JUBA REEDEL ALGAB EESTI AINUS RÄNDAV KULTUURIFESTIVAL VÕNGE, TÄHISTADES ALTJA RANNAKÜLAS ENDA VIIENDAT SÜNNIPÄEVA

Curly Strings (Foto: Maris Savik)

Sel nädalavahetusel, 14.-15. juunil leiab viiendat aastat aset kultuurifestival Võnge, mille eripäraks alati looduskeskne toimumispaik, maitsekas artistinimistu ja hubasus. Tänavu tähistab Võnge juubelit Lääne-Virumaal, mereäärsel Altjal. Piletid on müügil Ticketeris.

Võnge äratati ellu viis aastat tagasi väikese seltskonna poolt. Esimesi aastaid Acoussion nime kandev festival loodi sõprade seltsis, lähtudes peakorraldaja Tarmo Siku südamesoovist midagi tähendusrikast ühiselt korda saata: “Meie sooviks oli luua miskit sootuks teistsugust ja hubasemat kui tavapärased mainstream-festivalid. Tahtsime istutada muusika ja kontserpaigad otse loodusesse ning luua muinasjutuline atmosfäär, mis oleks tulvil üllatusi ja uudsust. Esimesel aastal oli külastajaid sada, sel aastal juba üle tuhande. Täna on meie väljakutse festivali menukuse tormilisest kasvust hoolimata säilitada selle õdusus ja harukordne fiiling.”

Aega tänasesse kerides, astuvad juba homme ja ülehomme looduse rüpes asuvatel lavadel üles nii kodu- kui välismaised artistid – Blow (Prantsusmaa), Douglas Dare (UK), Luke Sital-Singh (UK), Vaiko Eplik & Eliit, Puuluup, Miljardid, Eugénie (Prantsusmaa), Gram-Of-Fun, Kadri Voorand & Andre Maaker, Duo Ruut, Fil Bo Riva (Itaalia), Lexsoul Dancemachine, Curly Strings, Chris Noah (Läti), Arno Tamm, Kelly’s Puzzle, Kali Briis, Tuulikki Bartosik, Jasperino, Helivarjud, Sandra Vesseluha, Mikk Tammepõld ja Rasmus Merivoo & The Marek Tammets, DJ-setiga Girti Suun, Kuu Elina, Luurel Varas, MYR, Öötöö, Kerttu Keermaa ja KIVIRAND ning loenguga koolitaja Kati Suun.

Hoolikalt valitud artistinimistule lisaks rõõmustab festivalilisi ka lasteala ehk Põnniplats, kus Kalamaja stuudio Maru Karu ja juhendaja Agnes Liivi käe all meisterdatakse toredat ja huvitavat – ämblikuvõrk-installatsioon – ning avatud on ka Airjump’i batuut. Lisaks Joogavälu, kus Joogaruumi joogaõpetaja Epp Tammaru soovijatele hommikuti joogatunde läbi viib. Ühes Altja paadikuuridest ärkab ellu aga Kinokuur, kus linastub Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali poolt kokku pandud lühifilmide programm. Ilusa nüansina saab ära märkida ka festivalipaigas asuva maalilise silla, mis dekoreeritakse vimkadest pungil kalambuuridega ja saab nimeks Sõnasild. Kuulamis-, lugemis- ja nautimisrõõmu jagub kogu perele – kuni 15aastased (k.a) lapsed pääsevad festivalile tasuta. Samuti on soojalt oodatud kõik koerad ja ka teised hästi käituvad koduloomad.

Tallinlane ei pea muretsema ka transpordi pärast, sest festivalibuss pealinnast Altjale ja tagasi Tallinnasse liigub mõlemal päeval. Samuti on erinevaid võimalusi majutuseks – kohapealne Glämping pop-up hotell ehk voodiga ilmastikukindel telk, ning olemas on ka telkimisala.

Festivali- ja bussipiletid on müügil Ticketeris.
Majutuse saab osta Glämpingu lehelt.
Programmiga saab tutvuda siin.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.