📸 FOTOD: VALGUS KÕNNIB FESTIVAL OLI VIHMALE VAATAMATA RAHVAROHKE

Foto: Rene Jakobson

Reedel lõppes kolmepäevane valgusfestival, mis pakkus juba neljateistkĂĽmnendat aastat kĂĽmnetele tuhandetele kĂĽlastajatele valgusinstallatsioone, silmarõõmu ja lummavaid muusikaelamusi. Selleaastaseks festivali teemaks oli “Aja rajad”.

Kolme päeva jooksul sai Kadrioru pargis vaadelda tuhandeid säravaid kĂĽĂĽnlaid ja kĂĽmneid valgusinstallatsioone, millele lisandusid teisel päeval põnevad tegevused ning installatsioonid Tallinna vanalinnas. Harju haljasala laval esinesid kodumaised artistid – ansambel Kom Pas, Lepatriinu, Helin-Mari Arder ja Nunnu & Rockstar. Vanalinnas osutusid kõige populaarsemateks Vabaduse väljakul näidatud festivali 2019. aasta teemal loodud videoetendus “Aja rajad” ja Jaani kirikus toimunud erakordne laseretendus “Linea Temporis”.
Kadrioru pargis olid külastajate lemmikuteks aga Artistic (LV) poolt loodud purskkaevu show “Laulvad veed” ja Hollandist pärit Mr Beami ning kodumaiste pianistide koostööl valminud interaktiivne video-mapping “Keys of Light”, kuhu jätkus terve festivali toimumise aja hulganisti vaatajaid.
Neljapäeval, 19. septembril lõpetas uhke muusikaline ilutulestiku show Pillapalu platsil ühtlasi pidulikult ka Kadrioru pargi suvehooaja.

Korraldajate sõnul oli rõõm näha, et üritus läheb endiselt inimestele väga korda ja külastajad ei lasknud ennast kohati vihmasest ilmast heidutada. Rahvast oli ka sel aastal väga palju, mis näitab, et tehakse õiget asja.

Festivali meeskond tänab kõiki külastajaid ja loodab, et juba õige pea on võimalik välja hõigata järgmise, juba järjekorras 15. korda toimuva festivali kuupäevad.

Vaata fotosid festivali kolmest päevast Kadrioru pargis ja Tallinna vanalinnas (autor: Rene Jakobson):

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.