PLAADIMÄGI – PLAADITURG 10, TALLINN 800 JA VANALINNA PÄEVAD

Tallinna Vanalinna Päevade, Tallinn 800 ja Plaaditurg 10 raames taaselustub Harjumäe tipus legendaarne melomaanide kogunemispaik, mida kutsutakse Plaadimäeks. Sedapuhku kolmepäevase rahvusvahelise festivalina!

Oma kümnendat juubelit pidav Plaaditurg muudab juba kolmandat aastat järjest oma nime Plaadimäeks ja ronib Harjumäe tippu! Sellel aastal on aga kõik teisiti, sest juubilar Plaaditurg ja juubilar Tallinn ühendavad oma jõud, et Plaadimäest saaks kolmepäevane rahvusvaheline kireva programmiga festival.

Reede õhtul avatakse festival tuleshow ja bändiga Wiiralt.

Puhtalt bändide päralt on lava laupäeval. Üles astuvad Puuluup, Andres Roots, Forgotten Sunrise, Jadira, Truckthor, Motor Tension Ensemble, Diversicolor ja TiiK.

Pühapäeval astuvad rahva ette legendaarsed melomaanid Erik Morna (Raadio 2), Villu Tamme (J.M.K.E.) ja Riho Baumann, et üritada üksipulgi lahti monteerida plaadimäe nime kandev fenomen. Jutuajamist suunab Sten Teppan (Vikerraadio). Avatud on tänavatoidu restoranid ja voolab käsitööõlu. Rahvusvaheliseks teevad turu aga Soomest, Rootsist ja Lätist tulevad müüjad. Jätkuvalt on kõigil huvilistel võimalus tulla müüma, ostma ja vahetama erinevatel helikandjatel olevat muusikat (kassett, vinüül, CD jne.) ja kõike muud muusikaga seonduvat (särgid, ajakirjad, plakatid jne.). Nagu traditsioon nõuab, on nii müüjatele kui ostjatele üritus täiesti tasuta. Suurema lauapinna saamiseks palutakse siiski korraldajatega ühendust võtta.

Plaadimäe traditsioon sai alguse 1975. aastal. Algusaastatel koguneti Niguliste kiriku kõrval asuvale platsile. Kui kirikut 1980. aastal restaureerima hakati ja selle ümber tara ehitati, kolisid melomaanid Harjumäe tippu ja seal jätkati aktiivselt üheksakümnendate keskpaigani. Viimased visad hinged kohtuvad Harjumäel pühapäeviti tänaseni.

Plaadimäe programm:

31.05 Reede
PLAADIMÄE AVAPIDU

18:00 Avame turu
21:00 Metamericana: DJ Jan Berkovitch
21:50 Müstika tuleshow: artist Kaisa Kuhi
22:00 Wiiralt

01.06 Laupäev
PLAADIMÄE FESTIVAL

12:00 Avame turu
14:00 Diversicolor
15:00 Motor Tension Ensemble
16:00 Jadira
17:00 Truckthor
18:00 Forgotten Sunrise
19:00 Andres Roots
20:00 Puuluup
21:00 TiiK

02.06 Pühapäev
Plaaditurg ja Eesti Muusika Kuulsuste Koda esitlevad:
PLAADIMÄE LOOD

12:00 Retrodisko: DJ Erkki Vadi
13:00 Plaadimäe lood. Juttu ajavad Erik Morna (Raadio 2), Villu Tamme (J.M.K.E.), Riho Baumann. Jutuajamist suunab Sten Teppan (Vikerraadio)
14:30 Psühhoteek: DJ Ahto Külvet

Plaadimägi Facebookis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.