FESTIVAL STATION NARVA KUULUTAS VÄLJA KREENHOLMI MANUFAKTUURI KUJUNDAMISE IDEEKONKURSI

Foto: Patrik Tamm

Tänavu 19.–21. septembrini Narvas toimuv muusika ja linnakultuuri festival Station Narva koostöös Narva kunstiresidentuuri ja OÜ Narva Gate’iga kuulutas välja avaliku konkursi Kreenholmi manufaktuuri kujundamiseks festivali perioodil.  

19.–22. septembril Narvas teist korda toimuva toimuva festivali Station Narva üheks toimumispaigaks on Kreenholmi manufaktuur, kus festivali vältel leiavad aset spetsiaalselt kureeritud ekskursioonid. 19. sajandist pärineva tööstushiiu ainulaadse arhitektuurse pärandi esiletoomiseks on välja kuulutatud avalik kunstikonkurss. Oma ideid Kreenholmi kujundamiseks on oodatud esitama erinevate erialade ja meediumide esindajaist kunstitudengid ja tegevkunstnikud. Iseäranis teretulnud on interaktiivseid elemente ja valguslahendusi hõlmavad kontseptsioonid. 

Konkursil osalemiseks tuleb idee lühikirjeldus koos illustratsioonidega esitada 26. juuliks aadressile natalie@tmw.ee. Tulemused avaldatakse augusti esimesel nädalal.

Võitjaprojektile eraldatakse 3000 euro suurune toetus projekti elluviimiseks ja tootmiskuludeks. Samuti kaetakse asjaosaliste transpordi, majutuse ja toitlustuse kulud projekti tootmisperioodil ja festivali vältel. Soovi korral saab enne projekti esitamist kokku leppida ka Kreenholmi külastuse, et lokatsiooniga põhjalikumalt tutvuda. 

Tänavuse Station Narva festivali toimumispaikadeks on lisaks Kreenholmile etenduskunstide keskus Vaba Lava, kultuuriklubi Ro-Ro ja Narva Aleksandri kirik. Kokku esineb festivalil ligi veerandsada artisti, kellest tänaseks on välja kuulutatud teiste seas Islandi klubimuusika novaator GusGus ja Vene neoklassika täht Kirill Richter. Festivalipassid hinnaga 29 eurot ja Kirill Richteri kontserdi piletid hinnaga 15 eurot on müügil Piletilevis.

Kreenholmi manufaktuur oli 19. sajandi teisel poolel kõige kaasaegsem tööstusettevõte Venemaa Keisririigis ning mitu aastakümmet suurim tekstiilivabrik kogu Euroopas. Kreenholm loodi tervikliku linnakuna, rakendades toonases sotsioloogias populaarset tuleviku tööstuslinna filosoofilist ja arhitektuurilist ideed. 

Lisainfot konkursi kohta leiab siit

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.