☑ TULEMUSED | VASTASSEIS: EESTI LAUL 2019 VS. EESTI LAUL 2020

Juuni lõpus avasime MuusikaPlaneedis gallupi, kus läksid omavahel vastamisi konkursi Eesti Laul esiviisikud aastatest 2019 ja 2020. Küsitluses anti 638 häält ning nüüd on viimane aeg vastasseisu hääletuse tulemused välja kuulutada!

TOP 10: EESTI LAUL 2019 VS. EESTI LAUL 2020 ESIVIISIKUD:

10.  SISSI “Strong” (EL 2019 4. koht)

∙ Muusika: Karl-Ander Reismann, Sissi Nylia Benita, Rasmus Viberg
∙ Sõnad: Sissi Nylia Benita

Meie pingerivi kümnendale kohale hääletati 2018. aastal telesaates “Eesti otsib superstaari” Uudo Sepa järel teiseks platseerunud SISSI, Eesti Laul 2019 finaali jõudnud looga “Strong”.

Laulu muusikavideo jaoks oli olemas väga palju ideid, kuid lõpuks valmis see ikkagi viimasel minutil, plaaniga teha video võimalikult stressivaba. “Otsustasime, et võtame mu sõbrad ühte autosse kokku ja sõidame minu maakohta kelgutama. Et tuua välja seda, et kui sa ei ole oma elus rahul sellega kus oled, siis alati on võimalus midagi muuta ja edasi liikuda. Ehk siis video räägib sellest, kuidas neli noort murravad välja igapäevaelust, et leida üles vabadus,” selgitas SISSI. 


9. Uku Suviste “Pretty Little Liar” (EL 2019 2. koht)

∙ Muusika: Uku Suviste, Oliver Mazurtshak
∙ Sõnad: Uku Suviste, Oliver Mazurtshak, Robert Stanley Montes, Ian Karell

Uku Suviste laulule “Pretty Little Liar”, millega ta oli varem korduvalt Eesti Laulule proovinud pääseda, andis superfinaalis hääle üle 15 000 inimese. Suviste ütles, et on ise olnud lugematul hulgal žüriides ja teab, et loomingut on raske hinnata. “Sa näed tulemusi, kus üks žüriiliige või teatud hulk liikmeid annab ühele osalejale esikoha ja teine hulk viimase koha,” on muusik öelnud.


8. Lumevärv feat. INGA “Milline päev” (EL 2019 5. koht)

∙ Muusika: Margus Piik, Kermo Hert
∙ Sõnad: Jana Hallas

Kui praegu soolokarjääri viljelev INGA oli Eesti Laul 2019 finaali toimumise ajal veel ametlikult tüdrukuteansambli La La Ladies liige (bänd teatas laialiminekust poolteist kuud pärast EL 2019 finaali), siis Lumevärvi puhul on tegu eestikeelset pop-house muusikat viljeleva duoga, kuhu kuuluvad Margus Piik ja Kermo Hert. “Milline päev” oli Lumevärvi esimene singel ning loo lüürika kirjutas Jana Hallas, kelle sulest pärinevad ka näiteks Eestit Eurovisioonil esindanud võistluslugude “Once in a Lifetime”, “Runaway” ja “Through My Window” sõnad.  


7. Anett x Fredi “Write About Me” (EL 2020 3. koht)

∙ Autorid: Frederik Küüts, Anett Kulbin

“Write About Me” puhul on tegu omal ajal ansamblis Wilhelm musitseerinud Aneti ja kunagises poistebändis Beyond Beyond kuulsust kogunud Fredi esimese koostööga. “Lugu räägib toksilisest armastusest ja kiindumisest kahe inimese vahel. Mulle meeldib, et see ei räägi mitte hetkeseisundist vaid jutustab loo, millel on algus ja lõpp, mis kujundab ühele armastusloole ajatelje,” avas loo tausta Anett.

“Lause “If you could write songs would you write one about me” ümber olid mõtted keerelnud minu peas juba aastaid ning too sama esimene õhtupoolik, kui me Anetiga lugu kirjutama hakkasime, tundus lõpuks olevat see õige hetk, et kauasäilinud idee sahtlist välja tuua. Ja sealt edasi läks kõik kuidagi hirmutavalt lihtsalt. Klapp muusikute ja inimestena oli kiire tekkima, mistõttu lugu ka juba pärast teist kirjutamissessiooni enam-vähem valmis oli,” kirjeldas loo valmimist kaasautor Fredi, kes on ühtlasi ise ka loo produtsent.


6. STEFAN “Without You” (EL 2019 3. koht)

∙ Muusika: Stefan Airapetjan, Karl-Ander Reismann
∙ Sõnad: Stefan Airapetjan

Kuuendale platsile maandus STEFANi esitatud “Without You”, millest on valminud ka hoogsam remiks, mille tegi elektrooniline duo Púr Múdd.

Loo sõnumit kommenteeris STEFAN järgmiselt: “Mul oli tüdrukuga suur tüli ja kujutlesin, mis juhtub, kui ta lähebki minu juurest päriselt ära. Selle emotsiooni pealt kirjutasin selle laulu ühe päevaga. Siis leppisime ära ja kui talle selle loo demo lasin, kallistas mind siiralt, suutmata uskuda, kui suur tunne mind ainuüksi tema kaotuse võimalusele mõeldes valdas.”


5. Uku Suviste “What Love Is” (EL 2020 1. koht)

∙ Autorid: Uku Suviste, Sharon Vaugh

Kuigi Uku Suviste pani looga “What Love Is” Eesti Laul 2020 võistluse kinni, siis – nagu teame – jäi Eurovisiooni lauluvõistlus tänavu esimest korda selle 65-aastase ajaloo jooksul ära ja seega Uku Eurovisioonile ei saanudki. Küll aga on tema jaoks soovi korral avatud Eesti Laul 2021 poolfinaali uks. “Kas ma olen õnnetu? Loomulikult olen natukene,” tunnistas Uku ETV “Ringvaates”. “Mina olen aga pisike mutrike. Pigem tunnen tänu- ja kahjutunnet nende inimeste vastu, kes selle sellele loole kaasa elasid ja hääletasid.”

Kuna on teada, et Uku on järgmisel aastal kindel poolfinalist, siis on mitmed laulukirjutajad juba ka ise temaga ühendust võtnud ja koostööd pakkunud. “On kirjutatud küll. Oleks rumal mitte kirjutada,” naeris Uku juunis Raadio 2-le antud intervjuus.  

Mis puutub palasse “What Love Is”, siis selle üheks produtsendiks on Venemaa superstaar Filipp Kirkorov. “Kui eelmisel aastal olin Eesti Laulul looga “Pretty Little Liar”, aitasid mind nõuga nii minu mentor Ani Lorak saatest “The Voice” kui ka Filipp Kirkorov, kellele Ani mind tutvustas. Filipile jättis Eesti Laul väga hea mulje ja ta jäi ka esitusega väga rahule. Olles valmis sellelgi aastal abiks olema, viis ta mind kokku praeguse võistlusloo sõnade autori Sharon Vaughniga. Sharon kirjutas sõnad ka Venemaa eelmise aasta võistlusloole, mida esitas Sergey Lazarev. Ta on kirjutanud lisaks 2015. aasta Eurovisiooni võitjale Måns Zelmerlöw’le, Boyzone’ile, Kenny Rogersile ning paljudele teistele tuntud artistidele,” on Uku kommenteerinud.  

Muide, loo “What Love Is” esialgne variant tehti nii, et autorid omavahel ei kohtunudki. Hiljem otsustati siiski kokku saada ning laulu asju arutada ja proovida. 


4. Victor Crone “Storm” (EL 2019 1. koht)

∙ Muusika: Stig Rästa, Vallo Kikas, Victor Crone
∙ Sõnad: Stig Rästa, Victor Crone, Fred Krieger

Eesti Laulu eelmise aasta võidulugu “Storm”, mille esitajaks rootslane Victor Crone, esindas meid Iisraelis toimunud Eurovisioonil eestlaste suurel soovil, sest žürii punktidega jäi see Eesti Laulu finaalis viimaste sekka, kuid telefonihääletus tõi loo superfinaali ja sealt esikohale. “Me olime täiesti kindlad, et me jääme kuuendaks või seitsmendaks ja me olime selle kohaga juba leppinud,” ütles loo üks autoritest Stig Rästa žürii hindamise kohta.

Stig Rästa ja Victor Crone olid enne Eesti Laulule minekut kirjutanud koos muusikat juba umbes kaks aastat ning konkursist osavõttu arutanud varemgi, seda nii Victori enda kui ka teiste artistide pärast. 

Laulu “Storm” salvestatud versiooni refräänis laulis vahekoha sisse Marika Rodionova, kes pääses artistinime SHIRA all 2020. aastal ka ise Eesti Laulu finaali. “Stormi” Eesti Laulu lavanumbris esitas tema kohta siiski näitleja Saara Pius (end Kadak). “Mõtlesime, et meil on tumedapealisele poisile vaja kõrvale põhjamaist blondi kargust,” rääkis Stig. Kuna nii Stig Rästa kui Vallo Kikas tunnevad Saarat väga hästi, siis nad helistasid talle ja naine oli nõus. See kõik juhtus enne seda, kui Saara võitis paroodiasaate “Su nägu kõlab tuttavalt”. 


3. Traffic “Üks kord veel” (EL 2020 5. koht) 🥉

∙ Autorid: Victor Crone, Fred Krieger, Vallo Kikas, Stig Rästa

Auväärse pronksikoha võttis meie tabelis ansambel Traffic, mis on tegutsenud juba 14 aastat.

“Üks kord veel” sündis laulukirjutamise laagris. Bändi laulja Silver Laas loo sõnumist: “Peale lahkuminekut hakkad kahtlema kas see oli ikka õige otsus. Siis mõtled, et oleks üks kord veel, oleks ehk pilt selgem. Samas üks kord veel on ka see, et Stig Rästa on Trafficuga üle mitme aasta laval.”


2. Egert Milder “Georgia (On My Mind)” (EL 2020 4. koht) 🥈

Autorid: Kaspar Kalluste, Matteo Capreoli, Egert Milder

Teine positsioon kuulub Egert Milderi esitatud laulule “Georgia (On My Mind)”, mis räägib kolmest aastast, kui Egert elas ja töötas Gruusias. “Konkreetsemalt räägib see sealt lahkumisest ning kuidas ma sellesse riiki ja üleüldse inimestesse kiindusin. Mulle meeldis seal väga, aga mingite asjadega on nii, et see ei saa seisma jääda. Tundsin, et pean edasi liikuma – kõigepealt küll Eestisse tagasi ja siis vaatab edasi. See lugu räägibki ühe perioodi lõppemisest,” rääkis muusik Õhtulehele.


1. Jaagup Tuisk “Beautiful Lie” (EL 2020 2. koht) 🥇

Autor: Jaagup Tuisk

Ja siin on võitja! 🎉 Kõige rohkem hääli kogus meie gallupis Jaagup Tuisu esitatud “Beautiful Lie”, mille algversioon valmis juba eelmise aasta märtsis ja noormehe sõnul on tegu kõige ausama looga, mis ta seni kirjutanud on. Tuisk kirjutas laulu suure emotsiooni pealt kahe tunniga.

“See lugu meeldis mulle juba alguses väga, aga tundus pigem nišikas kui tavaline raadiohitt,” rääkis Jaagup Tuisk Õhtulehele. Teda üllatas, kui ka sõbrad, kes muidu kuulavad raadios mängitavat peavoolumuusikat, andsid loo kohta positiivset tagasisidet. “Ei oleks oodanud, see tundub nii teistsugune lugu,” imestas muusik. 

Palju õnne Jaagupile edetabeli kinnipanemise puhul! 


Aitäh kõigile, kes hääletasid! 🤘

Muide, eelmisel aastal avati lugude esitamine Eesti Laulu võistlusele 1. septembril. Kui see juhtub nii ka tänavu, algab trall konkursi ümber juba vähem kui kuu aja pärast! 

2021. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus toimub (korraldajad on öelnud, et isegi koroonaviiruse kiuste kui vaja!) Hollandi linnas Rotterdamis. Poolfinaalid leiavad aset 18. ja 20. mail ning suurejooneline finaal 22. mail 2021.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.