APOLLO TOP 15 | JAAK JOALA VÕTTIS DAGÖLT TAAS ESIKOHA

Jaak Joala (foto: Illis Vets)

Selle nädala Apollo poeketi albumitabeli esinumbriks on tõusnud tagasi Jaak Joala (1950-2014) juunis ilmunud kaksikplaat “Naerata”. Eelmise korra liider, ansambli Dagö viisiketas “Küte” peab leppima pronksmedaliga.

Jaak Joala värskeim muusikakogumik oli algselt plaanitud lõppakordiks lauluvalikuga kolmest Jaagu loometee säravast etapist, mis kulges koostöös ansambliga Lainer, seejärel retroprojekt Kollane Allveelaev G ning lõpuks üliedukas “kolme tenori” tuur “Las jääda kõik, mis hea” koos Tõnis Mägi ja Ivo Linnaga. Just sellisena pandigi kokku 21 lauluga CD “Naerata”. Kuid järjest enam tekkis koostajal Olavi Pihlamäel tunne, et viimane plaat jääks kuidagi lõpetamata, kui see ei sisaldaks Jaagu kaasaegsete Eesti autorite loomingut. Nii sündis kaksikplaadi idee ja nüüd on samade kaante vahel ka teine CD “Põhjanael”, kus ainult Eesti heliloojate looming: 24 laulu 13 autorilt, nende seas Jaagu eakaaslased Olav Ehala, Andres Valkonen ja Rein Rannap. Nagu Joala puhul alati, on tema uusim kaksikplaat muusikasõprade poolt väga soojalt vastu võetud! 

Apollo albumitabeli teiselt positsioonilt vaatab meile vastu täna 85. sünnipäeva tähistava Eesti tuntuima helilooja Arvo Pärdi suvel ilmunud “Ukuaru valss”. Singli andis välja Arvo Pärdi Keskus ning teost esitab klaveril helilooja ise. 

Nagu juba mainitud, siis Apollo tabeli auväärselt kolmandalt platsilt leiame seekord Dagö seitsmenda albumi “Küte”. “Kui teed üle üheksa aasta albumit, siis ei tee sa seda nagu järjekordset,” on öelnud Dagö liikmed. “Sa teed seda nagu viimast — mitte, et see peaks viimaseks jääma. Aga sa paned sinna kõik väärtusliku, mis pika aja jooksul ajusse on settinud. Ja teed seda parimate soovidega ning paned kõik oma oskused mängu. Kui arvate, et me ei ole maha mandunud ja punaseks roostetanud, oleme Teie usalduse eest maani tänutundlikud.”


Apollo TOP 15 (11. september):

1 Jaak Joala – Naerata [2CD]
2 Arvo Pärt – Ukuaru valss
3 Dagö – Küte
4 Kristjan Järvi – Nordic Escapes
5 BTS – Map of the Soul: 7 – The Journey (Selfie Version)
6 Metallica & San Francisco Symphony – S&M2 [2CD]
7 Palderjan – Eesti Kullafond [2CD]
8 Jaak Joala – Oma rada / Колея
9 Rita Ray – Old Love Will Rust
10 Puuluup – Süüta mu lumi
11 Smilers – XX – 20 aastat meteoriitide sajus [3CD]
12 Naised Köögis – Uhke ja vaba
13 Mait Maltis – Kuld
14 Musamari – Lauluratas
15 Onu Remuse jutud ja laulud (Loeb Tõnu Aav) – Eesti Kullafond [3CD]

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 4.-10. september.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.