📊 TOP 10: SYNNE VALTRI

Kaks nädalat tagasi avasime MuusikaPlaneedis hääletuse, kuhu oli üles rivistatud 30 laulu Synne Valtrilt. Küsitlus osutus väga populaarseks ja hääli kogunes lausa 1737 (!), mistõttu peaks see Synnele ja ta fännidele andma päris hea ülevaate selle kohta, millised lood need kõige-kõige tegijamad on.

Enne veel kui säriseva TOP 10-ne teieni toome, mainime ära, et küsisime ka Synnelt endalt, millist lugu ta selle edetabeli etteotsa ennustab. “Väga keeruline on teiste eest arvata kuid loodan, et hästi läks lool “12 kuud” mis meie kontsertidel vaieldamatult kõige rohkem publikule meeldib. Samuti võivad veel eelmise bändi lood inimestel südamelähedased olla.. kes teab,” kommenteeris lauljatar. Kas tal on õigus? Vaatame tabeli üle ja saame teada! 🙂

📊 TOP 10: SYNNE VALTRI

10) Synne Valtri & Jaak Linnas “Süda kui viibib” (2018) / 59 häält

Esikümne avab Synne Valtri duett Jaak Linnasega. 2018. aasta suvel avalikustatud pala “Süda kui viibib” on kaver loost “You Are the Reason”, mille originaali esitab inglane Callum Scott, kes tegi laulust ka dueti koos Leona Lewisega. Imeilusad eestikeelsed sõnad kirjutas Marek Sadam.

Power-ballaadid on üheks minu nõrkuseks, loodan, et see meeldib Teilegi,” kirjutas Synne laulu ilmudes sotsiaalmeediasse. Selgus, et fännidele meeldib väga.


9) Patune Pool “Head aega” (2015) / 61 häält

Ballaadi juurest liigume veidi tümpsulisema loo juurde. Ei, “Head aega” polnud aastatel 2013-2018 tegutsenud ansambli Patune Pool viimane singel, nimelt avalikustati lugu juba 2015. aasta kevadel, autoriteks Synne Valtri ja Edvin Petrov. 


8) Synne Valtri Band “Jälle siin” (2019) / 79 häält

Kui üheksanda laulu pealkiri on “Head aega”, siis kaheksandalt positsioonilt vaatab vastu Synne Valtri Bandi (SVB) neljas singel “Jälle siin”, viisi ja sõnade autoriks Vahur Valgmaa.


7) Synne Valtri feat. Väliharf “Majakad” (2019) / 86 häält

Eelmisel aastal osales Synne Eesti Laulu konkursil looga “I’ll Do It My Way” ning tänavu on ta võistlustules eestikeelse lauluga “Majakad”, mis valmis koos 2002. aastal Haapsalus loodud ansambliga Väliharf, mille koosseisu kuuluvad Kihnust pärit Marko Matvei ja Haapsalust pärit Anto Siimson. Muide, valdava osa Väliharfi repertuaarist täidavadki meretemaatilised laulud.

Keilast pärit Synnel on teatavasti ka endal ansambel olemas, aga ühiselt leiti, et Eesti Laulule nad koos ei pürgi. “Rääkisin bändipoistega läbi ja nad arvasid, et äkki Eesti Laulu laval bänd lihtsalt ei tööta. Nad on autoritena siiski mainitud, nii et tiimis on nad nii või naa,” rääkis Synne Valtri Õhtulehele. 

Laulu “Majakad” loojateks on lisaks Synnele endale ka Jaanus Viskar, Toomas Laur, Gert Gregor Källo ja Aapo Ilves.

Pala võistleb Eesti Laul 2020 1. poolfinaalis, mis toimub 13. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones.


6) Synne Valtri Band “Teemant” (2019) / 88 häält

Kuuendalt kohalt leiame SVB kõige värskema loo “Teemant”, mis tuli välja alles jõulude ajal, kuid seda on praeguseks YouTube’is kuulatud juba üle 75 000 korra. Ühel nädalal saavutas see lugu ka siinsamas MuusikaPlaneedi iganädalases TOP 10-s esikoha, praegu paikneb see tabelis 4. platsil.


5) Patune Pool “Tõmban su hoovi” (2015) / 94 häält

“Tõmban su hoovi” on Patuse Poole 2016. aastal ilmavalgust näinud samanimelise albumi kelmikas nimilaul, mis on ansambli originaallooming.


4) Patune Pool “Sul vastan jaa” (2016) / 108 häält

Kas te olete näinud selle loo vaatamiste arvu YouTube’is? 5,2 miljonit!


3) Patune Pool “Dolce Gabbana” (2014) / 119 häält 🥉

Pronksmedalile maandunud Patuse Poole megahitt “Dolce Gabbana” hiilgab YouTube’is lausa pea 6,3 miljoni vaatamisega. Originaaliks ukraina koomiku ja laulja Verka Serduchka samanimeline lugu.


2) Patune Pool “Tahan ma” (2017) / 142 häält 🥈

Pinge kerkib! Auväärne hõbemedal kuulub Patuse Poole hoogsale palale “Tahan ma”, mis on kaver Ольга Лозина laulust “Раненая птица”


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Synne Valtri laulude hääletuse pani kinni…


1) Synne Valtri Band “12 kuud” (2019) / 153 häält 🥇

Jep, Synnel oli õigus – esikohale hääletati SVB eelmise aasta maikuus avaldatud singel “12 kuud”, mille autor on Vahur Valgmaa. Muide, just üleeile, 27. jaanuaril täitus 12 kuud ehk aasta SVB loomisest, nii et palju-palju õnne nii sünnipäeva kui ka laulu “12 kuud” võidu puhul! 🎉

 

Suur aitäh kõigile, kes selle tabeli koostamisel abiks olid! Olgu lõpetuseks mainitud, et esimestena jäid kuumast kümnest välja Patuse Poole lood “Pilgud” (#11) ja “Ma tahan veel” (#12). Kuna kuu aega oleme nüüd MuusikaPlaneedis Eesti Laulu lainel, siis artistide loomingut me mõnda aega ei reasta, aga küllap jätkame sellega märtsikuus!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.