VERIVÄRSKE INDIE-KOOSLUS THINK TWICE ÜLLITAS DEBÜÜTSINGLI

Kahel Viljandi noorel muusikul baseeruv indie-kooslus think twice avaldas eelmisel nädalal oma debüütsingli “Wistful”.

Vaid mõni kuu tegutsenud kahemehebändi veavad kitarrist Henri Roht ja trummar Ako Lehemets. Muusikute kihk ühiselt muusikat tegema hakata sai hoo sisse elulistest põhjustest. Nimelt lahkusid mõlema mehe endiste bändide liikmed kohustlikku ajateenistusse. “Otsustasime väärtuslikku aega mitte raisata ning lõime hoopis midagi täiesti uut,” rääkis bändi trummar Ako Lehemets, kelle varasem muusikutee kulges koos venna Markusega ansamblis Fuqtual.

Think twice peab oma kodužanriks indie’t, kuid raudkindlalt end selle piiridesse mahutada ei taheta ning ruumi soovitakse jätta ka piiride kompamisele ja improvisatsioonile. “Aga mingi tunnetus on kõikidel lugudel siiski ühine ja just see ongi see maagiline miski, mis meie loomingu tervikuks seob,” täpsustas bändi kitarrist-vokalist Henri Roht. Roht, muuseas, on erialaselt hariduselt dirigent ning igapäevaselt tegutseb Viljandi Gümnaasiumis vabaainete juhendajana ja meeskoor Sakala dirigendina.

Ühine muusikutee polnud Rohti ja Lehemetsa puhul siiski juhuseks, sest aeg-ajalt omavahel muusikalinke vahetades on ikka välja tulnud, et üks või teine pala on ootamatult teisele poolele juba varasemalt tuttav. “Meie klappiv muusikamaitse ning kihk sarnast muusikat luua on olnud selgelt märgatav, aga nüüd otsustasime asja n-ö. ära fikseerida,” selgitas Roht.

Koosluse eripäraks peavad bändiliikmed seda, et think twice’i loomingus põimuvad klassikalisele muusikale omane korrapärasus ning alternatiivrokist kiirgav toorus, mis peaks kuulajaid – olgu nad siis kontsertsaalis või Bluetooth-kõrvaklappidega keset elutuba – panema rahutult õõtsumise ja tantsimise vahel pendeldama.

Oma debüütsinglit iseloomustavad mehed palana, mida kuulates võiks mõtted liikuda pisikestele elulistele rõõmudele, mis igapäevatoimetuse meelevallas siiski sädet südames hoiavad. “Tahtsime, et meie esimene lugu oleks positiivse kõlaga ning laseks inimestel kuulamise ajal ka oma mõtteis rännata,” selgitas Henri Roht instrumentaalloo “Wistful” üllitamise tagamaid.

Lisaks äsja ilmunud esikloole ja kodulinnas korraldatud kontserdile mõlgutab think twice ka muusikavideo ja lühiplaadi salvestamise mõtteid ning kindlasti loodetakse sel suvel veel mitmetel lavadel üles astuda. “Soovime kahtlemata pääseda ka Noortebändi konkursile ning festivalide pisematele püünedele,” rääkis Lehemets.

Kuula think twice’i debüütsinglit:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.