VASTASSEIS: INES VS. MAARJA (OSA 2: KOHAD 1-10)

5.-19. maini oli MuusikaPlaneedis üleval gallup, kuhu oli üles rivistatud 20 laulu Ineselt ja 20 Maarjalt. Koostasime hääletustulemustest TOP 20 tabeli, mille kohad 11-20 on teile juba teada (vaata tulemusi siit) ja nüüd teeme avalikuks ka kuuma esikümne!

Nagu juba eelmisel korral mainitud, kogunes hääli 597 ja loomulikult suur aitäh kõigile, kes tabeli koostamisel osalesid! Kas armastatud lauljataride duelli võidab Ines või Maarja ning milline laul siis kõige rohkem hääli sai? Vastused selguvad NÜÜD!

Vastasseis: Ines vs. Maarja (kohad 1-10): 

10. Maarja & Koit Toome “Puudutus”

Esikümne avab Maarja-Liis Ilusa ja Koit Toome duett “Puudutus”.

Maarja rääkis 2015. aastal Vikerraadiole järgmist: “Koiduga seob mind väga pikaajaline suhtlus ja ma olen selle üle väga õnnelik, et eraelulised erimeelsused mis meil on olnud, oleme suutnud jätta seljataha. Muusikaliselt on meil mõtlemine nii ühte moodi, et siiamaani anname väga palju kontserte koos. Koit on eriti imetlusväärne selles osas, et ta mängib ise klaverit. On lausa rõõm kui on võimalus, et Koit saadab mõnda minu lugu. Tänulik tuleb olla Mikk Targole, kes tuli välja Koidu duettide plaadi ideega ja neil tuli mõte, et mina võiks ka olla üks paljudest naistest seal plaadi peal. “Puudutuse” lugu on selline, mis meid mõnes mõttes kokku viis ja kui me seda kusagil esitanud oleme, siis inimesed siiamaani kirjutavad, et see läheb neile hinge. Mul on väga hea meel, et meie teed ühel hetkel ristusid.”


9. Ines “Kustutame vead”

Üheksandal platsil asub Inese kirjutatud ja esitatud “Kustutame vead”, mis pärit tema 2007. aastal ilmunud samanimeliselt, järjekorras neljandalt albumilt.


8. Traffic & Maarja “Meie laul”

Lugu “Meie laul” kuulub kunagise pop-rock ansambli Traffic repertuaari ning selles laulab ka Maarja. Lauljatar on oma osaluse kohta öelnud: “Kõige tähtsam on see, et hea lugu on aga mis seal salata, tutvused mängisid oma rolli.”

Traffic oli loo “Meie laul” ilmudes tegutsenud vaid pool aastat ja tegu oli nende kolmanda singliga.


7. Ines “Once In a Lifetime”

2000. aastal võitis Ines Eurovisiooni Eesti finaali lauluga “Once in a Lifetime” ja saavutas Eurovisiooni lõppvõistlusel Stockholmis neljanda koha. Pärast Eurovisiooni jõudis “Once in a Lifetime” müügile rahvusvahelisele turule ja tõi Inesele hulgaliselt esinemisi kõikjal Euroopas.

Sama aasta lõpus ilmus lauljatari debüütalbum “Here for Your Love”. “Once in a Lifetime” pärjati Eesti Muusikaauhindade galal parima raadioloo ja parima tantsuloo tiitliga ja Ines tunnistati 2000. aasta Eesti parimaks naisartistiks.


6. Maarja & Ivo Linna “Kaelakee hääl”

Kuuendal positsioonil asub Priit Pajusaare viisile ja Kaari Sillamaa sõnadele loodud duett “Kaelakee hääl”, mida esitasid Maarja-Liis Ilus ja Ivo Linna ning mis esindas Eestit 1996. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, saavutades viienda koha. Maarja on meenutanud, et kuigi tal oli juba noorena lavajulgus olemas, siis Eurovisioonil värises tal hääl korralikult.

“”Kaelakee hääl” on laul, mis tekitab minus alati väga erilisi mälestusi,” on ta kommenteerinud. “Ma olen väga õnnelik, et mul just Ivo Linnaga õnnestus sinna koos minna, Ivost oli nii suur tugi. Mäletan et Priit Pajusaar oli seda lugu kõigepealt pakkunud Evelin Samuelile, aga Evelin loobus, temal oli üks teine projekt. Ma ei mäleta, mis need Evelini teised alternatiivid olid, ta läks vist Jaapanisse. Aga jah, sel hetkel muutus minu elus väga palju, ma sain rahvusvahelise plaadilepingu ja sellest hetkest tegin sammukese täiskasvanute maailma, eelmised tegemised olid lastesaated, Laulukarussellid.”

Maarja on jutustanud, et tema jaoks tundus Eurovisiooni laval oldud 3 minutit nagu 3 sekundit. “Kõige raskem Eurovisiooni puhul ongi see, et sul on ainult üks lugu, mille jooksul endast kõik anda. Minu jaoks oli raske see, et ma teadsin et väga paljud eestlased on telekate ees, mu pere, sõbrad, koolikaaslased – kõik vaatavad seda.”


5. Maarja “Keelatud maa”

Aasta hiljem (1997) esindas Maarja Eestit taaskord Eurovisioonil, seekord üksinda ja tulemuseks kaheksas koht. Ka “Keelatud maa” teksti autor on Kaari Sillamaa, muusika kirjutas Harmo Kallaste.


4. Ines “Torm”

2014. aastal osales Ines telesaates “Laula mu laulu”, kus tuli esitada teiste saates osalejate lugusid. Temalt sai kõige rohkem tähelepanu pala “Torm”, mis pärit ansambli Terminaator repertuaarist.

“Ma sain väga palju kirju inimestelt, kuidas see lugu neid on mõjutanud. Täpselt sama tugevalt mõjutab see ka mind. Ma olen väga harva seda lugu esitanud, sest Jaagup on kirjutanud sellise loo ja teksti, mis rebib hinge katki,” ütles Ines 2015. aastal Vikerraadiole.


3. Ines “Kus kulgeb kuu” 🥉

Oleme jõudnud auväärse esikolmikuni! Pronksmedalile hääletati Inese albumile “Kustutame vead” jõudnud laul “Kus kulgeb kuu”, mille autor on Mihkel Raud.

Ines on jutustanud, et ta oli teismelisena ansambli Mr. Lawrence suur fänn ja kuulas pidevalt nende 1995. aasta albumit “Swing”, eriliseks lemmikuks oli lugu pealkirjaga “Shine On”. Kui Ines hakkas tegema plaati “Kustutame vead”, tuli talle mõte sellest laulust oma versioon teha. Ta helistas Mihkel Rauale ja rääkis, et ta on suur fänn ja tahaks seda lugu teha, aga eesti keeles ja kas Mihkel kirjutaks sellele eestikeelsed sõnad. Mihkel võttis mõtlemisaega sest ta ei olnud aastaid muusikat kirjutanud, kuid vastas lõpuks positiivselt. Hiljem on mees tunnistanud, et ta on lauluga väga rahul ja kuulab seda masenduses olles YouTube’ist.


2. Ines “15 magamata ööd” 🥈

Inese karjääris on olnud periood, mil ta tegi koostööd ansambli Smilers ninamehe Hendrik Sal-Salleriga. Sellest koostööst sündis edukas album “15 magamata ööd”, mille erinevad singlid – sealhulgas plaadi nimilaul – raadiojaamades väga palju eetriaega said.

Ines rääkis koostöö algusest, et ükskord Hendrik helistas talle ja tahtis kokku saada, sest neil olevat muusikaprodutsent Aarne Valmisega mõtteid koostöö tegemiseks. Ines oli just minemas kaheks nädalaks puhkusele Hispaaniasse ja palus mõtlemisaega. Reisilt tulles otsustas ta, et lahkub 2 Quick Starti tiimist ning lööb Hendriku ja Aarnega käed.


1. Ines “Iseendale” 🥇

Ja siin on esikohalaul – Inese esitatud “Iseendale”, mis on mõnes mõttes seotud ka äsja juttu olnud albumiga “15 magamata ööd”. Nimelt nägi Ines plaati tehes pealt kuidas Hendrik Sal-Saller lugusid kirjutas ja produtseeris ning mõtles siis, et võiks ju ka ise midagi julgemalt luua. Sündis laul pealkirjaga “Iseendale”, mis temasse enesekindlust süstis ja andis suure tõuke edaspidiseks lugude loomiseks. Nimelt mängiti laulu “Iseendale” raadiojaamades palju ja sellel läks hästi ka Eurolaulu konkursil. Inese sõnul sündis pala väga kergelt ning meloodia ja tekst tulid enam-vähem üheaegselt.


Selline see edetabel siis sai! Uus vastasseis stardib juuni alguses.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.