📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: EELMISE NÄDALA ESIVIISIK TÕRJUS UUSTULNUKATE RÜNNAKU 💪

Eesti Jazziauhinnad said möödunud nädalavahetusel jagatud (loe siit) ja aprilli viimane nädal on täie hooga käima läinud, seega mis siin muud kui vaadata üle MuusikaPlaneedi värske edetabel, mis kannab järjekorranumbrit 252!

Selle nädala edetabel on eriline selle poolest, et siin asuvad ainult eestikeelsed lood. Millal see viimati niimoodi juhtus? Ei tule kohe meeldegi, aga igaljuhul ammu. 🙂 Kuna täna startivas gallupis asuvad uustulnukate seas ka kaks ingliskeelset laulu, siis praegune olukord kestma ei jää.

Nüüd aga asja juurde. Esikohale hääletati juba viiendat nädalat järjest raskeroki bändi Sorus singel “Läbi hundi silmade”, mis salvestati QRX stuudios ning selle miksis ja masterdas Lauri Kuriks. Lugu laaditi YouTube’i üles 20. märtsi hommikul ja see räägib meie esivanematest, kes on pidanud mitmeid sajandeid ebaõiglust taluma. “Aga muretsemiseks pole põhjust, sest nagu igal muinasjutul on õnnelik lõpp, on nii ka sellel loo puhul, kuna esivanemad saavad lõpuks koju tagasi,” kommenteerisid Soruse liikmed singli ilmudes, vihjates ka meie praegusele raskele olukorrale.

Kõrge teine koht kuulub taaskord popdiivale Anne Veskile, kelle esitatud “Imeväärne aeg” on meie tabelis veetnud 24 nädalat. Veski rääkis hiljuti raadiole Elmar antud intervjuus, et eriolukorra ajal tegeleb tema aiatöödega, võimleb hommikuti, sõidab jalgrattaga. “Tegevusi jätkub ja nagu iga artist, mõtleme ka meie uute lugude peale. Küll me teid mingi uue looga veel üllatame!”.     

Eelmise nädala MuusikaPlaneedi TOP 10 uued tulijad Johanna Randmann ja nublu parandasid mõlemad oma positsiooni ühe koha võrra. Laulja-laulukirjutaja Johanna Randmanni pronksmedalile hääletatud singel “Sa ju” on pärit neiu pool aastat tagasi ilmunud debüütalbumilt “Mina” ning mõminaräppari nublu koroonahitt “croissantid” (#4) ületas möödunud nädalavahetusel YouTube’is poole miljoni vaatamise piiri. Kuna Johanna ja nublu kerkisid, tähendab see ansambli Hurax ühepoolsest armastusest rääkiva loo “1000 tähte” kahekohalist langust, jäädes pidama viiendal platsil.

 

MuusikaPlaneedi TOP 10 #252 (27. aprill):

1 (1) [5] Sorus “Läbi hundi silmade” (21.26%)
2 (2) [24] Anne Veski “Imeväärne aeg” (19.03%)
3 (4) [2] Johanna Randmann “Sa ju” (15.59%)
4 (5) [2] nublu “Croissantid” (13.56%)
5 (3) [4] Hurax “1000 tähte” (10.53%)

6 UUS [1] Supernova “Proovida võid” (7.09%)
7 UUS [1] Männiste Perebänd “Ootan Sind, kallis” (5.47%)
8 UUS [1] Henry Laks “Mis tulnud vaevaga” (3.24%)
9 UUS [1] Sunlight “Uus päev” (2.83%)
10 UUS [1] Anne Loho “Sinise leegiga” (1.42%)

Hääli: 494 (aitäh!)

Nagu reeglid ette näevad, pääsevad igal nädalal edasi esiviisikusse hääletatud laulud ja neile proovivad säru teha viis uustulnukat. Seekord astuvad võistlustulle: 

∙ Cäthy Meriküla feat. MAAKUU “Ei anna alla”
∙ Grete Paia “Maru”
∙ I Wear* Experiment “Unwind” 
∙ Kruuv “Maagia”
∙ Teddy Löndon “Stay in the House”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 3. mail kell 23.59. Tuld! 🔥

1 vastus

  1. Anonüümne ütleb:

    Teddy London “Stay in the House”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: