TRAD.ATTACK! ANDIS VÄLJA SENISE KARJÄÄRI KÕIGE PÕHJALIKUMA ALBUMI

Foto: Jelena Rudi

Trad.Attack!’i kolmas täispikk album “Make Your Move” on bändi senisest loomingust julgem ja mitmetahulisem. See on emotsionaalne ja muusikaline jõukatsumine, kui võimsalt suudab üks kolmeliikmeline bänd kõlada. Täna ilmunud albumil on kokku 11 lugu, mis panevad naeratama, tantsima, mõtisklema ning on oma hingelt seotud iidsete mälestuste ja loitsudega.

Töö albumi kallal kestis Trad.Attack!’il enam kui kaks aastat. “Võtsime aega, aega nii loomise jaoks kui ka stuudios nokitsemiseks. Oli tõsiselt intensiivne periood, mida kinnitab tunne, et kõik see toimus justkui eile aga mida päev edasi ja lähemale albumi avaldamisele, seda võimsamalt kõik emotsioonid ja pildid sellest ajast ette tulevad,” räägib bändi kitarrist ja üks muusika autoritest Jalmar Vabarna, kes tähistab täna, 17. aprillil oma 33. sünnipäeva. Palju õnne! 💐

Kokku on Trad.Attack!’i neljandal täispikal albumil 11 lugu, millest kolm on singlitena juba avaldatud. Need kõik on on jõudnud ka erinevatesse Eesti muusikaedetabelitesse. Viimasena avaldatud “Armasta mind” tõusis ka kohe esimesel nädalal tabelite absoluutsesse tippu.

“Oleme alati lähtunud endale seatud eesmärgist, et iga uus lugu peab olema parem kui eelmine, iga album samm edasi. Loomulikult otsustab lõpuks ka kuulaja, kas tulemus jääb keskpäraseks või osutub erakordseks, aga oma sisetunde latti püüame me ikka alati kergitada. Tahame ise oma loominguga rahul olla. Elame ju vaid korra,” lisas Jalmar Vabarna.

Sandra Vabarna toob ühe isikliku lemmikuna albumilt esile laulu “Kus mu süda on…”. “See võtab kokku kogu selle ilu, valu, nukruse, lootuse, sügavuse ja rõõmu, mis sai sellesse albumisse valatud ja mida me ise selle tegemise käigus tundsime,” räägib ta.

“Noore poisiklutina inspireerusin muusikutest, kes on pühendanud kuid-aastaid muusikale ja loomisele. Olen sellisest protsessist unistanud, kuna see arendab ennast ka inimesena. Selliselt “Make Your Move” ongi sündinud,” ütles Tõnu Tubli.

Kõigi albumil kõlavate lugude autorid on Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli. Enamike laulude sõnad ja ka mõned meloodiad pärinevad Eesti pärimusest. Loomulikult ei puudu albumilt ka Trad.Attack!’i kaubamärgiks saanud arhiivisalvestise kasutamine. Albumil teevad kaasa veel ka Vaiko Eplik ning keelpillikvartett H. Elleri nimelise muusikakooli õpilastest.

👉 Trad.Attack!’i täispikka albumit saab kuulata siit!

“Make Your Move” produtseerisid Silver Lepaste, Jalmar Vabarna ja Trad.Attack!. Albumi visuaalse maailma lõi Martin Rästa (Baas Design). Albumi kaanefoto pildistas Renee Altrov. Album ilmus koostöös plaadifirmaga Made In Baltics.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.