ANSAMBLI VON DORPAT UUS LAUL “VEENDUN TAAS”

Foto: Mihkel Leis

Ansambel Von Dorpat avalikustas singli pealkirjaga “Veendun taas”. Kui kaks kuud tagasi ilmunud lugu “Vaba mõtleja” andis bändi uutest suundumustest esimese indikatsiooni, siis “Veendun taas” tähistab žanrilist kinnistumist. “Oleme võtnud positiivseid riske – veel gruuvikam, veel rohkem R&B, veel rafineeritum,” kommenteerib bänd.

Laulu autorid on Henri Lohk ja Johannes Vedru, solisti rolli täidab seekord Henri Lohk. Loomulikult kuuleb salvestusel ka Erki Veikari basskitarrimängu ning Kaarel Adamsoni trummirütme. Koostöö produtsent Ahto Abneriga on varasemast tõsisem, sest selle loo arranžeerimise ja salvestamise juures oli Abner algusest peale. Helipilti aitas kujundada Peeter Salmela, kelle stuudios “Veendun taas” üles võeti.

Koos singliga valmis ka animeeritud muusikavideo, mille autor on viimastel aastatel paljudele Eesti Laulu võistluslugudele graafikat kujundanud Kati Jägel (Event Media).

 

Läbi kümne tegutsemisaasta on Von Dorpati unistuseks olnud teha muusikat, mis paistaks Eestis silma eripärasusega: omaks kontakti ameerikaliku musta muusikaga, kuid sisaldaks samas eestikeelset kvaliteetset lauluteksti. Ansamblil ilmus 2018. aastal esikalbum “Kõik jutud”, mis võeti publiku poolt väga soojalt vastu. Album on kuulatav siit!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.