EESTI ALBUMITABELI TIPPU KIHUTAS ED SHEERANI VÄRSKE HELIKANDJA

Ed Sheeran (foto: Mark Surridge)

Üle-eelmisel nädalal Riias kontserdi andnud Briti muusik Ed Sheeran üllitas sel kuul koostöödest pungil plaadi “No.6 Collaborations Project”. Nii nagu ka mujal, sai helikandja Eestiski kohe väga sooja vastuvõtu osaliseks ning see tuhises Eesti albumitabeli liidriks.

Justin Bieber, Travis Scott, Khalid ja Eminem on vaid mõned nimed, kes helikandjal “No.6 Collaborations Project” kaasa löövad. Ed Sheeran ütles plaadi ilmudes järgmist: “Ma olen kõikide artistide suur austaja, kes minuga albumil kaasa tegid. Kas ma olen jälginud nende karjääre või kuulanud korduvalt albumeid, igatahes on need artistid, kellest olen saanud inspiratsiooni ning kõik lisavad igale laulule midagi erilist.”

Eesti albumitabeli kõrgel teisel astmel paikneb seekord viisiketas “Eesti laulupidu 150”, et tähistada 150 aasta möödumist esimesest üldlaulupeost. Hoolikalt valitud kakskümmend kuus helisalvestist aitavad pilku heita minevikku ning teada saada, millised palad on laulupidude ajaloos osutunud armastatuimaks ning millised neist on kandnud eesti rahva ja tema enesetunnetuse ajaloos kõige kesksemat rolli.

Siinses pingereas ka esikohal käinud Kadri Voorandi stuudioalbum “In Duo with Mihkel Mälgand” asub sel nädalal kolmandal platsil. Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand on originaalloomingule keskendunud kooslus, mille keskmes on vokaali, bassi ja klaveri leidlik improvisatoorne mängumaa sümbioosis elektrooniliste efektide ja hingestatud poeesiaga. Duo ei sea endale stiililisi piire, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid.

Eesti albumitabel (22. juuli):

1 UUS Ed Sheeran “No.6 Collaborations Project”
2 (1) “Eesti laulupidu 150”
3 (2) Kadri Voorand “In Duo With Mihkel Mälgand”
4 (10) Vaiko Eplik “Sireleis”
5 (3) Ivo Linna “Südames Eestimaa”
6 (6) Jaak Joala “Ma joobun õnnest”
7 (8) Billie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”
8 TAAS Naised Köögis “Uhke ja vaba”
9 (7) Reet Linna “Eesti Kullafond” 
10 (9) Bad Art “Pealik”

Sulgudes positsioon eelmisel korral

Edetabelit aitavad MuusikaPlaneedil kokku panna Tallinna poed Terminal ja Biit Me Record Store ning üle-eestiline Apollo poodide kett.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.