EESTI ROKKBÄND THE QUEEN OF SPADES ANDIS VÄLJA DEBÜÜTALBUMI

Foto: Maris Savik

Täna ilmus Eesti rokkbändil The Queen Of Spades debüütalbum pealkirjaga “The Recent Past”. Album on kuulatav erinevatel striiming-platvormidel nagu näiteks Spotify, Deezer ja iTunes ning peagi ka vinüülplaadil.

The Queen Of Spades on hetkel Eesti rokkmuusikamaastikul kahtlemata üks põnevamaid bände ning täna ilmus neil esimene täispikk stuudioalbum pealkirjaga “The Recent Past”. Esimeseks helinäiteks täna ilmunud albumilt oli raadiosingel “1984”. Loo autor Oskar Malleus kommenteerib: “See pala on ideaalseks sissejuhatuseks meie albumile. Kirjutasin selle loo juba umbes kaheksa aastat tagasi, isegi refrääni sõnad olid olemas, kuid üleüldine temaatika puudus. Siis aga sattus mulle kätte George Orwelli raamat “1984”, samastusin tol hetkel peategelasega ning kogu loo temaatika loksus paika.”

Albumi salvestamise protsess sai alguse bändiliikmete sõbra vanaisa 100 aastat vanas majas Hiiumaal. Kui bänd oli Hiiumaale jõudnud ning end jooksva veeta ja ebausaldusväärse elektriühendusega majas sisse seadnud, avastati, et kõige tähtsam juhe oli linna ununenud. Seepeale sõitsid noormehed saare teise otsa, et uus juhe osta ning poemüüja otsustas halenaljaka loo peale selle neile hoopiski kinkida.

Uue muusika salvestamiseks olid pillid ja mikrofonid üles seatud niimoodi, et ärgates saaks kohe tööle hakata. Protsess oli üsna valutu kui välja arvata need korrad, mil mehed oma pille mängides elektrilööke said. Kitarri-, bassi- ja trummipartiid mängiti Hiiumaal sisse ning hiljem lisati Peeter Salmela stuudios vokaalid, klahv- ja keelpillid. Aasta hiljem oli album peaaegu valmis ning sai viimase lihvi masteri näol Nashville’is, USAs. Alates tänasest on The Queen Of Spades’i album “The Recent Past” kuulatav erinevatel striiming-platvormidel nagu näiteks Spotify, Deezer ja iTunes ning peagi ka vinüülplaadil. Täna, 24. mai õhtul kuuleb bändi uut ning vanemat muusikat ka Von Krahlis toimuval kontserdil.

Kuula plaati “The Recent Past” Spotifys:

The Queen Of Spades on:
Oskar Malleus – vokaal, kitarr
Riho Tähemaa – bass
Siim Koppel – trummid

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.