EUROOPA RINGHÄÄLINGUTE LIIT: PRAEGU ON VEEL LIIGA VARA TEHA OTSUST EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE TOIMUMISE KOHTA

Euroopa Ringhäälingute Liit (inglise keeles European Broadcasting Union ehk EBU) tegi reedel, 13. märtsil avalduse koroonapandeemia COVID-19 ja selle mõju kohta tänavusele Eurovisiooni lauluvõistlusele.

EBU avalduses seisab:

“EBU jälgib tähelepanelikult koroonaviiruse leviku olukorda ning on kursis WHO (World Health Organization, eesti keeles Maailma Terviseorganisatsioon – MP) ja riiklike tervishoiuasutuste viimaste nõuannete ja juhistega.

Teeme tihedat koostööd Hollandi ringhäälinguorganisatsioonidega NPO, NOS ja AVROTROS ning Rotterdami linnaga, et uurida 2020. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse erinevaid võimalikke stsenaariume.

Kuid kuna kolme live show’ni, mis toimuvad 12., 14. ja 16. mail, on veel jäänud 2 kuud ning olukord nii Hollandis kui ka osalevates ringhäälinguorganisatsioonide riikides on kiiresti muutuv, on lõplike otsuste tegemiseks veel liiga vara.

Seda silmas pidades jätkame koos meeskonnaga ettevalmistusi 65. Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamiseks Rotterdamis.”

Rotterdami linnapea Ahmed Aboutaleb on varem öelnud, et ta soovib, et mistahes otsus Eurovisiooni toimumise kohta tehtaks 5. või 6. aprilliks – kuupäevaks, mil võistluse korraldajad kavatsevad alustada Eurovisiooni lava ehitamist Rotterdami Ahoy Arenal. Aboutaleb on maininud sedagi, et endiselt on üheks võimaluseks, et Eurovisioon võib toimuda ilma publikuta.

Viimaste andmete kohaselt on Hollandis registreeritud 804 koroonaviiruse juhtumit, kümme inimest on surnud.


Kui Eurovisioonist juba juttu tuli, siis meid eelmisel aastal konkursil esindanud Victor Crone tõusis singliga “Troubled Waters”, mis saavutas 7. märtsil Rootsi eurolaulu valimisel 9. koha, Rootsi ametlikus singlitabelis oma karjääri kõrgeimale, 17. positsioonile. Lugu on edetabelis kolmandat nädalat, jõudes eelmistel kordadel kohtadele #44 ja #26. Rootsi singlitabelit valitseb praegu rootslaste tänavune eurolugu “Move”, mida esitab The Mamas. Olgu mainitud, et Crone eurolaul “Storm” jõudis eelmisel aastal Rootsis 39. positsioonile ja mehe esimene katsetus Melodifestivalenil, koos Behrang Miriga esitatud loo “Det rår vi inte för” tipuks jäi 2015. aastal 69. plats.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.