📊 TOP 10: SUVEHITID 2019! ☀

Septembrikuu esimesel päeval startis MuusikaPlaneedis kaks nädalat kestnud hääletus, kuhu olime üles rivistanud lõppeva suve 20 kuumemat kodumaist hittlaulu. Täna keskpäeval läks gallup lukku ja nüüd toome suve kümme tegijamat bängerit ka teieni!

Enne veel kui asume TOP 10-ne juurde, kerime veidi pinget üles ja tuletame meelde eelmiste aastate küsitluste võitjad. Eelmised MuusikaPlaneedi Suvehiti hääletuse võitjad olid: Epp Kõiv “Linn on minu (Demie remix)” (2014), Ott Lepland “Iga päev” (2015), Ott Lepland “Sinine safiir” (2016), Marju Länik “Võta kinni mu käest” (2017) ning nublu feat. reket “Mina ka” (2018).

Ja nüüd on aeg tänavused tulemused teatavaks teha!

TOP 10: SUVEHITID 2019

#10 Elina Born “Kordumatu”

Esikümne avab Elina Borni augustikuus ilmunud laul “Kordumatu”, mille esitlus toimus Telliskivi Loomelinnakus asuvas Fotografiskas.

Singel kirjutati juunis toimunud Universal Musicu laulukirjutamislaagris Downtown Stuudios. Laulu muusika autorid on Kim Wennerström, Elina Born, Gevin Niglas, Karl Killing ja Kristel Aaslaid ning sõnad kirjutasid Elina Born ja Kristel Aaslaid. Taustavokaalid Gevin Niglaselt, Karl Killingult, Kristel Aaslaiult ja Elina Bornilt.


#9 nublu “Rotterdam”

Üheksandalt positsioonilt leiame mõminaräppari nublu ja tema loo Hollandi sadamalinnast Rotterdamist, kus toimub järgmise aasta maikuus ka Eurovisiooni lauluvõistlus.

Nublu hitt “Rotterdam” tuli välja 14. juunil. Loo jaoks sai riimiseadja inspiratsiooni ansambli Kukerpillid samanimelisest laulust.


#8 Laura Põldvere “Keerleme”

Kaheksandaks hääletati Laura Põldvere singel “Keerleme”, mis on esimene stiilinäide novembris ilmuva albumi muusikalisest paletist. Laura uus ja julge stiil on tantsulisem kui varem ja üllatab oma värskuse ja julgusega. Põnev on teekond ka artistile endale – “”Keerleme” on minu jaoks täiesti uus pööre kogu muusikalisel rännakul. Kuigi lugu on oma olemuselt lihtne, siis selle sõnum on kirjutatud tugevaks ja haaravaks, kombates piire raadiosõbraliku popmuusika ning tantsulisema stiili vahel,” ütles Laura singli ilmudes.

“Keerleme” tähistas Laura karjääris suurt muudatust, sest 15 aastat kestnud koostöö Sven Lõhmusega sai sellega läbi. Stiilimuudatuse taga seisavad laulukirjutaja Daniel Reinaru ja produtsent Johannes Lõhmus. Lisaks nendele nimedele teevad Laura tulevasel albumil kaasa muusikakirjutajad kodumaalt kui ka väljaspool Eestit. Nagu me täna kirjutasime, on järgmist singlit oodata kahe nädala pärast. 


#7 Ott Lepland “Uued ootused”

Seitsmendale platsile pääses Ott Leplandi esitatud “Uued ootused”, mis sündis tänu kitarrist Jörgen Pakkase meloodiale. “Bändiga muusika tegemise käigus hakkas mul küpsema idee ka laulu temaatika ja sõnade osas,” rääkis loo saamisest Ott Lepland.

Pala kaasautor ja kitarrist Jörgen Pakkas on öelnud, et “Uued ootused” valmis üpris kiiresti. “Olime bändiga ühe telesaate salvestusel ning mängisin nö soojenduseks loo meloodiat. Otile kidrakäik väga meeldis ning selle peale ehitasime koos bändiliikmetega terve pala, mille me koos Johannes Lõhmusega legendaarses Linnahalli stuudios ka salvestasime.”

“Meil kõigil on elus hetki või perioode, kus laseme pahedel enda üle võimust võtta ja tänu sellele võivad meie igapäevased tegemised ja inimesed, kes meist hoolivad, kannatada saada. Kuid kui ennast taas kokku võtame, oma eesmärkide nimel pingutame ja end parandame, võib elu meile pakkuda uusi imelisi juhtumisi, uskumatuid võimalusi ja suurepäraseid õnnestumisi,” rääkis Ott laulu sõnade inspiratsioonist.

Loo muusikavideo filmiti Hara sadamas, endises allveelaevade demagnetiseerimise keskuses.


#6 Synne Valtri Band “12 kuud”

Kuues koht kuulub Synne Valtri Bandi hittloole “12 kuud”, mille autor on Vahur Valgmaa. Laulus on juttu armastusest ja sellega kaasas käivatest probleemidest.


#5 Jaanus Saks “Su säravad silmad”

Täpselt tabeli keskele murdis end kollektiivi Põhja-Tallinn liige Jaanus Saks ehk Wild Disease, kes andis juulis välja singli pealkirjaga “Su säravad silmad”.

“Meil oli üks diil sõpradega. Ma tegin ühe veits laululiku loo, selline R&B lugu, mis oli vähe aeglasem ja mis pole väga minulik. Ma tegin selle koos Johanna Randmanniga ja siis me viskasime nalja, et kui see saab 100 000 vaatamist YouTube’is, siis ma teen mingi pop-roki loo ka ära,” selgitas Saks Raadio 2 “Suveraadios”, kuidas värske singel sündis.

Muusika ja sõnade autor on Jaanus Saks, kitarril saadab lugu Joosep Talumaa, bassi mängib Hannes Agur Vellend. Loo mix’i ja master’i tegi Keijo Koppel RoundSound stuudiost.


#4 “Ott Tänak – The Song”

Oleme jõudnud kohani number 4! Siin asub laul rallisõitjast Ott Tänakust, mis juhtis korra ka telesaate “Suvereporter” muusikatabelit Eesti TOP 10.

Heatujulise loo esitajaks on Marco Margna ning sõnade ja idee autoriks Endrik Toompuu. 


#3 5Miinust x nublu “(Ei ole) aluspükse” 🥉

Auväärne kolmas koht kuulub räpigrupile 5Miinust, loo “(Ei ole) aluspükse” eest, kus lööb kaasa ka nublu. Taustavokalistidena kuuleb reketit ja Elina Borni.

Laulu mix’i ja master’i tegi Ago Teppand, sõnade ja viisi autorid on 5Miinust ja nublu. Muusikavideo tegid Sander Allikmäe & Mart Vares.


#2 Anne Veski “Ma sulle tantsu kingin taas” 🥈

Pinge kerkib! Hõbemedali omanikuks on lauljatar Anne Veski, kes andis juunikuu alguses välja hoogsa singli pealkirjaga “Ma sulle tantsu kingin taas”.

“Loodame, et see hoiab suve soojana ja meeleolu rõõmsana,” kommenteeris Veski loo ilmudes MuusikaPlaneedile. Tundub, et nii ka läks! 🙂


Ja nüüd siis kõige olulisem teade…

Kas aimate juba, milline laul on #1?

Trummipõrin 🥁

Suvehitt 2019 küsitluse on võitnud…


#1 nublu feat. Gameboy Tetris “für Oksana” 🥇🎉

Võidulaulu esitajad on nublu, kes mahtus siinsesse TOP 10-sse lausa kolme looga ning Gameboy Tetris, palaga “für Oksana”. Palju õnne! 🏆

Mehed tulid looga välja 7. augustil ning selle muusikavideo on praeguseks YouTube’is ületanud kahe miljoni vaatamise piiri. Tegemist on nublu esimese filmitud muusikavideoga, mis võeti üles Narvas ja Ida-Virumaal. 

Nublu otsib videos Narva linnas Oksanat, kes on jätnud talle kustumatu mulje. Otsingud viivad ta nii Kreenholmi vabrikusse, Narva Veneetsiasse, linnatänavatele kui teistesse põnevatesse kohtadesse Ida-Virumaal. “Tahtsime näidata kui lahe ja omapärane koht on meie suuruselt kolmas linn Eestis. Narva võttis meid väga soojalt vastu ning kohalikega töötamine oli megatore!” rääkis video režissöör Marta Vaarik.

Vaarik sõnas, et püüdis videos näidata, kuidas idee või unistus kellestki on alati kaunim kui päris elu ise. Nublu unistab valgel hobusel istuvast Oksanast kui ideaalsest naisest, siis tegelikult näeme peagi, et ta on päris inimene oma veidruste ja omapäradega. Ja loodetavasti näevad kõik tüdrukud, et kui keegi sulle laksu vastu tagumikku annab, siis seda ei pea tolereerima. 

Kakskeelses loos teeb kaasa Gameboy Tetris, kelle taga peidab end räppar Pavel Pi, kes kirjutas “für Oksana” venekeelsed riimid ning on laiemale avalikkusele tuntud 5Miinuse ridadest. Tegemist on esimese ühise projektiga, kus muusikud sooloartistidena koostööd teevad. Loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand.


Selliseks need tulemused kujunesid ning meie Suvehiti hääletuse on nüüd kahel korral kinni pannud Ott Lepland (aastatel 2015 & 2016) ja nublu (2018 & 2019). Kas ja kumb neist toodab ka kolmanda suvehiti, selgub lähiaastatel. 🙂

Sel aastal kogus Suvehiti gallup 575 häält. Suur aitäh kõigile, kes arvamust avaldasid!

Juba järgmisel nädalal avaneb MuusikaPlaneedis taas vastasseisu hääletus, kus omavahel hakkavad võistlema kahe artisti laulud.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.