KLASSIKARAADIO KONTSERDIHOOAEG ALGAB UHKETE MUUSIKASÜNDMUSTEGA!

ERSO uus hooaeg (foto: Ken Mürk / ERR)

Klassikaraadio sügisprogramm on tulvil ülekandeid Eesti kontserdisaalidest ja maailma muusikamajadest. Käesoleval nädalal saavad kuulajad raadio kaudu osa neljast eredast muusikasündmusest, eetris on kaks sünnipäevakontserti, ERSO hooaja avakontsert ja maiuspalana BBC Proms lõppkontsert.

Traditsiooniliselt vahendas Klassikaraadio sel kolmapäeval Arvo Pärdi sünnipäevakontserti. Pärdi ja Uusbergi muusikat esitasid kontserdil “Te deum” Tallinna Kammerorkester ja kammerkoor Head Ööd, Vend Pärt Uusbergi juhatusel. Kontsert on järelkuulatav raadio kodulehel. Klassikaraadio on kohal ka kammerkoori Voces Musicales 20. sünnipäeva kontserdil, kus kavas samuti Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming. Otseülekanne algab laupäeval, 14. septembril kell 18.

Sel sügisel kannab Klassikaraadio üle kõik Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid. Hooaeg algab täna, kui ERSO esitab Neeme Järvi juhatusel uhket klassikat. Klassikaraadio vahendusel saab elamusest osa alates kell 19.

Septembrikuus on Klassikaraadios kõlamas valik Euroopa suurima klassikafestivali BBC Proms kontserte. Sel laupäeval, 14. septembril läheb otse Londonist eetrisse festivali lõppkontsert. “Last Night of the Proms“ on populaarne muusikasündmus üle maailma, seda vahendavad televisioonid ja raadiod 20 Euroopa riigis, samuti Austraalia ja Ameerika jaamad. Londoni publik saab kontserti jälgida lisaks Royal Albert Hallile ka vabas õhus, Hyde Parkis. Klassikaraadio kuulajatele vahendab kohapealt elevaid hetki Johanna Mängel.

Eesti kultuurielu sügise üheks tipp-sündmuseks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saali avamine ning EMTA sajanda sünnipäeva tähistamine. Klassikaraadio vahendab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saali avamist 28. septembril, pühapäeviti kell 9 kõlab raadioeetris aga saatesari “EMTA-100“, kus oma mälestusi jagavad muusikakõrgkooli vilistlased.

Klassikaraadio valmistub juba praegu Rahvusvaheliseks Muusikapäevaks, mida tähistatakse suure viktoriini ja kontserdiülekannetega. Oktoober toob raadioeetrisse ka populaarse helilooja Erkki-Sven Tüüri juubelile pühendatud eriprogrammi. Oktoobri üheks tähtsündmuseks on 13. oktoobril toimuv EBU koorikonkursi “Let The Peoples Sing” finaal Barcelonas, kus võistlustules on ka Eesti kammerkoor Sireen.

Klassikaraadio seisab läbi sügise hea selle eest, et kuulajateni jõuaksid silmapaistvad kontserdid Eestist ja laiast maailmast. Igakuiselt on raadioeetris 15-20 otseülekannet. Kultuurielu tähtsündmustel hoiab pilku peal igapäevane saade “Delta” (Klassikaraadios kell 13-15) ning muusikasündmused ja -teemad võtab laupäeviti kell 9 kokku saade “Helikaja”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.