📊 TOP 10: MUUSIKAPLANEEDI LUGEJAD REASTASID EESTI LAUL 2020 POOLFINALISTE

Novembri viimastel tundidel avasime MuusikaPlaneedis gallupi, kuhu olid üles rivistatud kõik Eesti Laul 2020 poolfinalistid. Kolmapäeval kell 13 läks hääletus lukku ja nüüd vaatame üle, milliseks kuum esikümme kujunes!

Olgu kohe mainitud, et hääli kogunes 598 (aitäh!) ning samalaadse küsitluse teeme veel ka veebruari alguses, et näha milline on jõudude vahekord vahetult enne poolfinaale.

📊 TOP 10: EESTI LAUL 2020

#10 Revals “Kirjutan romaani”

Kümnendaks platseerus 2017. aastal tegevust alustanud ansambel Revals, oma uue albumi “Kirjutan romaani” nimilooga, mille autor on Jaanus Saago. Täna, 12. detsembril esitleb kollektiiv ahjusooja plaati värskelt renoveeritud Kinomajas.

#9 Anett x Fredi “Write About Me”

Üheksandalt platsilt leiame Anett Kulbini ja Frederik Küütsi esimese koostöö, laulu pealkirjaga “Write About Me”. “Lugu räägib toksilisest armastusest ja kiindumisest kahe inimese vahel. Mulle meeldib, et see ei räägi mitte hetkeseisundist vaid jutustab loo, millel on algus ja lõpp, mis kujundab ühele armastusloole ajatelje,” avas laulu tausta Anett.

#8 Rasmus Rändvee “Young”

Koha võrra kõrgemal asub Rasmus Rändvee, kes saavutas konkursil Eesti Laul 2017 looga “This Love” kolmanda koha. Neli aastat varem, aastal 2013 osales ta ansambli Facelift Deer koosseisus Eesti Laulul palaga “Dance”, mis jäi finaalis seitsmendaks.

Tänavuse võistlusloo kohta on Rasmus öelnud, et selle alge sündis tegelikult juba aastaid tagasi, tõenäoliselt 2015. aastal. Laul enda tänases kuues sündis 4. oktoobri hilisõhtul ja selle kirjutas Rändvee koos Karl-Ander Reismanniga. Rasmusele meeldib loo puhul sõnum, mis kannab edasi universaalset mõtet: “Kodu ja pere on elus kõige olulisemad asjad, kes sind alati ootavad ja toetavad.”

#7 Merilin Mälk “Miljon sammu”

Seitsmes koht kuulub palale “Miljon sammu”, mille esitajaks on saarepiiga Merilin Mälk, kes pälvis 2018. aastal saates “Eesti otsib superstaari” 3. koha.

Merilin on laulu “Miljon sammu” kommenteerinud järgmiselt: “Lugu räägib sellest, et on kutt, kes on minusse väga kiindunud ja mulle meeldib ta ka väga, aga ma olen varem haiget saanud ja nüüd tahaks rahulikumalt võtta. Peas käibki läbi miljon sammu, et teeksin kõik õigesti. Samm sammu järel”.   

Pala autoriteks on Jonas Olsson, Neea Jokinen, Jana Hallas, Merilin Mälk ning Dubais filmitud muusikavideo tegid Mart Vares ja Sander Allikmäe.

#6 Synne feat. Väliharf “Majakad”

Synne Valtri nimi on kindlasti paljudele tuttav, nii aasta eest tegevuse lõpetanud ansamblist Patune Pool kui ka lauljatari praegusest, omanimelisest bändist. Eesti Laulul osales Synne ka eelmisel korral, looga “I’ll Do It My Way”. Seekord on ta võistlustules eestikeelse lauluga “Majakad”, mis valmis koos 2002. aastal Haapsalus loodud ansambliga Väliharf, mille koosseisu kuuluvad Marko Matvei ja Anto Siimson. 

Nagu ennist mainitud sai, on Synnel ka endal ansambel olemas, aga ühiselt leiti, et Eesti Laulule nad koos ei pürgi. “Rääkisin bändipoistega läbi ja nad arvasid, et äkki Eesti Laulu laval bänd lihtsalt ei tööta. Nad on autoritena siiski mainitud, nii et tiimis on nad nii või naa,” rääkis Synne Valtri Õhtulehele.

#5 Ziggy Wild “Lean On Me”

Aastal 2013 Noortebändi konkursi võitnud rokipunt Ziggy Wild sai oma Eesti Laulule pääsemisest teada bändiproovis. Trummar Henri pani telesaate “Ringvaade” telefonist proovi ajaks käima. “Ühel hetkel viskas ta pulgad käest, hakkas suurest rõõmust karjuma ja näitas, et meie pilt on ekraanil. Edasi hõiskasime juba kõik koos suurest rõõmust. Oleme selle võimaluse eest väga tänulikud ja õnnelikud. Tunne on uskumatult vinge,” rääkis ansambli lauljatar Laura Prits Õhtulehele.

Laura sõnul sündis lugu “Lean on Me” väga loomulikult ja kiiresti. “See on üks esimesi laule, mille me suvel oma uue kitarristi Sander Nõmmistuga bändilaagris kirjutasime. Tegemist on rokiliku armastuslooga, mis räägib nii-öelda pahast poisist, kelle kõrval soovib olla üks naine – naine teab, et sellest tuleb palju pahandust, kuid ta on valmis olema nii heas kui kõige halvemas mehe tugi.”

#4 Jaagup Tuisk “Beautiful Lie”

Neljandaks platseerunud 18-aastane Jaagup Tuisk on öelnud, et tema võistlusloo “Beautiful Lie” algversioon valmis juba eelmise aasta märtsis ja tegu on kõige ausama looga, mis ta seni kirjutanud on, sellepärast on tal ka hea meel seda esitada. 

Tuisk kirjutas laulu suure emotsiooni pealt 2 tunniga.

#3 Laura “Break Me” 🥉

Auväärsel kolmandal kohal asub Laura Põldvere, kes on Eurolaulul ja Eesti Laulul osalenud kokku kuuel korral, neist kahel korral ka võistluse võitnud ning Eestit Eurovisioonil esindanud. Sel aastal lükkas ta Eesti Laulu tõttu edasi oma uue albumi “9 elu” ilmumise, sest võistlusel osalevad lood ei tohtinud olla avaldatud enne 1. detsembrit.

Loo “Break Me” kohta on lauljatar öelnud: “Me ei kirjutanud seda spetsiaalselt Eesti Lauluks, aga mõte oli küll, et midagi võiks saata. Kui materjal valmis sai, eristus see laul teistest ja tundus, et sobib konteksti.”

#2 Uku Suviste “What Love Is” 🥈

Uku Suviste jäi eelmisel Eesti Laulul looga “Pretty Little Liar” Victor Crone järel teiseks ning pääses tänavu konkursi poolfinaali lauluga “What Love Is”, mille ta kirjutas koos Sharon Vaugh’iga. Tundub, et MuusikaPlaneedi lugejatele meeldib ka Uku uus lugu, sest see hääletati lausa hõbemedalile.


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimad juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Konkursi Eesti Laul 2020 hääletuse pani kinni…


#1 Traffic “Üks kord veel” 🥇 🎉

Kõige rohkem hääli kogus 2006. aastal tegevust alustanud poprokk ansambli Traffic esitatud “Üks kord veel”, mille loomise taga seisab tõeline kahurvägi – Victor Crone, Fred Krieger, Vallo Kikas ja Stig Rästa.

Juba on teada, et kuna Eesti Laulu (ja Eurovisiooni) laval tohib olla kuni kuus inimest, siis on koos viieliikmelise Trafficuga Eesti Laulu laval ka bändi endine liige ja laulu “Üks kord veel” üks autoritest Stig Rästa. 

Traffic osaleb Eurolaulul / Eesti Laulul neljandat korda. 

Selliseks kujunesid siis hääletuse tulemused. Muide, TOP 10-sse mahtus 5 lugu esimesest ja 5 teisest poolfinaalist, nii et võrdne seis! Esimesena jäi esikümnest välja Stefani lugu “By My Side” ning kõige viimasele, 24. kohale asetus Germani & Violina pala “Heart Winder”.

Eesti Laul 2020 poolfinaalid toimuvad 13. ja 15. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones, finaalkontsert 29. veebruaril Saku Suurhallis. Poolfinaalide ja finaalkontserdi piletid on müügil Piletilevis.

P.S. Kes veel ei tea, siis MuusikaPlaneedis tutvustame igal kolmapäeval, reedel ja pühapäeval ka Eesti Laulu poolfinaliste veidi lähemalt ning ootame aktiivset kaasarääkimist ja lugude hindamist ka lugejatelt!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.