GO NARVAL NÄEB NARVA LINNUST VIIMAST KORDA ENNE RESTAUREERIMIST

Foto: Go Narva

19. augustil toimuv muusikafestival Go Narva jääb viimaseks suurürituseks, kus on võimalik näha Narva linnust senisel kujul.

Renovatsioon peaks algama juba selle aasta lõpus või järgmise alguses. “Töö ei valmi tõenäoliselt enne 2020. aasta lõppu,” ütles Narva muuseumi üritustejuht Mihhail Peretotškin. Seetõttu järgmisel suvel suuri üritusi linnuses ei toimu.

See, kui palju linnus muutub, pole veel selge. Teada on, et linnust kaasajastatakse, viiakse sisse uued sidevahendid, et ka edaspidi saaks seal pidada suuri linna- ja äriüritusi. Narvas korraldatakse linnuse rekonstrueerimisperioodil tähtsamaid sündmusi ilmselt vaid Peetri platsil.

“Vana linnus muutub kindlasti nostalgiaks, kuna sellega on üles kasvanud mitu põlvkonda narvalasi. Hermanni torn kõrgus traditsiooniliselt peaaegu kõigi esinemiste ja kontsertide taustal kogu oma hiilguses ja andis neile sündmustele erilise võlu, mida ei leidu kuskil maailmas. See pole eriline koht mitte ainult linnaelanikele, vaid kogu riigile ja turistidele teistest maadest,” sõnas Peretotškin.

Festivalil Go Narva esinevad välismaised bändid Uma2rman, Tšiž & Со, Leprikonsõ ja Poljusa, Eestist aga Terminaator ja Avenue.

Täpsemat infot leiab festivali kodulehelt.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.