DAGÖ UUS ALBUM TULI DIGITAALSELT VÄLJA, FÜÜSILINE CD ILMUB MAI LÕPUS

Oleme MuusikaPlaneedis mitmel korral kirjutanud ansambli Dagö albumist “Küte”, mille esitluskontsert pidi algsete plaanide kohaselt toimuma 25. aprillil Rock Cafes. Nüüd on helikandja lõpuks väljas – hetkel vaid digitaalselt, kuu lõpus ka füüsilisel kujul.

“Üheksa aastat on “Plaani Deltast” mööda läinud nagu lennates ja lisaks 2007. aastal välja antud kontsert-DVD-le ja 2014. aasta kolmikkogumikule on album “Küte” meie seitsmes numbrialbum,” kirjutab ansambel plaadi tutvustuseks. “Kui teed üle üheksa aasta albumit, siis ei tee sa seda nagu järjekordset. Sa teed seda nagu viimast — mitte, et see peaks viimaseks jääma. Aga sa paned sinna kõik väärtusliku, mis pika aja jooksul ajusse on settinud. Ja teed seda parimate soovidega ning paned kõik oma oskused mängu.”

Värske plaadi kõigi lugude arranžeeringud tegi Peeter Rebane, kõik tekstid kirjutas Lauri Saatpalu. Kitarrid, bassid, orkestripillid ja taustavokaalid salvestas Peeter Rebane Lumus stuudios, klahvpillid Tarvi Kull Vaakum Studios, trummid ja Lauri Saatpalu laulu Janek Kivi Heliala stuudios.

Plaadikujunduse tegi Asko Künnap, kes kasutas kujunduses malmist ahjuust, mis on valatud vaheimus 1860-1883 Hiiumaal.

Ansamblisse Dagö kuuluvad: Lauri Saatpalu (laul), Peeter Rebane (kitarrid, bass), Kristjan Priks (trummid), Henno Kelp (bass) ja Tarvi Kull (klahvpillid).

Viisikettale “Küte” jõudis kaksteist laulu, avapalaks esimese singlina ilmunud “Tantsi mu poole”:

1. Tantsi mu poole
2. Sahk
3. Nastja
4. Lae alla
5. Dagö
6. Võro reiv
7. Elias ja Elias
8. Üksikema lõikab võsa
9. Ehitusmeister Solnessi unenägu
10. Linnuke peas
11. Vahtra hääl
12. Küte

Digitaalset saab plaati kuulata ja osta Dagö Bandcampi lehelt. CD ilmub ametlikult 28. mail, ette saab tellida Apollo Raamatupoest (selle kodulehel on kuupäevaks märgitud 27/05), Laseringist ja Nailboard Rock Shop’ist. Viimane annab kaasa ka koodi digiformaadile.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.