VALMINUD ON KAISA LING THINGI ESIMENE MUUSIKAVIDEO “OOKEAN”

Eesti vodevilli- ja huumoribluusi ansambel Kaisa Ling Thing esitleb naljapäeval, 1. aprillil oma esimest täispikka muusikavideot “Ookean”, mille peategelasteks on Bluusimutt (Kaisa Ling), Mees (Jan Teevet), Naine (Marian Heinat), joobnud publik ja üks kaunis Kalamaja burleskibaar (Heldeke!).

Glamuurse video pildikeel on saanud inspiratsiooni maailma esimestest muusikavideodest, mis 1940. aastatel USA-s hiljuti heliribastatud mängufilmidest välja kasvasid ning iseseisvusid. Selle aasta Eesti parima bluusiansambli video, mille autoriteks on videokunstnikud Greta Külvet ja Sigrid Salutee, tõukub just neist lühifilmidest, kus esinesid 20ndate ja 30ndate vägevad bluusinaised.

Plaadi “Nii kole mees” (Teet ja pojad 2018) üks populaarsemaid laule “Kui sul ei meeldi mu ookean, otsi endale tiik” kätkeb vodevillibluusi essentsi: traditsioonilist vormi, ulakat teksti ja sajandtaguste bluusinaiste jõulist stiili. Nagu paljudes ajaloolistes muusikavideodeski, on laval tore ansambel, kes mängib toredat muusikat ning saalis istuv publik naudib seda entusiastlikult: Video peategelane on bluusimutt, kelle hääl on ka heliribal, tegevus, mida näidatakse, järgib piinliku täpsusega lüürikat, mis vodevillibluusile omaselt on mitmetähenduslik ja kõlab Aapo Ilvese suurepärases eestinduses originaalilähedase lennukusega.

Kaisa Ling Thing on Eesti ainus vodevilli- ja huumoribluusi ansambel, lõbus ja sädelev, provokatiivne, poolpoliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidike labane. Ansambli repertuaari keskmes on 20. sajandi alguse USA bluusinaiste hittide tõlked eesti keelde, millele lisandub Kaisa omalooming, mis on kirjutatud ajaloolise vodevilli vaimus ja tänapäeva ühiskonna muremõtete saatel.

Koosseis:
Kaisa Ling on Eesti esimene vodevillibluusimutt.
Rene Paul on pianist (Blues Estonia asutaja).
Argo Toomel on bassist (Compromise Blue, Tanel Padar Blues Band, Apelsin).
Peep Kallas on trummar (The Swingers).

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.