TELLISKIVI LOOMELINNAKUS ASUVAT FOTOGRAFISKA TALLINNAT ON KÜLASTANUD PEA 200 000 INIMEST

Foto: Kaupo Kalda (Reactive)

Telliskivi Loomelinnaku üheks tõmbenumbriks kujunenud Fotografiska Tallinnat pärjati Tallinna ettevõtlusauhindade galal turismitegu 2019 auhinnaga. Nii kodumaiste kui väliskülaliste südamed võitnud Fotografiska Tallinnat on ligi nelja kuu jooksul külastanud pea 200 000 silmapaari.

Telliskivi Loomelinnakus asuvas omanäolise kunstikeskuse südames kohtuvad tippfotograafia, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotografiska Tallinna esimese nelja tegutsemiskuu jooksul on näitusepileti soetanud 75 000 inimest, kellest ligi 45% on väliskülalised. Näitused, keskuse kontserdid ja muusikaüritused, Fotografiska restorani toiduelamused ja eri valdkondade tippspetsialistide töised üritused on fotokunstikeskuse lävepakule toonud ligi 200 000 külalist nii Eestist kui mujalt.

Loomelinnaku asutaja Jaanus Juss kinnitas, et Fotografiska Tallinn on hästi vastu võetud nii linnaku igapäevaste aga ka uute külastajate poolt. “Me olime kindlad, et Fotografiska saab uudse kontseptsiooniga muuseumina olema Loomelinnaku uueks tõmbekeskuseks. Ligi 4 kuud peale avamist ja raugematut huvi on kinnitust leidnud algne tunnetus – see siin on tõeline kultuurimaja, mis täiendab Telliskivi head atmosfääri,” rääkis Jaanus Juss.

Fotografiska Tallinna kaasasutaja ja tegevjuhi Margit Aasmäe sõnul on Turismitegu 2019 auhind tunnustus tehtud töö eest. “Pean auhinda kiituseks kogu meie tiimile aga ka tervele Loomelinnakule ja siinsetele naabritele – kunst, loominguline õhkkond ja kvaliteetselt veedetud aeg oma terviklikkuses ongi saladus külastajate südamete võitmiseks,“ tõdes Aasmäe.

Fotografiska külastajaskonnast moodustab kõige suurema osa kodumaine publik. Kolmandik kõikidest külastajatest ja ligi pooled näituste külastajatest on aga teistest riikidest pärit. Fotografiska Tallinn on jätkuvalt ülipopulaarne soomlaste seas, uus keskus on väga hästi vastu võetud ka Itaalia, Hispaania ja Venemaa turistide poolt. Venekeelsete külastajate rõõmuks käivitab Fotografiska Tallinn peagi ka venekeelsed giidituurid ning Fotografiska Tallinna infokanalid hakkavad olema muude keelte kõrval venekeelsetena kasutatavad.

Telliskivi Loomelinnak on Eesti suurim loomekeskus, mis on koduks sadadele loomeettevõtetele. Loomelinnaku avatud linnaruum koos eriilmeliste restoranide, galeriide, teatrite ja väikepoodidega on üheks maailma omanäoliseimaks linnakeskkonnaks. Käesoleva aasta juuni keskpaigas avati linnaku südames Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud uue ajastu muuseum Fotografiska Tallinn. Nelja tegutsemiskuu jooksul on Fotografiska Tallinnas avatud 7 kunstniku näitused, nende seas ka eestlanna Anna-Stiina Treumundi looming.

Foto: Kaupo Kalda (Reactive)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.