Night Records. Vinüül ilmub füüsiliselt USAs Dusty Groove’s, Taanis HHV’s, Inglismaal Junos, Jaapanis Jetset Recordsis ja Diskunionis. Eestis on võimalik vinüüli soetada Biit.me, Terminali ja Tallinn Old Town Records poodides.

“Rain” on lugu vennaarmastusest, eneseotsingutest, hoolimisest ja vihkamisest, armumistest ja armastuse purunemisest, mis kõik kokku jutustab sellest, mida tähendab inimeseks olemine. Filmis mängivad Indrek Ojari, Marcus Borkmann, Rein Oja, Laine Mägi, Ivo Uukkivi, Meelis Rämmeld, Magdalena Poplawska (Poola) jt. Filmi stsenaristid on Anti Naulainen ja Janno Jürgens, operaator on Erik Põllumaa, monteerija Przemyslaw Chruscielewski (Poola), kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, heliloojad Misha Panfilov ja Reinis Sējāns (Läti). Filmi produtsent on Kristjan Pütsep ja selle on tootnud Alasti Kino.

Kuula vinüüli ja soeta digitaalselt:


Kuula Spotifys

Filmi treiler:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.