MUUSIKAPLANEEDI TOP 10: ESINUMBRIKS ON TAAS ANSAMBEL SORUS, ÜHTEGI UUT TULIJAT EDASIPÄÄSEVASSE ESIVIISIKUSSE EI MAHTUNUD

Ilusat jõulukuu algust! 🎄

Peale nädalast pausi on MuusikaPlaneedi värskes TOP 10-s tagasi esikohal neljaliikmeline rock-metal’i bänd Sorus, singliga “Maskid”, mis kogus eelmisel nädalal üleval olnud gallupis 23,68% häältest. 

“”Maskid” on kergelt dramaatiline lugu, mis räägib sellest kuidas ühiskond on muutunud kinniseks – enam ei räägita tunnetest, inimesed ei julge ennast avada, lihtsam on teha nägu ja öelda, et kõik on korras,” on lugu kirjeldanud bändi laulja ja kitarrist Sulev Saluneem. 

Lugu “Maskid” asub meie tabeli esikohal kuuendat korda, taandades eelmise nädala esinumbri, alternatiivrokibändi No More Fridays pala “Downtown” teiseks. Muide, sel nädalal peaks kollektiivil ilmuma uus singel!

Oma 3. tabelinädalal kerkis viiendalt platsilt kolmandaks ansambel The Sound. Nende lugu “Kes oled sa?” on pundi laulja ja loo autor Steven Kopliste kommenteerinud järgmiselt: “Meil kõigil on elus keegi, kes on kas ise läbi elanud või kõrvalt näinud vaimset või füüsilist kiusamist. Suurteks probleemideks on koolikiusamine, küberkius, koduvägivald nii vaimsel kui ka füüsilisel kujul ning ka näiteks noa selga löömine äripartnerite või sõprade poolt. Väga raske on aga sellest mustast august välja tulla, kui tunned end võimetuna ja sul pole kellegi poole pöörduda. Selle looga üritamegi näidata, et tegelikult on võimalik sellest välja tulla. Ja elus võib saabuda hetk, kus suudad oma kiusajale vastu astuda ja talle tõestada, et ka sina oled keegi ja väärid paremat. Te ei kujuta ette kui hea tunne see on, kui oled sisemiselt lõpuks piisavalt tugev, et välja öelda: “Kes oled sa, et minuga nii käitud?” või “Kes oled sa, et minult pärast kõike seda veel midagi nõuad?”. Nii enda kui ka nõrgemate eest seismine on tähtis ja seda ei tohi unustada.” 

MuusikaPlaneedi TOP 10 #233 (2. detsember):

1 (2) [7] Sorus “Maskid” (23.68%)
2 (1) [2] No More Fridays “Downtown” (17.98%)
3 (5) [3] The Sound “Kes oled sa?” (15.79%)
4 (4) [4] Bourbon Sugar “Device” (13.6%)
5 (3) [5] Anne Veski “Imeväärne aeg” (12.28%)

6 UUS [1] MERIT “Täiskuujões” (8.33%)
7 UUS [1] Cityflash “Message Deleted” (3.95%)
8 UUS [1] Pluuto, reket, nublu “SOS” (2.19%)
9 UUS [1] Merle Lilje “Võrku püütud” (1.32%)
10 UUS [1] Vesikas & Fofkin + J.O.C. “Meeste värk” (0.88%)

Hääli: 228 (aitäh!)

Nagu alati, pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud ja neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

  • Laura Põldvere & Koit Toome “Segamini maailm”
  • Must Hunt “Maailm”
  • Tanja “Kõik”
  • Vaido Neigaus “Jõuluöö”
  • Victor Crone “This Can’t Be Love”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ning läheb lukku pühapäeval, 8. detsembril kell 23:59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.