APOLLO TOP 15: DAGÖ “KÜTE” MURDIS ESIKOHALE

Poeketi Apollo värskelt koostatud albumitabel näitab, et praegu läheb seal kõige paremini müügiks ansambli Dagö helikandja “Küte”, mis ilmus ametlikult alles eile, 28. mail, aga seda oli võimalik ka ette tellida.

“Üheksa aastat on “Plaani Deltast” mööda läinud nagu lennates ja lisaks 2007. aastal välja antud kontsert-DVD-le ja 2014. aasta kolmikkogumikule on album “Küte” meie seitsmes numbrialbum,” kirjutasid Dagö liikmed plaadi tutvustuseks. “Kui teed üle üheksa aasta albumit, siis ei tee sa seda nagu järjekordset. Sa teed seda nagu viimast — mitte, et see peaks viimaseks jääma. Aga sa paned sinna kõik väärtusliku, mis pika aja jooksul ajusse on settinud. Ja teed seda parimate soovidega ning paned kõik oma oskused mängu.”

Viisikettale “Küte” jõudis kaksteist laulu, avapalaks esimese singlina ilmunud “Tantsi mu poole”. Ansamblisse Dagö kuuluvad: Lauri Saatpalu (laul), Peeter Rebane (kitarrid, bass), Kristjan Priks (trummid), Henno Kelp (bass) ja Tarvi Kull (klahvpillid).

Apollo pingerea hõbemedal kuulub teist nädalat folgitrio Trad.Attack! kolmandale albumile “Make Your Move”, mis salvestati Tartus Clockwork Stuudios ja mille valmimiseks kulus kaks aastat. Muide, plaadi pealkirja mõtles välja Siim Pütsepp, keda tuntakse ka Bränd Mungana. Trad.Attack!’i liige Sandra Vabarna rääkis Raadio 2-le antud intervjuus, et nad olid alguses nime “Make Your Move” suhtes kahtleval seisukohal, aga siis said nad aru, et bändi üks eesmärkidest on jõuda muusikaga ka väljapoole Eestit ning see pealkiri võtab kokku nii nende eelmise kahe aasta kui ka järgmise kahe aasta tegemised.

Juba viiendat nädalat järjest asub Apollo albumitabeli kolmandal platsil legendaarse laulja ja muusikapedagoogi Jaak Joala (1950-2014) venekeelne CD “Колея”. Märtsis ilmavalgust näinud kogumikule mahutati 16 laulu ning eessõna on sellele kirjutanud tuntud saatejuht ja muusik Ivan Makarov.

 

Apollo TOP 15 (29. mai):

1 Dagö – Küte
2 Trad.Attack! – Make Your Move
3 Jaak Joala – Oma rada / Колея
4 Palderjan – Eesti Kullafond (2CD)
5 Margarita ja lapsed – Laulud emale
6 Rita Ray – Old Love Will Rust
7 Push Up – Väga suured hitid (LP)
8 Rajacas – Rajacas
9 Soundtrack – Don Juan Tallinnas (sinine vinüül) (LP)
10 BTS – MAP of the SOUL: 7
11 Smilers – XX – 20 aastat meteoriitide sajus (3CD)
12 Vennaskond – Inglid ja kangelased (LP)
13 Cyrillus Kreek – The Suspended Harp of Babel (Vox Clamantis/Jaan-Eik Tulve)
14 Jaak Joala – Arm mu ainus aare
15 Sibyl Vane – Duchess

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 22.-28. mai.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.