VIDEO: TORUPILLI JUSSI TRIO “JUSSI RADI-RAIDER”

Neljapäeval, 26. märtsil möödub 175 aastat Eesti torupillikuninga e. Torupilli Jussi sünnist. Sel puhul laadis Torupilli Jussi Trio YouTube’i üles loo “Jussi radi-raider”.

Torupilli Juss ehk Juhan Maaker (1845-1930) oli Hiiumaalt Emmastest pärit torupillimängja. Teda peeti omal ajal üheks parimaks pillimeheks ja kutsuti tunnustavalt torupillikuningaks. Ta oskas mängida 56 pillilugu, millest 36 olid tema enda tehtud.

Kaheksa aastat tagasi loodud Torupilli Jussi Triosse kuuluvad Eeva Talsi (viiul, hiiu kannel, laul), Karoliina Kreintaal (viiul, hiiu kannel, laul) ja Cätlin Mägi (Eesti torupilll, parmupill, laul).

“Arhiivilindistuste põhjal Jussi muusika “jälitamine” on tähendanud meile harjumatuid kõrgusi ja sügavusi, peadpööritavaid kurve, kannapöördeid ning üliväledaid näpuharjutusi, kuid eelkõige on see pakkunud meile meeliülendavat pidu ja pillerkaari ning äratundmist, kuhu ulatub ühe ebatavaliselt andeka ja karismaatilise külapillimehe tähelend,” kirjutavad Torupilli Jussi Trio liikmed oma Facebooki lehel.

 

Esitaja: Torupilli Jussi Trio
Sõnad: Trad. Ruhnu.
Muusika: Trad. Torupilli Jussi 24. lugu
Laulu seade: Torupilli Jussi Trio
Salvestus: Janar Paeglis
Kokkumäng ja kõlakujundus: Janar Paeglis
Lõppviimistlus: Janar Paeglis
Video: Zbanski Kino
Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.