📸 GALERII: REET LINNA ESITLES EESTI KULLAFONDI SARJAS ILMUNUD KOGUMIKPLAATI

Reet Linna koos poja Robertiga

Kolmapäeval, 29. mail toimus Solarise Apollos Reet Linna kogumikplaadi esitlus. Lisaks päevakangelasele endale oli laval ka Tõnu Raadik ning kogu üritust viis läbi Olavi Pihlamägi.

Eesti Kullafondi sarjas ilmunud kolmikplaadi esitluse avas Reet Linna lauluga “Lillelapse tango”, mille viisi autor Tõnu Raadik saatis teda viiulimänguga. Seejärel ajas Reedaga juttu Olavi Pihlamägi, kes kommenteeris, et käesolev aasta on Reet Linna jaoks olnud peaaegu et “õnne tipul”, sest ta valiti Tallinna Ülikooli sajandi vilistlaste hulka, võitis Eesti parima naissaatejuhi auhinna, sai kuuendat korda vanaemaks ja nüüd on tal ka oma kullaplaat. “Ma ei oska rohkem midagi tahta, kindlasti mitte, peaasi et tervist oleks!” naeris Reet.

Reet Linna rääkis, et oma esimesed laulutekstid kirjutas ta ansamblile MERL, mille liige ta teatavasti ka ise oli. Kokku on Reet loonud üle kolmesaja lauluteksti, kuid sisukamaid ja küpsemaid hakkas ta enda sõnul kirjutama siis kui algas koostöö ansambliga Karavan.

Ahjusoojale kogumikule mahtus 65 laulu, seal leidub nii duette kui soolopalasid ning ka teiste poolt esitatud lugusid, millele Reet on loonud sõnad. “Ma pean ütlema, et plaadil on laule, mida kuulates mõtlesin, kas mina olen neid laulnud? On väga tõsist tööd tehtud ja otsitud üles,” mainis Linna.

ERR-i arhiivide juhataja Heli Pikk rääkis, et kuigi plaadipoed sulgevad järjest uksi, on tal hea meel, et Aarne Valmis jätkab Eesti Kullafondi plaatide tegemist. “Ma võin öelda seda, et teen neid kogumikke siiski subjektiivselt, sest panen sinna väga palju neid laule, mis mulle endale meeldivad. Teen seda nii, et mulle endale meeldib seda plaati kuulata. Et kui ma selle kasvõi mitu korda peale panen, siis see ei tüüta mind ära,” ütles Reet Linna muusikakogumiku jaoks lugusid otsinud ja valinud Pikk.

Aarne Valmis on see mees, kes võttis 2000. aastal ette riski ja hakkas välja andma Eesti Kullafondi plaate. Esimesel kogumikul laulis Tõnis Mägi ning selle esitlus toimus Linnateatri fuajees. Tänaseks on Eesti Kullafondi sarjas ilmunud pea 70 plaati ning mitte ainult artistidelt vaid ka ansamblitelt ja heliloojatelt. “Tähtis on see, et see artist, ansambel või helilooja on Eesti muusika jaoks niivõrd oluline, et ilma temata me lihtsalt ei kujuta seda ette,” lausus Valmis.

Muideks, juba neljapäeval, 30. mail ilmub Ivo Linna juubeliks kogumik “Tundmatu Ivo Linna”, mille aitas samuti kokku panna Heli Pikk ja mille seas on neid palasid, mille kohta Iff alguses ütles et tema ei ole neid lugusid laulnud. Alles siis kui Heli pani laulud käima, ütles Ivo et on tõepoolest tema hääl. Helikandjal leidub ka Ivo Linna kõige esimene lugu “Hei Liis” (biitlite loo “Hey Jude” eestikeelne variant), mille mees laulis 1968. aastal telesaates “Kanal 13”.

Reet Linna teatas sedagi, et tema kogumiku ilumumine innustas tegema ka kontserte. Nii toimuvad septembrikuu lõpus Tallinnas, Tartus ja Pärnus kontserdid, kus kõlavad Reeda laulud, kuid tema sooviks oli et neid lugusid esitavad seal noored solistid. Nõnda astuvadki lavalaudadele Karl-Erik Taukar, Genka, Birgit, Noorkuu, Robert Linna, Kaire Vilgats, Dagmar Oja, ansamblit juhib René Puura ning esineb ka Karl Madis.

Plaadiesitluse lõpetuseks kandis Reet koos Tõnu Raadikuga ette loo “Paljugi võiks öelda veel”.

Muideks, Reet Linna poolteist nädalat tagasi ilmunud kogumikplaat asub praegu Eesti albumitabelis uuena neljandal kohal!

Vaata fotosid Reet Linna kogumikplaadi esitlusest:

Kolmikplaadi avalugu “Annan sulle käe”:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.