RIFFARRICA UUS VIDEOSINGEL ANNAB TEADA HALVA ILMA PEAPÕHJUSE

Foto: Maris Savik

Mehise rififolgi pioneerid, trummar Kristjan Priks ning akordioni- ja torupillimängija Kulno Malva ehk ansambel Riffarrica avaldas videosingli “Udune ilm”. Lugu pärineb ansambli märtsis ilmunud ja palju head vastukaja pälvinud debüütalbumilt “Riffarrica”. Regivärsilises laulus on juttu sandist ilmast ja selle peamisest põhjusest.

“Vanarahva tähelepanekute järgi teevad ilma ehk maailma koledaks kadedus ja saamahimu, mis paneb isad-pojad päranduse pärast taplema, õed-vennad parema pala pärast sõimlema ja verd valama,” ütles Kristjan Priks. “See puhub kõikjale vaadet piirava udu, värvib meie pea kohal oleva ähvardavalt roostekarvaliseks ja tahmab meie suhteid.”

Need igihaljad inimsuhted ei ole siiani meid maha jätnud, ka tänapäeval on nende pärast tekkinud teemad tugevalt päevakorral. Riffarrica soovib looga “Udune ilm” kuulajaile edasi anda sõnumi, et meie tajutav ja talutav rahuloluilm sõltub meie omavahelistest suhetest, himude ja hoolimise tasakaalust.

Videomaterjali võttis üles ning monteeris kolme ja poole minutiliseks tervikuks Kaarel Kree.

Riffarricale kujunes lõppev aasta laiahaardeliselt tegusaks. November oli suurte saalide kuu: ansambel esines näiteks Saku suurhallis, Alexela kontserdimajas ja rahvusülikooli 100. aastapäeva peol ERMis. Suvesse jäid kontserdid Egiptuses, Riias ja paljudel festivalidel Eestis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.