Muusiku hinnangul pole “Saaremaa valsist” lähtuva uue lauluni jõudmine sugugi üllatav ega eriskummaline. “Esiteks, ma olen ju ise saarlane ja mulle tohutult meeldib see laul. Teiseks, näiteks nublul ja Lennal oli samuti lugu, mis kirjutatud “Saaremaa valsi” ainetel. Ma ei saa nüüd öelda, et oleksin nende järgi selle loo teinud. Lihtsalt, alustasin otsast sõnade kirjutamist ja mõtlesin, et kuidas oleks refrääni teistpidi “Saaremaa valss” sisse tõmmata,” tunnistas laulja.


7. Grete Paia “Maru”

Seitsmes koht kuulub samuti Grete Paiale, täpsemalt tema aktuaalsele singlile “Maru”, mille esmaesitlus toimus aprilli teises pooles telesaates “Kaks kanget LIVE”.

Raadiole Elmar antud intervjuus rääkis Paia, et ta on värske singliga väga rahul. “Ma olen sinna nii palju energiat ja aega pannud, et mul ei tulegi praegu meelde et kas ma ühegi looga olen nii palju tegelenud. See on väga palju muutunud võrreldes algse versiooniga, mis see [eelmisel] sügisel oli.”

Laulu viisi autorid on Grete Paia ja Joonas Alvre, sõnad kirjutas Aapo Ilves. “Aapo vist ei tea seda, aga maru on juba väga pikka aega olnud mul parasiitsõna – maru äge, maru tuus, maru lahe. Kõik asjad on maru! Nüüd on tore, et mul on laul ka “Maru”,” jutustas Grete TV3-s.


6. Laura Põldvere “Break Me”

Kuuenda koha palaga “Break Me” osales Laura konkursil Eesti Laul 2020. Muide, Eesti Laulu tõttu lükkas Laura eelmisel aastal oma albumi “9 elu” ilmumise kuu võrra edasi (novembrilt detsembrile), sest võistlusel osalevad lood ei tohtinud olla avaldatud enne 1. detsembrit 2019. Loo “Break Me” kohta on lauljatar öelnud: “Me ei kirjutanud seda spetsiaalselt Eesti Lauluks, aga mõte oli küll, et midagi võiks saata. Kui materjal valmis sai, eristus see laul teistest ja tundus, et sobib konteksti.”


5. Laura Põldvere & Koit Toome “Segamini maailm”

Veidi enne seda kui Laura Eesti Laulu loo “Break Me” avalikult välja lasi, ilmus temal ja Koit Toomel ühine singel “Segamini maailm”. Laura kirjutas sotsiaalmeedias, et lugu on kingituseks kõigile neile, kes on tundnud, et enam ei jaksa. “Ka mina olen seda tundnud ja olnud selles segaduses, kust ei saa ja ei taha justkui välja saada,” mainis lauljatar. Laulu kohta lisas ta hiljem järgmist: “Ma olen nii elevil ja õnnelik, sest.. Sest see on osati ka minu enda kirjutatud. Minu enda emotsioonid ja mõtted ja tunded.”

Koit Toome tunnistas raadiole Elmar antud telefoniintervjuus, et ta ei uskunud, et nad Lauraga paar aastat peale “Veronat” veel ühise singli välja annavad. “Mul on väga hea meel, et niimoodi juhtus ja ma olen väga tänulik Laurale, kes kutsus mind oma plaadile laulma,” lausus Toome.

“Segamini maailm” autorid on Laura Põldvere, Kusti Lemba, Jan Hyöty, Uku Kübar ja Magnus Müürsepp. Pala salvestati Soomes, Vaasa linnas asuvas Sugar House Publishing Studios ning muusikavideo tegi Joosep Kask.


4. Getter Jaani “Something Good”

Oleme jõudnud ülemise tipu juurde. Neljandale positsioonile hääletati Getter Jaani 2017. aasta singel “Something Good”, mis sündis laulukirjutajate laagris koostöös Kaspar Kalluste ja Rootsist pärit laulukirjutaja Cassandra Ströbergiga. Getteri sõnul oli neil kohe ruumi sisenedes hea klapp. “Salvestasime loo riidekapis – katsime kapi patjade ja tekkidega, et vältida üleliigset müra ja kaja,” selgitas ta singli ilmudes.

Kas teadsid, et laul tegi ilma ka Leedus? Nimelt saavutas see Power Hit Radio Lithuania TOP 15 tabelis kolmanda koha. “Ma ei suutnud seda uskuda, kui esimest korda sellest uudisest kuulsin! See kõlas minu jaoks täiesti pööraselt ja tegi mind väga õnnelikuks,” rõõmustas Jaani.


3. Getter Jaani “Chasing Trouble” 🥉

Pronksmedali vääriline Getter Jaani laul “Chasing Trouble” räägib armastusest ja jamadesse sattumisest ning peale loo ilmumist ei tulnud neid kaua oodata. Ameerika DJ ja EDM artist Tanner Petulla, kes kasutab artistinime Getter, otsustas kaks aastat tagasi, vahetult singli ilmumise eel kohtusse kaevata Getter Jaani, kes kasutas toona samuti artistinimena vaid eesnime Getter.

Nimevaidluse tõttu viibis ka loo “Chasing Trouble” video avaldamine, mis tekkinud olukorda arvestades lisanuks veelgi segadust ning oleks andnud ameeriklaste advokaatidele võimaluse see YouTube’ist eemaldada. Segaduse vältimiseks võttis eestlanna taas kasutusele artistinime Getter Jaani.

“Mõte teha singli video New Yorgis tuli spontaanselt seoses viimase hetke otsusega sinna sõbrannale külla minna,” rääkis Jaani. “Olen ühe korra varem NY’s käinud ja see jättis mu südamesse suure armastuse ja igatsuse selle linna järele. Jalutasime mööda New Yorgi tänavaid ja mõtlesime, et kuna tegemist on ühe minu lemmik linnaga, siis kogume kokku erinevad hetked ja paneme need “Chasing Trouble” muusikavideosse! Video on lihtne, vaba, igati minulik ja täis toredaid emotsioone! Ma väga nautisin selle tegemist! Ja nautisin ka seda, kuidas Anete, kes on video autor, esitas mulle muudkui väljakutseid, nagu näiteks tantsida metroopeatuses tänavatantsijatega ja lihtsalt improviseerida!”


2. Getter Jaani “Võta mul käest” 🥈

Hõbe kuulub MuusikaPlaneedi lugejate arvates Getter Jaani armastusest rääkivale singlile “Võta mul käest”, mille esmaesitlus toimus Eesti Laul 2019 finaalis. Tegu oli lauljatari esimese eestikeelse singliga, mis ilmus Universal Music plaadifirma alt.

Getter pani loo sisse oma kõige siiramad emotsioonid: “Armastus on üks ilusamaid tundeid maailmas! See on tõeline kingitus, kui tunned, et oled hoitud! Lugu “Võta mul käest” räägib sellest, kuidas sa ei kujuta oma elu ette ilma selle inimeseta, kes täidab kõik sinu päevad siira armastusega! Ma loodan südamest, et meie kõigi elus on keegi, kes on alati meie kõrval ja suudab ükskõik mis olukorras alati naeratuse näole tuua ja teha päeva igas mõttes paremaks!”.


Ja olemegi jõudnud liidrikoha juurde…

Kas aimad juba, milline laul napsas kuldmedali? 

On selle esitajaks Getter Jaani, Grete Paia või Laura Põldvere?

Trummipõrin 🥁

MuusikaPlaneedi lugejad hääletasid kolmepoolse vastasseisu võidulooks…


1. Getter Jaani “Mitu mind” 🥇

Tõepoolest, ka kuld kuulub Getterile! Loo “Mitu mind” viisi autor on Karl-Ander Reismann ja sõnad kirjutas Mihkel Raud. Videos näeb lisaks Getterile ka tema pisitütart Emily’t, kes tähistas emadepäeval oma esimest sünnipäeva.

“Mul on nii hea meel, et me oleme valmis saanud ühe väga südamliku loo,” rääkis Jaani 3. mail ETV-le antud intervjuus. “Lugu “Mitu mind” oleks justkui teine osa laulule “Võta mul käest”, mil ma ootasin Emily’t ja “Mitu mind” on see aeg kus minu maailma kõige suurem varandus on minuga.”

Palju-palju õnne esikoha puhul!  🏆 


Vastasseisu gallup kogus 463 häält ja kõige suurem nügelemine toimus esikolmikusse jõudnud laulude vahel. Suur aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid ja küllap ilmub MuusikaPlaneedi lehele juba peagi ka uus küsitlus. 😉