IKEVALD RANNAPI TÄNA ILMUNUD TÄISPIKK ALBUM ON TULVIL VASTUOLUSID

Foto: Kaupo Kikkas

Täna jõudis publiku ette Eesti laulja ja laulukirjutaja Ikevald Rannapi uus album “Synchronize”. Tegu on Eesti muusikaajaloos uue olulise saavutusega, olles kõige rahvusvahelisem Eesti artisti poolt välja antud album. Samuti on tegemist Rannapi senise loomingu kõige vastuolulisema plaadiga, jagades artisti muusikarännakuid ühest äärmusest teiseni.

Ikevald Rannapi sõnul peegeldab albumi vastuolulisus tema kui muusiku rännakuid, andes edasi ka mitmete albumi loomingusse panustanud laulukirjutajate sünerigat ja mitmekesisust.

”Minu enda kui muusiku jaoks on tegemist vastuoludest tulvil albumiga. Üheks oluliseks vastuoluks on see, et album on inspireeritud minu rännakutest – ajast, mil rändasin maailmas ringi kaasas vaid minu kitarr. Siiski ei ole albumil olev muusika akustilise kitarriga salvestatud lood, vaid kogu muusika on salvestatud võimsa 10-liikmelise bändiga,” rääkis Rannap.

Muusik lisas, et vastuolulisust täiendab seegi, et ühtepidi on tegu popiga, kuid samas on albumil palju jazzist, funkyst ja isegi flamenkost. ”Albumil olevad lood on ühest küljest hoogsad, kuid samas on oluline rõhk tekstidel, mis on tegelikult iseloomulik hoopiski ballaadidele. Samuti loob vastuolulisust seegi, et ühelt poolt on tegu minu autoriplaadiga. Kuid samas on selle muusikalisse protsessi olnud kaasatud 30 muusikut, kes kõik on aidanud minu visiooni ellu viia,” selgitas artist.

Eesti muusikaajaloo mõistes on tegemist aga kõige rahvusvahelisema albumiga, mis on välja antud Eesti artisti poolt. ”Osad lood plaadil on kirjutatud koostöös kaheksa erineva laulukirjutajaga, kes on pärit viiest erinevast riigist. Pool albumist on minu enda looming, kuid teise poole lugudest olen kirjutanud koos teiste rahvusvaheliste laulukirjutajatega,” rääkis Rannap.

Album on salvestatud Stockholmis ja Tallinnas. Aprillis tulid kokku Eesti 10 tippmuusikut, kes andsid Rannapi lugudele vormi rootslasest produtsendi Ricky Delini juhendamisel.

Produtsent Ricky Delini sõnul on tegu unikaalse plaadiga: ”Kõikidest plaatidest mille olen produtseerinud, olen ma selle plaadi üle eriti uhke. Esiteks on Ikevaldi laulukirjutamine ja vokaalid väga vinged ning samuti muusikute kõik mängitud osad. Tegemist on päris muusikaga – kogu muusika on 100% salvestatud päris pillidega ning see annab plaadile erilise hingestatuse.”

Plaadi nimest ”Synchronize” rääkides toob Ikevald Rannap paralleeli rännakutega. ”Me oleme kõik mingil viisil teel ning läheme läbi rasketest, vahel isegi võimatutena näivatest olukordadest. ”Synchronize” sümboliseerib minu jaoks lootust ja arengut – seda, et tunneli lõpus on alati valgus. Ja peale kõigi katsumuste läbimist mõistame nende õppetundide vajalikkust. Igalühel on sellel teekonnal vaja julgustust. Loodan, et see plaat annab lootust inimestele, kes on oma elus läbimas murrangulisi hetki,” sõnas Rannap.

Kuula uut lugu ja vaata videot YouTube’ist:

Või lae lugu alla siit.

Ikevald Rannap on laulja ja laulukirjutaja, kes esmakordselt astus publiku ette juba 2007. aastal. 2015 andis ta välja pop-rock lühiplaadi “LiveLoveLaugh”, mille laul “Genius” võitis Inglismaa maineka laulukirjutamisvõistluse BBC raadios. Viimased kolm aastat on laulja rännanud ringi maailmas, otsides inspiratsiooni ja kirjutades muusikat oma uue peagi ilmuva plaadi jaoks.

”Synchronize” plaadiesitlus kontsert toimub sel reedel, 11. oktoobril Erinevate Tubade Klubis Telliskivis. Pileteid sellele saab osta siit.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.