1020 HÄÄLT: MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD REASTASID EESTI LAULU 1. POOLFINAALI LUGUSID

Jaanuari lõpus panime MuusikaPlaneedi lehele üles gallupid konkursi Eesti Laul 2020 esimese ja teise poolfinaali kohta, et vahetult enne võistluse algust pisut pinget üles kruvida ja muidugi teada saada, kes teie arvates tänavused favoriidid on. Mõlemad küsitlused läksid lukku eile kell 18:00 ja nagu lubatud, toome täna teieni tulemused esimese poolfinaali kohta.  

Eesti Laulu ennustustabel näitab, et konkursi 1. poolfinaali põhiline vägikaikavedu käib Rasmus Rändvee ja Stefani vahel. Kas MuusikaPlaneedi lugejad sellega nõustuvad või on neil teised lemmikud?

Kokku anti lauludele 1020 häält ning mis siis muud kui vaatame paremusjärjestuse üle! 

📊 MuusikaPlaneedi lugejate koostatud Eesti Laul 2020 1. poolfinaali lugude pingerivi: 

#12 Anett x Fredi “Write About Me” 36 häält / 3,53%

Autorid: Frederik Küüts ja Anett Kulbin

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 31 318 

MuusikaPlaneedi lugejad hääletasid esimese poolfinaali viimaseks lauluks Anett Kulbini ja Frederik Küütsi pala “Write About Me”.

“”Write About Me” on minu ja Fredi esimene koostöö ja loodan, et see ei jää viimaseks, sest meil oli algusest peale väga hea loominguline klapp. Lugu räägib toksilisest armastusest ja kiindumusest kahe inimese vahel. Mulle meeldib, et see ei räägi mitte hetkeseisundist vaid jutustab loo, millel on algus ja lõpp, mis kujundab ühele armastusloole ajatelje,” on kommenteerinud Anett.

“Lause “If you could write songs would you write one about me” ümber olid mõtted keerelnud minu peas juba aastaid ning too sama esimene õhtupoolik, kui me Anetiga lugu kirjutama hakkasime, tundus lõpuks olevat see õige hetk, et kauasäilinud idee sahtlist välja tuua. Ja sealt edasi läks kõik kuidagi hirmutavalt lihtsalt. Klapp muusikute ja inimestena oli kiire tekkima, mistõttu lugu ka juba pärast teist kirjutamissessiooni enam-vähem valmis oli,” kirjeldas loo valmimist kaasautor Fredi, kes on ühtlasi ise ka loo produtsent.

#11 Little Mess “Without a Reason” 43 häält / 4,22%

Autorid: Ebbe Ravn, Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Tanja Mihhailova-Saar

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 19 998 (laulul on kaks muusikavideot. Esimene avaldati Eesti Laulu YouTube’i kontol ja sellel on 6578 vaatamist)

Eelmisel aastal loodud ansamblisse Little Mess kuuluvad Karmel Üksvärav, Johanna-Elise Kabel ja Viktoria Koljagina, kes esitavad lisaks omaloomingule kavereid maailma hittidest, mille järgi on mõnus tantsida ja pidutseda. 

Oma Eesti Laulu võistlusloo kohta on Little Messi liikmed öelnud, et kuigi selle sõnad on tumedad, siis emotsioon on lauldes pigem positiivne. Muide, sõnu kirjutati laulu jaoks ümber päris palju ja ka salvestamine ei kulgenud kuigi libedalt, kuna sooviti et loo ingliskeelsed sõnad kõlaksid võimalikult puhtalt.

#10 REVALS “Kirjutan romaani” 51 häält / 5%

Autor: Jaanus Saago

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 42 629

Detsembris uue albumi “Kirjutan romaani” välja andnud kantri-rokk oktett REVALS võistleb Eesti Laulul helikandja nimilooga, mis on jõudnud esikohale raadio Elmar koostatud Eesti lugude edetabelis.

Laulu autori ja ansambli liikme Jaanus Saago sõnul on tegu armastuslooga. “Nagu ühes armastuses ikka, on armastus tüli, pettumus ja siis võib-olla jälle armastus. Sellest saabki niiöelda romaani kokku,” ütles Saago. 

#9 Kruuv “Leelo” 55 häält / 5,39%

Autor: Allan Kasuk

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 33 997

Üheksandalt kohalt leiame ansambli Kruuv võistluspala “Leelo”. “Selles [loos] on sees parmupill ja ma loodan, et teeb tuju ka heaks,” ütles kollektiivi laulja Allan Kasuk. “Lapsed seal videos on meie enda lapsed. Seal on üks vanem härrasmees ka ja tema on meie bassimehe vanaisa. Nii et seal videos on põlvkondade vahetumine. Kuna leelotamine tähendab rahvalaulu laulmist, siis see on seotud sellega, et rahvalaulud levivad edasi põlvest põlve ja seda on ka videos näidatud.”    

Loost oma omapoolsed versioonid teinud 21. kooli gümnaasiumiõpilased (kuula siit) ja segakoor HUIK! (kuula siit).

#8 Renate “Videomäng” 59 häält / 5,78%

Autor: Renate Saluste

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 36 782

Järvamaalt pärit Renate on rääkinud, et ta proovis Eesti Laulule “Videomänguga” ka eelmisel aastal, kuid siis ta poolfinalistide hulka ei pääsenud. Aasta jooksul tehti loo kallal veel tööd ja nüüd on pala võistlustules. Kokku on lauljatar konkursile proovinud saada kuuel korral.

Laulu “Videomäng” kirjutas Renate umbes kaks aastat tagasi, kui peas hakkas käima üks klaverikäik. Renate meenutas Järva Teatajale, et ta istus klaveri taha ning õige pea sündis refrään ja peale seda salmid. “Olin tol perioodil veidi nostalgia-lainel, meenutasin aega kui lapsena koos sõbrannaga pidevalt uusi ja põnevaid seiklusi ette võtsime ning sellest ka laul kõneleb,” kommenteeris lauljatar ajalehele.   

#7 Jennifer Cohen “Ping Pong” 62 häält / 6,08%

Autorid: Jennifer Cohen, Luisa Lõhmus

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 48 709

Jennifer Cohen on üks neist artistidest, kes pääses Eesti Laulu poolfinaali ka eelmisel aastal, kuid toona tema lugu “Little Baby El” finaali ei hääletatud.

“Mu sõbranna ja klaverimängija Luisa Lõhmus tuli ühel kevadõhtul minu juurde. Ta oli kuidagi endast väljas ja otsustasime, et valame selle muusikasse,” on Jennifer öelnud Õhtulehele tänavuse loo “Ping Pong” kohta. “Istusime ja elasime tema emotsioone välja. Kui lugu valmis sai, vaatasime üksteisele otsa ja ütlesime, et me vist kandideerime [Eesti Laulule – toim.] jälle. See oli äratundmishetk – meile endale meeldib see laul väga ja mõtlesime, et miks mitte. Kui ühe korra saime poolfinaali, siis äkki saame teise korra veel.”

#6 INGA “Right Time” 63 häält / 6,18%

Autorid: Peter Põder, Allan Kasuk, Raul Krebs, Inga Tislar

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 35 980

Esimese edasipääsejana soovivad MuusikaPlaneedi lugejad Eesti Laulu finaalis kuulda INGA lugu “Right Time”. Teatavasti osales INGA Eesti Laulul ka eelmisel aastal, mil tema esitatud “Milline päev” pälvis finaalis viienda koha. 

“Right Time” räägib unistuste realiseerimisest ja enese ülesäratamisest. 

#5 Laura “Break Me” 78 häält / 7,65%

Autorid: Janne Hyöty, Jessica Hyöty, Laura Põldvere

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 44 618

Viiendalt platsilt leiame Laura, kes võistleb Eesti Laulul kuuendat aastat ja seitsmenda lauluga, kuid esimest korda looga, mis ei ole Sven Lõhmuse sulest. Nimelt on Laura tänavu võistlustulle lennutanud enda loo, mis valmis koostöös Soome heliloojate ja produktsioonifirmaga Sugarhouse Publishing, kellega lauljannal mullu album valmis.

#4 Egert Milder “Georgia (On My Mind)” 80 häält / 7,84%

Autorid: Kaspar Kalluste, Matteo Capreoli, Egert Milder

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 102 629

Egert Milder võistleb Eesti Laulul laulukirjutajana neljandat korda ja viienda looga.

Tänavune lugu “Georgia (On My Mind)” räägib tema viimasest kolmest aastast, kui ta elas ja töötas Gruusias. “Konkreetsemalt räägib see sealt lahkumisest ning kuidas ma sellesse riiki ja üleüldse inimestesse kiindusin. Mulle meeldis seal väga, aga mingite asjadega on nii, et see ei saa seisma jääda. Tundsin, et pean  edasi liikuma – kõigepealt küll Eestisse tagasi ja siis vaatab edasi. See lugu räägibki ühe perioodi lõppemisest,” ütles muusik Õhtulehele.

#3 Rasmus Rändvee “Young” 142 häält / 13,92%

Autorid: Karl-Ander Reismann, Rasmus Rändvee

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 62 656

Kõrgele kolmandale positsioonile hääletati Rasmus Rändvee lugu “Young”, mis pärineb perioodist, kui superstaarisaate võitja poolteist aastat hommikust õhtuni stuudiotoas spordipükste väel muusikat lõi. Enne võistlust sai sahtlisse kirjutatud pala siiski uue kuue.

“Young” sündis vaid mõne päevaga ja väga loomulikult. “See tuli kergelt nagu paljud minu edukamad laulud,” tunnistas muusik Õhtulehele. “Püüdsime seda küll paremaks teha, aga tundsime, et surgime juba valmis asja.”

#2 Synne feat. Väliharf “Majakad” 165 häält / 16,18%

Autorid: Synne Valtri, Jaanus Viskar, Toomas Laur, Gert Gregor Källo, Aapo Ilves

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 151 242

Eelmisel aastal looga “I’ll Do It My Way” Eesti Laulu finaali pääsenud Synne Valtri on seekord võistlustules eestikeelse lauluga “Majakad”, mis valmis koos 2002. aastal Haapsalus loodud ansambliga Väliharf, mille koosseisu kuuluvad Kihnust pärit Marko Matvei ja Haapsalust pärit Anto Siimson. Muide, valdava osa Väliharfi repertuaarist täidavadki meretemaatilised laulud.

Keilast pärit Synnel on teatavasti ka endal ansambel olemas, aga ühiselt leiti, et Eesti Laulule nad koos ei pürgi. “Rääkisin bändipoistega läbi ja nad arvasid, et äkki Eesti Laulu laval bänd lihtsalt ei tööta. Nad on autoritena siiski mainitud, nii et tiimis on nad nii või naa,” rääkis Synne Valtri Õhtulehele. 

Laulu “Majakad” loojateks on lisaks Synnele endale ka Jaanus Viskar, Toomas Laur, Gert Gregor Källo ja Aapo Ilves. “Aapoga sai sõnu lihvitud siia-sinna. Me saatsime oma neli korda edasi-tagasi, kus ma püüdsin iseennast ka sinna sisse panna. See on meil kahepeale kirjutatud,” rääkis Synne Taavi Libele antud intervjuus. Lugu “Majakad” ei räägi geograafilistest punktidest ega meremärkidest, vaid siiski armastusest.


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

MuusikaPlaneedi lugejad hääletasid Eesti Laulu 1. poolfinaali esikohale…


#1 STEFAN “By My Side” 186 häält / 18,24%

Autorid: Karl-Ander Reismann, Stefan Airapetjan

Vaatamisi YouTube’is (seisuga: 13. veebruar kell 10:45): 81 310

Ja nüüd siis esikoht! Seal asub Armeenia päritolu andekas Eesti laulja ning laulukirjutaja Stefan, kes võistleb Eesti Laulul kolmandat korda ja tema tänavune lugu kannab nime “By My Side”, mille ta kirjutas koos Karl-Ander Reismanniga. Stefan on sotsiaalmeedias kommenteerinud: “Eesti Laulu lugu sündis samal ajal kui Karl sõi makarone ja mina mängisin kitarri. Ta jooksis makaron suus enda tuppa kus tal stuts (stuudio – toim). Ja siis 5 min pärast karjub: “Stef tule laulma”. Lugu sai ühe päevaga valmis”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.