ELMARI TOP 10: KARL-ERIK TAUKAR ANDIS LIIDRIKOHA KÄEST

Foto: Merili Reinpalu

Henri Laumets tutvustas laupäeva pärastlõunal raadio Elmar kuulajatele Eesti lugude edetabeli värsket seisu. Nagu ilmnes, on kahel korral pingerivi juhtinud Karl-Erik Taukari singel “Kuule” esikolmikust välja puksitud ja tipus asub nüüd hoopis Tanel Padari esitatud laul “Sinu aeg”

Tanel Padar esitles singlit “Sinu aeg” 29. veebruaril toimunud Eesti Laulu finaalis ning seda on praeguseks YouTube’is kuulatud üle 89 000 korra. Loo teksti kirjutas Aapo Ilves, muusika autoriteks Tanel Padar, Oliver Rõõmus ja Joonatan Siiman. Raadio Elmar tabelis figureerib pala kuuendat nädalat, jõudes nüüd siis lõpuks ka esikohale. Palju õnne!

Auväärsele teisele positsioonile kerkis astme võrra lugu pealkirjaga “Mind nad kätte ei saa”. Sellise meistriteosega on valmis saanud neljaliikmeline ansambel Curly Strings ning laul on pühendatud neile, kes 1949. aasta märtsiküüditamise läbi oma kodu või lähedase inimese kaotasid. Meloodia autor on Eeva Talsi, sõnade autorid Kristiina Ehin ja Ly Seppel Ehin. 

Selle nädala Eesti lugude edetabeli suurimaks tõusjaks hääletati kollektiivi Trad.Attack! neljanda albumi “Make Your Move” kolmas singel “Armasta mind”, mis sündis koostöös Vaiko Eplikuga, kes laulab loos taustavokaale. Lugu tuhises Elmari topis kuuendalt platsilt kolmandaks ja eks õige pea ole näha, kas vallutatakse ka tipp. Tegu on armastuse loitsuga, mille sõnad on üles tähendatud 1963. aastal Häädemeeste kihelkonnast. “Vana kombe kohaselt tuleb loitsu öelda kolm korda, siis pidavat see toimima,” kirjeldas loo sisu Sandra Vabarna. Bändi kitarrist ja laulu üks autoritest Jalmar Vabarna lisas, et selle loo kirjutamine algas bändil juba 2018. aasta suvel ja lõppes alles läinud aasta detsembris. “Oleme õnnelikud, et see protsess nii pikk oli, muidu poleks seda koostööd Vaikoga ehk sündinudki,” kommenteeris Jalmar.

Elmari tabeli ainukeseks uueks tulijaks on Jarek Kasari koroonateemaline singel “2 m”, mis pärit 4. aprillil ilmunud albumilt “K R I B U K R a B U”. Avanädalal kuulub laulule igati tubli 6. koht.

 

Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (25. aprill):

1 (2) [6] Tanel Padar “Sinu aeg”
2 (3) [3] Curly Strings “Mind nad kätte ei saa”
3 (6) [2] Trad.Attack! feat. Vaiko Eplik “Armasta mind”
4 (1) [7] Karl-Erik Taukar “Kuule”
5 (7) [4] Angus “Mees, kes keerutanud plaati”
6 UUS [1] Jarek Kasar “2 m”
7 (9) [2] Marek Sadam & Martin Trudnikov “Me saame sellest üle”
8 (4) [12] Trad. Attack! “Tehke ruumi!”
9 (5) [9] Ewert Sundja “Sipsiku laul”
10 (10) [3] Gerli Padar & Cathouse Radio “Abielunaise blues”

Edetabelist väljas: Uku Suviste “What Love Is” (5 nädalat tabelis, kõrgeim positsioon: kahel korral #4).

Laulud, mis võivad tabeliga liituda järgmisel nädalal: 1) nublu “croissantid”; 2) Köömes & TTÜ Kammerkoor “Maria”.

Saate kordus raadios Elmar pühapäeval, 26. aprillil kell 17.00.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.