SAAREMAA JUURTEGA ANSAMBEL COSMOSKVA ANDIS ÜLE 14 AASTA TAAS ALBUMI VÄLJA

Kohaliku plaadifirma TIKS Rekords alt ilmus täna Saaremaa päritolu väikeorkestri Cosmoskva uus album “IV”.

Pea 20 aastat tagasi Kuressaares triona sündinud ja 7-liikmeliseks kasvanud Cosmoskva oli kuni eelmise suve singlini “Spider” pikal pausil. Toona väljalubatud album, mil nimeks “IV”, ilmus täna digitaalselt TIKS Rekordsi alt.

Vinüüliformaadis kauamängival on Raadio 2 eetris 2019. aasta suvel ühe enim eetriaega saanud “Spider” kõrval veel 12 lugu. Lisaks eelnimetatud loole “Spider”, on juba singlitena kuulajateni jõudnud ka “Fix My Avalon” ja “Hymn for Insignificant People”. Vinüüli saab ette tellida TIKS Rekordsi kaudu.

“Cosmoskva on minu esimene päris bänd, kui nii võib öelda,” räägib auhinnatud produtsent ja helilooja Sander Mölder, kes ühines ansambliga, olles toona kõigest 14-aastane. “Mõte sellest, et see kooslus võiks kasvõi viivuks taas kokku tulla, tekkis juba mõnda aega tagasi. Tunneme teineteist juba aastaid ja käime ka ilma koos muusikat tegemata omavahel läbi, sest eelkõige ongi see lihtsalt üks tore sõpruskond, kellele ühtlasi meeldib ka muusikat teha. Ja see album on selle tulemus,” selgitab Mölder.

Cosmoskva albumi väljaandjaks on plaadifirma TIKS Rekords. “Uue Cosmoskva materjaliga on muusikasõpru õrritatud juba peaaegu kaks aastat. Vahel selline pikema aja võtmine end ei õigusta, õnneks selle plaadi puhul õigustab. Albumi jagu väga head ja ilusat eesti elektroonilist soul-muusikat, mille üle võib uhke olla ja kerge südamega ka välja anda,” kommenteerib TIKS Rekordsi esindaja Peeter Ehala.

Cosmoskva esitleb albumit ainsa kontserdiga Muhu saarel toimuval Juu Jääb festivalil, 3. juulil.

Kuula albumit “IV” Spotifys:

 

2000ndate alguses, kui Cosmoskva tegevust alustas, olid jazz- ja soulmuusika mõjutused kohalikus popmuusikas pigem harvad ning seda isegi underground skeenes, mistõttu mõjus iseäranis hobimuusikute stiilivalik ebaharilikuna. Kollektiiv andis kaheksa aasta jooksul välja EP “Milch Attack”, 2004, millele järgnes 2006. aastal ERR stuudios salvestatud täispikk album “Juniper” koostöös Eesti tippsaksofonisti Villu Veskiga. Aastal 2009 läks tolleks hetkeks 8-liikmeliseks kasvanud orkester pikemale pausile, naastes 2020 täispika albumiga “IV”.

Ranno Paukson – trummid, löökriistad
Mihkel Koppel – bass, kontrabass
Priit Pruul – kitarrid, vokaal
Sander Mölder – süntesaatorid
Liisu Ots – vokaal
Marili Randla – flööt
Karlis Saar – trompet

Albumil teevad lisaks kaasa Mairo Marjamaa saksofonil ja Siim Avango bassil.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.