JÄRGMISE AASTA EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE TOIMUMISEKS ON NELI VÕIMALIKKU STSENAARIUMIT

Eurovisiooni lauluvõistluse 2021. aasta lava kavand (pilt: NPO/AVROTROS/NOS)

Reedel, 18. septembril teatasid Eurovisiooni lauluvõistluse korraldajad, et erinevalt 2020. aastast lauluvõistlus järgmisel aastal kindlasti ära ei jää. Mil viisil Eurovisioon Hollandi linnas Rotterdamis toimuda saab, sõltub sellest, milline on sel ajal koroonapandeemia olukord maailmas. Korraldajad näevad võimalikuna nelja stsenaariumi.

Stsenaarium A: tavapärane Eurovisiooni lauluvõistlus

Neljast versioonist kõige optimistlikum variant tähendab seda, et Eurovisioon toimub nii, nagu see ikka alati toimunud on – võistluse raames toimub üheksa sõud (sh proovid), Rotterdamis on kohal nii riikide delegatsioonid, press kui ka publik ning lauluvõistluse raames toimub huvilistele mitmeid üritusi.

Selle stsenaariumi tõenäosus sõltub aga sellest, kas vaktsiin on selleks ajaks olemas ja kui palju suudetakse inimesi testida.

Stsenaarium B: Eurovisioon sotsiaalse distantsiga

Ka teise variandi puhul toimuks Eurovisioonil üheksa sõud, kuid kohal olevate inimeste arv oleks piiratud. Seda nii publiku, pressi kui ka riikide delegatsioonide seas. Kõik, kes kohal on, peavad üksteisega poolteist meetrit vahet hoidma.

Eurovisiooni raames toimuks endiselt mitmeid üritusi, kuid vaid sellised, kus on võimalik distantsi hoida.

Stsenaarium C: reisipiirangutega Eurovisioon

Mõnes mõttes on stsenaarium C B-le sarnane. Jällegi toimuks üheksa sõud, inimeste arv oleks piiratud ja toimuksid mõned lisaüritused.

C stsenaarium tähendab aga lisaks veel seda, et mitmetes riikides on kehtestatud reisipiirangud ning artistid ei saa Hollandisse minna. Selleks, et nad ikkagi lauluvõistlusest osa saaks, saavad nad esineda video vahendusel oma koduriigist.

Need, keda reisipiirangud ei mõjuta, saavad ikka Rotterdami laval esineda.

Stsenaarium D: Eurovisioon karantiinis

Stsenaariumiga D ollakse valmis selleks, et Holland on Eurovisiooni ajaks n-ö lukku pandud ja sealsed inimesed peavad karantiinis olema.

Sel juhul esitavad kõik artistid oma võistluslugusid enda kodumaal ja video vahendusel. Publikut Rotterdami ei lubata ja ära jäävad ka lauluvõistlusega seotud lisaüritused.

Täpsemad otsused tehakse 2021. aasta alguses.


Logo, loosung ja lava 

Mis puutub lavakujundusse, siis 2020. aastaks kavandatud lavakujundus jääb alles, kuna lava on juba ehitatud ja ootab kokkupanekut Ahoy Arena laos.

Samuti jääb kehtima võistluse loosung “Open Up”. Ehkki loosungit kasutati ka sel aastal, on see saanud uue tähenduse, kuna Eurovisioon avaneb pärast oma vaba aastat. “Open Up” logo võib siiski muutuda, sest 2020. a. logo oli spetsiaalselt kavandatud 41 võistleva riigi ümber ja sisaldas visuaalset ajaskaalat aastatel 1956–2020. Seda silmas pidades on võimalik, et uus logo avaldatakse alles pärast 2021. aastal osalenud riikide kinnitamist.

Järgmise aasta lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail ning finaal 22. mail.


Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.