APOLLO TOP 15: JAAK JOALA “ARM MU AINUS AARE” PÜSIB KA JÕULUNÄDALAL ESINUMBRINA

Jõulunädalal läks poeketis Apollo CD-dest kõige paremini müügiks Jaak Joala kogumikplaat “Arm mu ainus aare”.

Helikandja on Apollos #1 juba kuuendat nädalat järjest. Plaadi koostaja Olavi Pihlamägi on öelnud, et “Arm mu ainus aare” on senistest Jaak Joala (1950-2014) kogumikest oluliselt mahukam, sisaldades koguni 29 laulu väga erinevates stiilides. “Kirsiks tordil on viimane lugu “Varahommikul”, mis võtab selle plaadi imeilusalt kokku ja näitab, et Jaak oli võimeline laulma peaaegu igat sorti muusikat,” ütles Pihlamägi kogumiku esitlusel, nentides et tal on natuke kahju sellest, et kolmikplaadile jõudis vaid kolm Eesti heliloojate laulu. “Arm mu ainus aare” tuli müügile novembri keskel ning sellel leiduvad näiteks sellised lood nagu “Minu rõõmud”, “Narr”, “Vana tramm”, “See on nii hea”, “Koduvärav” ja teised. 

Apollo TOP 15-s kerkis kolmandalt astmelt teiseks Toomas Anni laulude kogumik Eesti Kullafondi sarjast. Viisiketta avapalaks on “Vaid kord sind nägin” ning lõpulooks “Püha öö”.

Peale eelmise nädala kahekohalist kukkumist paikneb nüüd taas kolmandal positsioonil aastatel 1972-1974 tegutsenud kollektiivi Amor Trio omanimeline album. Ansambel sündis omal ajal tänu sellele, et Tõnis Rätsepal (1947) ja Juhan Viidingul (1948–1995) tuli sooritada teatrikooli laulueksam. Saabuva eksami jaoks pani lavakunstikateedri V lennu üliõpilane Juhan Viiding kokku kava 1930.–1940. aastate lööklauludest ja tolleaegsest filmimuusikast, kasutades Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivi vanu lauluvihikuid. Klaveril saatis teda Tõnis Rätsep. Pärast õnnestunud eksamit otsustasid Viiding ja Rätsep selle žanriga jätkata. Ideest võlutuna liitus nendega ka koolikaaslane Lembit Ulfsak (1947–2017).

Apollo TOP 15 (27. detsember):

1 Jaak Joala – Arm mu ainus aare
2 Toomas Anni – Eesti Kullafond (3CD)
3 Amor Trio – Amor Trio
4 Mikk Targo – 60 parimat laulu – 40 esitajat (3CD)
5 Pets ja Korsten – Jõululori
6 Robbie Williams – The Christmas Present
7 Erinevad esitajad – Jõulusuveniir 2015
8 Kait Tamra – Eesti Kullafond (3CD)
9 Curly Strings – Sümfooniline Curly Strings
10 Tõnu Aav – Onu Remuse jutte 1
11 Põhja Konn – Hetk. InSpereeritud Tüürist
12 Tõnu Aav – Onu Remuse jutte 2
13 Onu Bella – Ma võtsin viina (LP)
14 Margarita ja lapsed – Jõulurahu sinu kodusse
15 Coldplay – Everyday Life

Edetabel on koostatud Apollo poodide müügitulemuste põhjal ajavahemikul 20.-26. detsember.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.