EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS KUTSUB LAPSI JA NOORI ETNOLAAGRISSE

Laste ETNO 2019 (foto: Muumi)

Juuli lõpus on Viljandimaale oodata 115 noort pillimängijat enam kui kümnest riigist, sest juba 24. korda toimub noorte pärimusmuusikute laager Eesti ETNO. Viiendat korda leiab aset Laste ETNO laager. Osavõtuks registreerumine läks lahti Viljandi pärimusmuusika festivali kodulehel.

Rahvusvaheline muusikalaager Eesti ETNO toimub tänavu 14.-27. juulini kaunis Kõpu mõisahoones. Nagu ikka, õpivad ja õpetavad osalejad üksteisele kuulmise teel oma maa pärimusmuusikat ning laagriliste koosveedetud aeg lõppeb rõõmsast energiast kantud ülesastumistega Viljandi pärimusmuusika festivalil. Eesti ETNO laagrist saab osa 75 noort vanuses 16-30 eluaastat.

Eesti ETNO muusikalaagri panust pärimusmuusika populariseerimisel on võimatu ülehinnata. Suurem osa praegu ilma tegevatest eesti pärimusmuusikutest on kaasa löönud ka etnolaagris – teiste seas näiteks Sandra VabarnaEeva ja Villu TalsiLee TaulMerike Paberits jne.

Seekordses laagris löövad kaasa suurepärased juhendajad neljast riigist: Lauri KadalippJaan-Eerik Aardam ja Regina Mänd Eestist, Vilma Talvitie Soomest, Lauren Spiceley Inglismaalt ja Jeremy Hantler Uus-Meremaalt. Kõik nad on tuntud tegevmuusikud ja hinnatud õpetajad.

ETNO laagri pealik Margit Kuhi sõnul võtab laagrist osa värvikirev ja ääretult üksteist inspireeriv seltskond. “Tavaliselt on kolmandik osalejaid uued, kolmandik vanad olijad ning kolmandik välismaalt,” sõnas Kuhi. “Eelhuvi põhjal pakun, et tänavu tuleb osalejaid vähemalt 15 riigist. Võrreldes teiste riikidega on Eesti laagri omapära see, et kusagil mujal ei ole nii palju osalejaid omalt maalt.”

Paralleelselt Eesti ETNO-ga toimub tänavu juba viiendat korda Laste ETNO, mis mõeldud noorematele, 10-16aastastele, ning on seeläbi ainus omalaadne maailmas. Ka Laste ETNO laagris tegeletakse vanade laulude, tantsude ja pillilugudega ning lapsi ootavad ees õpitoad, põnevad üllatuskülalised, tantsutoad ja külaskäik Eesti ETNO laagrisse. Laagrist saab osa 40 last.

Maailma kõige esimene ETNO laager toimus 30 aastat tagasi Rootsis. Eesti oli järgmine maa, kes seda korraldama hakkas, meie ETNO-le panid 1997. aastal aluse Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik. Nüüdseks korraldatakse laagreid paljudes paikades üle maailma, tegevust koordineerib Jeunesses Musicales International, mille liige on ka Eesti Pärimusmuusika Keskus.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.