TUULI PRUUL AVALDAB 25. VEEBRUARIL OMA ESIKSINGLI NIMEGA “I BELONG TO DREAMS”

Foto: Rene Jakobson

Simunast pärit laulukirjutaja ja pianist Tuuli Pruul, kes elab hetkel Tallinnas, avaldab teisipäeval, 25. veebruaril oma esiksingli “I Belong to Dreams”. Laulu sisu väljendab kuuluvustunde otsimist ning on inspireeritud autori Lõuna-Rootsi linnas Malmös elamisest. Pruul ise ütleb oma laulu kohta nii: “Tunnen end kõige paremini, kui elan unistustes, kus kõik on võimalik.”

Laulu teevad eriliseks võimeka ja eripalgelise laulja Jana Küti vokaal ning kaasahaaravad meloodiad saksofoniduolt Tanel Koho ja Roland Mällo (So Saxy). Laulukirjutaja ise peab üheks olulisemaks aspektiks laulu lüürikat, sest tavaliselt algab tema jaoks laulu tegemine luule kirjutamisest.

“I Belong to Dreams” on esimene singel Tuuli Pruuli albumilt “Jazzetry”, mille väljaandmine on plaanitud käesoleva aasta lõpu poole. Albumi kontseptsioon on pakkuda kuulajatele luulelis-filosoofilisi laulutekste, huvitavaid harmoniseeringuid ning mahedaid arranžeeringuid veidi ebatavalisele torusektsioonile, mis koosneb 2-5 saksofonist. Ansambel esitab vaid värsket ja omanäolist autoriloomingut, mis on lisaks jazzile veel mõnusas gruuvikas soulikastmes.

Tuuli Pruul on lõpetanud pedagoogika magistriõppe Eesti Muusikaakadeemias, õppinud jazzi ja kompositsiooni nii Heino Elleri kui Georg Otsa nimelises Muusikakoolis. Ta veetis aasta täiendades laulukirjutamise ja arranžeerimise oskuseid Malmös, Rootsis. Samuti on ta osalenud mitmetes laulukirjutamistöötubades ning heliloomingukonkurssidel. Hetkel töötab ta saksofoni- ja klaveriõpetajana.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.