VAIDO NEIGAUS AVALDAS OMA ESIMESE JÕULULAULU

Vaido Neigaus üllitas oktoobri lõpus tümpsuka singli pealkirjaga “Mees metsast”, mis on tagasivaade tema elule kui ta läks linna õnne otsima. Nüüd on Vaido teinud muusikaliselt totaalse kannapöörde ja tuli välja oma esimese jõululauluga “Jõuluöö”. Sellega seoses esitas MuusikaPlaneet talle mõned küsimused.

Miks otsustasid just nüüd avaldada oma esimese jõululaulu?

Ma arvan, et tänaseks olen ma aru saanud mis siin elus mulle rõõmu pakub ning jõulud on ühed neist. Isegi kui jõulud on mulle alati meeldinud, siis ma ei näinud ennast veel jõululaulu laulmas näiteks 10 aastat tagasi, sest mu imago lihtsalt ei sobinud selleks. Ma olin valmis võtma nüüd selle riski ja proovima ning kuna paljud artistid on teinud jõululugudest kavereid, siis ma pigem soovisin teha midagi originaalset, sest neidsamasid jõululugusid on kuulatud juba natuke liiga palju ja ma südamest loodan, et see lugu läheb inimestele ka korda.

Kes on loo autorid? Kui üks neist oled sina, siis kas jõululugu on kirjutada raskem või kergem kui tavapärast laulu? Millal “Jõuluöö” loodi?

Selle mõtte peale tulin ma paar kuud tagasi kui saatsin Ivo Degisele sõnumi, et mis oleks kui teeks jõululoo. Hakkasin mõtlema viisi sellele ja ka sõnu ning laulsin talle demoversiooni. Rääkisime läbi mis stiilis see lugu peaks olema ning selline see ka tuli. Jõululugu kirjutada oli veidi raskem minu jaoks, sest mul oli vaja seda jõulutunnet ning selleks pidin reaalselt oma jõuluehted keldrist tuppa tooma, jooma sooja glögi ja mõtlema nendele hetkedele mis jõuludest meenuvad.

Millised jõululaulud sulle endale kõige rohkem meeldivad, st millised lood loovad kohe jõulumeeleolu?

Jõululauludest kuulan ma enim just neid vanemaid, näiteks Bobby Helms “Jingle Bell Rock” või Frank Sinatra “White Christmas”. Meeldivad ka jõululaulud Michael Bublè esituses, need annavad alati mõnusa tunde ja meeleolu.

Kas sul endal on juba jõulumeeleolu või on selleks siiski veel vara?

Mul on see meeleolu ning olen juba ka kingitusi ostnud. Nii köögis kui ka elutoas on kuused juba ehitud ning nüüd mõtlen mida jõululauale valmistada. Aeg läheb nii ruttu ja varsti on tegelikult jõulud käes ning ma tahan selleks valmis olla.

Mis on su lemmikaastaaeg?

Mulle meeldib suvi, kuid kui tuleb talv, siis eriti naudin just seda lumist aega. Meeldib jalutada lumises metsas, uisutada järvejääl ning juua teed kamina juures. Peale jõule on mul veel sünnipäev ning see muudab selle aja eriti oodatuks.

Kuula Vaido Neigause esitatud lugu “Jõuluöö” Spotifyst:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.