VASTASSEIS: INES VS. MAARJA (KOHAD 11-20)

5. mail läks MuusikaPlaneedis suure hooga käima gallup, kuhu oli üles rivistatud 20 laulu Ineselt ja 20 Maarjalt. Nagu lubatud, siis täna keskpäeval läks küsitlus lukku ja toome nüüd tulemused teieni. 

Hääli kogunes 597 (aitäh!) ning kuna valikus oli lausa 40 laulu, siis teeme nendest TOP 20 tabeli. Et see siin liiga pikaks ja lohisevaks ei muutuks, jaotasime pingerea kahte ossa. Praegu avalikustame kohad 11-20, hiljem 1-10.

Niisiis!

Vastasseis: Ines vs. Maarja (kohad 11-20): 

20. Maarja “Kohtumine”

Tabeli 20. kohalt leiame Maarja esitatud loo “Kohtumine”, mille autorid on Raul Rink ja Kaari Sillamaa.

Maarja rääkis 2015. aastal Vikerraadiole järgmist: “See oli üsna lühike ja intensiivne periood, kui ma tegin Raul Rinkiga tantsumuusikat. Sellest ajast on mul ka praegu jäänud repertuaari üks väga armas lugu, mida soovitas mul uuesti laulma hakata Koit [Toome], kes ühel kontserdil ütles et miks me seda kohtumise laulu ei laula. Tal oli see väga hästi meeles ja tõesti, Koidul oli õigus, ta saatis seda klaveriga ja see toimis väga hästi. Mina arvasin, et tantsumuusika periood jääb minevikku ja neid lugusid ei anna ühe pilli saatel esitada, aga praegu kui me esineme Peeter Rebasega, on laul “Kohtumine” repertuaaris.”

19. Maarja “Kuldne põld”

Koha võrra kõrgemal, 18. platsil asub Maarja lugu “Kuldne põld”, mis on eestikeelne versioon Stingi ühest suurimast hitist “Fields of Gold”. Muide, lauljatar ootas Stingilt salvestusluba kaks aastat!

Eestikeelsete sõnade autoriks on armastatud kirjanik Leelo Tungal.

18. Maarja “Suudlus läbi jäätunud klaasi”

Ka 18. positsioonile jõudis lugu, mis on tegelikult kaver – “Suudlus läbi jäätunud klaasi” pärineb ansambli Ruja repertuaarist. Autoriteks Rein Rannap ja Ott Arder.

17. Ines “Olgu nii”

Kolm laulu Maarjalt kuulatud ja nüüd astub mängu ka Ines, kelle 2016. aasta sügisel avaldatud singel “Olgu nii” platseerus 17-ndaks.

“Selle loo puhul on tore, et see on nii oma sisult kui kõlalt üdini positiivne, nii positiivset lugu polegi ma tükk aega kirjutanud,” rääkis Ines laulu ilmudes raadiole Sky Plus.

16. Ines “Vii mind vii”

16. kohale hääletati 2017. aasta suvel avalikustatud Inese singel “Vii mind vii”. Laulu autoriks on Ines ise, miksis ja masterdas Siim Mäesalu Sonicmediast.

15. Maarja “Homme”

“”Homme” on minu jaoks väga erilise tähendusega. Ühtepidi sellepärast, et meloodia ja tekst on algusest lõpuni täiesti minu oma, need olid minu mõtted mis mul peas pulbitsesid. Kui ma seda lugu kirjutasin, ei olnud mul mitte mingeid ootusi. Minu elus oli muutustega periood ka, ega ma tol hetkel täpselt ei teadnud mis saab. Kusagil kirjutati, et see on justkui üheöösuhtele viitav lugu, aga tegelikult oli see hästi pikk periood mis sinna 3-minutilise loo sisse mahtus. Koit [Toome] aitas mul sellele põhja teha ja lugu jäi seisma. Siis kuulutati välja Eurolaulu tähtaeg ja ma mõtlesin, et lugu mahub kolme minuti sisse ära ja saadan, mis ta seal sahtlis ikka niisama seisab. Sellest hetkest hakkas laul oma elu elama. Sõbrad, kes pole kunagi mu lugude kohta midagi öelnud, ütlesid et seda lugu kuulates pisarad voolavad. Nii palju oli neid, kellel seostus sellega mingi isiklik emotsioon,” jutustas Maarja 2015. aastal Vikerraadiole.

14. Ines “Põlen sinu ees”

14. kohale hääletati Inese esitatud “Põlen sinu ees”, mille lauljatar kirjutas esialgu ingliskeelsena, kuid andis selle 2014. aastal välja siiski eesti keeles.

13. Ines “Keerlen”

“Ma keerlen, ma pöörlen, täna mind kätel kannad!”

2008. aastal avaldatud Inese pala “Keerlen” sai uue hingamise aastal 2014, mil sellest tegi telesaates “Laula mu laulu” omapoolse versiooni Tõnis Mägi.

12. Ines “Väike saatan”

Kaheteistkümnendale platsile on end sisse seadnud Inese 2004. aasta kelmikas hitt “Väike saatan”. Loo autor on ansambli Smilers ninamees Hendrik Sal-Saller.

11. Maarja “Vana vaksal”

Ja esimesena jäi esikümnest välja Rein Rannapi ja Peeter Ilusa (Maarja-Liisi onu) kirjutatud lugu “Vana vaksal”, mis valmis aastal 1973 ja mille originaalesitaja oli Ivo Linna.

Huvitav fakt: laulu teksti autor Peeter Ilus mõtles selle pala teksti kirjutades Tartu raudteejaamale.

Millised laulud jõudsid esikümnesse ja kas võidulugu on Inese või Maarja oma? Lauljataride vastasseisu kuuma esikümne toome teieni juba õige pea!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.