VAATA VIDEOT: ANSAMBEL RÜÜT SIRUTAS KAEVUMÄEL TIIVAD JA HAARAS PUBLIKU KOOS MUUSIKAGA LENDAMA

Foto: Joonas Parve

2019. aasta suvi on olnud ansambli RÜÜT jaoks märgiline – pärast mitmeid välismaised esinemisi, sai lõpuks teoks ansambli üks unistustest esineda kodufestivali öisel pealaval. Sügisesse suundumise eel avalikustatakse kontserdil jäädvustatud live-video loost “Mina ja meri”. Ansambliliikme Maili Metssalu loodud pala on albumilt “Kadakad” ning juba palavalt armastatud nii fännide kui ka koreograafide poolt.

““Mina ja meri” on sellel suvel pugenud minu jaoks ootamatult paljudele sügavale südamesse ja toonud sadu kuulajaid juurde. Ja just see lugu on meid ka bändina viinud väga võimsatesse hetkedesse, millest üheks lemmikuimaks on südaöine Viljandi koos kaasalaulva publiku ja tuledemerega publiku kohal. Sel hetkel sulasid need lossimägede kohal taevatähtedega üheks. Lauldes tekkis lendamise tunne, sest bänd tõstis publiku maast lahti ja publik tõstis omakorda bändi lendu!” kirjeldab loo autor Maili Metssalu maagilist kogemust Viljandi publiku ees.

Lisaks pärimusmuusika hoidmisele peab RÜÜT oluliseks loodust ja selle väärtustamist. Paljud lood albumilt “Kadakad” nagu ka “Mina ja meri” on otseselt inspireeritud loodusest ja maalivad sellest kujutluspilte. Ka “Mina ja meri” loo sisse on peidetud salajane sõnum – südamevalu meie mere pärast, meie looduse pärast tervikuna. Meri on meie maailma peegel ja ansambli liikmed paluvad selle kaudu kuulajatel endale sügavalt südamesse vaadata ja teha eluviisimuutusi looduse ellujäämise heaks.

Vaata ansambli RÜÜT esinemist Viljandi Pärimusmuusika Festivalil looga “Mina ja meri”:

Filmisid: Madis Reimund, Lennart Lennuk, Johani Vajakas, Helen Lennuk
Tänud: Egnar Hernits

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.