TULEMUSED | MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD VALISID TÄNAVUST SUVEHITTI! (OSA 2, KOHAD 1-10)

Kolmapäeval tegime algust tänavuse suvehiti küsitluse tulemuste tutvustamisega (kohtadele 11-20 hääletatud laulud leiab siit!) ja nüüd on aeg teha teatavaks, millised lood hääletati TOP 10-sse! 

Suvehitt 2020 küsitlus kogus 1046 häält seitsmest riigist. Lisaks Eestile saabusid hääled veel ka Soomest, Prantsusmaalt, Lätist, Poolast, Venemaalt ja Rootsist. Aitäh kõigile, kes gallupist osa võtsid!

Enne veel kui teeme tänavuse kuuma esikümne teatavaks, tuletame meelde eelmiste aastate võidulood. Meie esimese, Suvehitt 2014 küsitluse pani kinni Epp Kõivu hitt “Linn on minu (Demie remix)”. Järgmiste aastate võitjad olid Ott Lepland singliga “Iga päev” (2015), Ott Leplandi “Sinine safiir” (2016), Marju Läniku “Võta kinni mu käest” (2017), nublu & reketi “Mina ka” (2018) ning nublu & gameboy tetrise “für Oksana” (2019). Kes tuli võitjaks tänavu? Tõde selgub NÜÜD!

TOP 20: SUVEHITT 2020 (Kohad 1-10):

10. ANNE VESKI, MAREK SADAM & SADAMASILD “SÕBRAD VÕIVAD”

Kümnendalt kohalt leiame Anne Veski, Marek Sadama ja ansambli Sadamasild rõõmsa loo pealkirjaga “Sõbrad võivad”, mille viisi autor on Martin Trudnikov ning sõnad pärinevad Marek Sadama sulest.

Laulja Anne Veski rääkis Vikerraadiole antud intervjuus, et ta salvestas kevadise eriolukorra ajal lausa viis uut laulu. “Varsti on jälle plaat koos,” naeris Veski.


9. UKU SUVISTE “MÜÜDUD JA PAKITUD”

Laulu “Müüdud ja pakitud” viis valmis Uku Suvistel koos produtsent Karl-Ander Reismanniga ning loo sõnade autor on ansambli Smilers ninamees Hendrik Sal-Saller. 

Singli “Müüdud ja pakitud” muusikavideo filmiti Lõuna-Eestis Vastse-Roosas, mille lähistel võeti üles ka linateos “Tõde ja õigus” ja seda on tänaseks YouTube’is vaadatud ca 208 000 korda. Uku Suviste on kommenteerinud: “Olen alati soovinud teha midagi tantsulist ning selle looga avanes see võimalus. Samuti olen unistanud filmida video kaunis sünnipaiga lähedases Lõuna-Eesti looduses.”


8. JAANUS SAKS & JOHANNA RANDMANN “PRADA”

Kaheksandalt platsilt leiame bändi Põhja-Tallinn esiräppari Jaanus Saksa ja “Eesti otsib superstaari” saatest tuntust kogunud lauljatar Johanna Randmanni, lauluga “Prada”.

Kuigi loo pealkiri “Prada” viitab populaarsele rõivabrändile, ei ole laulu sõnum sellega otseselt seotud. Sotsiaalmeedia avarustes levinud slogan “I’m Prada. You’re nada.”  oli see, mis Johanna tähelepanu köitis ning laulu ideed kirja panema innustas. Lühidalt öeldes räägib lugu unistusteni pürgimise teekonnast ning sellest, kuidas alati leidub sellel teel neid, kes kellegi ideid naeruvääristavad või maha salgavad. Sellest olenemata tuleb jääda kindlaks just iseendale ja julgel sammul edasi pürgida.


7. SYNNE VALTRI BAND “NII JÄÄDA VÕIKS ME”

Synne Valtri Band tuli videosingliga “Nii jääda võiks me” välja 25. juulil. Viisi autor on venelanna Dina Migdal, sõnad Synne Valtrilt.

Synne Valtri rääkis maikuus TRE Raadiole antud intervjuus, et laulu “Nii jääda võiks me” puhul on tegu kaveriga, aga kuna pala on talle juba aastaid sümpatiseerinud, pakkus ta seda oma bändikaaslastele välja. “Neile hakkas ka meeldima, ma kirjutasin sinna sõnad,” lausus Synne. “Lugu on meie esinemistel nii hästi vastu võetud, et see tuli meile ka suure-suure üllatusena. Otsustasime, et kui lugu on ikka nii armastatud, tuleb see ju ometigi purki panna. Me hakkasime seda tegema, siis tuli kriisiaeg peale ja kõik lükkus edasi.”  

Muide, Synne Valtri teatas neljapäeval Instagramis, et tema eesnimi on nüüd ka ametlikult Synne, mitte enam Sünne. 🙂 


6. VILLEMDRILLEM & ELINA BORN “NIIEA”

Hakkame vaikselt esiviisikuni jõudma! 6. platsil asub villemdrillemi ja Elina Borni ühine lugu “niiea”, mille muusika, sõnade ja produktsiooniga aitasid kaasa okeiokei poisid Karl Killing ja Gevin Niglas.

“Elinal on super hääl ja see sobis ideaalselt sellesse loosse kontrastiks,” kommenteeris villemdrillem laulu “niiea” ilmudes. “Ma ei julgenud temaga alguses ise ühendust võttagi, aga nüüd on hea meel, et ta kohe nõus oli.”

Elina Borni sõnul oli loo valmimise protsess väga loomulik ja koostöö sujus esimesest momendist. “”niiea” sobib ideaalselt saabuvasse suvesse – kruiisige autoga ja pange muss põhja,” soovitas lauljatar.


5. ANNE VESKI “NÜÜD”

Viiendale positsioonile hääletati popdiiva Anne Veski hoogne singel “Nüüd”, mille on kirjutanud Ain Tammesson ja Kairi Kroon. “Laulu salvestamise ind tuli peale, kui esimesed kontserdid peale pausi said välja kuulutatud ja tekkis tunne, et “Nüüd” algab nagu elu uuesti ja kõik on uut energiat täis,” rääkis Veski loo avaldamise ajal MuusikaPlaneedile. 


4. NUBLU “1-2”

Neljas plats kuulub nublule ja tema juunikuus ilmunud loole “1-2”. Suvine bänger ilmus ühes muusikavideoga, kus tantsusamme näitavad nii räppar ise kui ka Jozels ja tantsijanna Marina Tülp.

Mõminaräppar on tuntud oma lugude lühikeste pealkirjade poolest ning “1-2” ei ole siinkohal erand. “Kõik naised, kellel täna õhtul meest pole kaasas, võtke leti äärde rivvi, palun väga, paariks loe!” räpib nublu.


3. 5MIINUST “PEO LÕPP” 🥉

Pronksmedali vääriliseks kuulutame räpipundi 5MIINUST 5. juunil välja tulnud suvise singli nimega “Peo lõpp”. Muusika ja produktsioon Ago Teppandilt, sõnad kirjutasid 5MIINUSE kutid.

Bändi liige Estoni Kohver kommenteeris loo ilmudes, et kontakteerugem mõistlikult ja olgem tolerantsed kõigi suhtes. “Ära tapa teisi inimesi, kui sa just “Tekkenit” või “GTA-d” ei mängi,” ütles ta.


2. 5MIINUST & HENDRIK SAL-SALLER “LOODUS JA HOBUSED” 🥈

Ka hõbemedal kuulub räpipundile 5MIINUST, singli “loodus ja hobused” eest, kus lüürika poole pealt lööb kaasa vanameister Hendrik Sal-Saller. Muusikasse andis 5MIINUSE kõrval oma panuse veel Raul Ojamaa ja terviklikuks palaks produtseeris loo Ago Teppand.

Melanhoolne lugu räägib suvearmastusest, mis on nii kuum, et isegi palava suveilmaga ei taha voodist välja tulla ja taustaks käib telekas looduse saade.

Venelane selgitab, kuidas Sal-Saller sellesse looduspilti sattus: “Mõte Smilersiga midagi koos teha oli meil juba ammu ja mõlemapoolselt. Kui Kohver käis mu juures oma salmi lindistamas, siis ma palusin ta käest 30 sekki tualetis käimiseks ja kui tagasi tulin, siis oli ta jamminud loo peale Smilersi sõnu, mis täitsa sobisid kogu asjaga kokku. Uurisime pärast Sal-Salleri numbri ja kutsusime stuudiosse!”


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimate juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Suvehitt 2020 küsitluse on võitnud…


1. SHANON “SIIA MA JÄÄN” 🥇

Tänavune suvehiti tiitel kuulub poprokki viljeleva ansambli SHANON singlile “Siia ma jään”, mis kogus lausa 206 häält ehk 19,69% kõikidest häältest! Palju-palju õnne! 🎉

Bändi solist Taavi Immato rääkis juunis raadiole Sky Plus antud intervjuus, et laulu “Siia ma jään” kitarrikäik pärines aastast 2016, kuid jäi siis laagerduma. Koroonaviirusest tingitud eriolukorras otsustas bänd loo ära lõpetada. Immato sõnas, et see on esimene laul, mis valmis 100% ilma kordagi bändiga kokku tulemata.


Veelkord suur tänu kõigile, kes Suvehitt 2020 hääletusest osa võtsid, järgmisel aastal jälle! Juba loetud päevade pärast asume MuusikaPlaneedis reastama ühe tuntud kodumaise bändi laule. 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.