EIK AVALDAS MUUSIKAVIDEO MURDEPUNKTI-SINGLILE “ILUSTI”

Noor sõnaseadja EiK, kes üllitas sügisel kolmanda albumi “unerohi”, avalikustas koostöös TIKS Rekordsiga täna video oma uuele singlile “Ilusti”.

Kui luuletaja eelnevalt ilmunud albumitriloogia – “uinak”, “äratuskell” ja “unerohi” – oli pigem kurvameelne ning inspireeritud teemadest nagu inimsuhted, valikute paljusus, hirm ja loomingu kommertsialiseerumine, siis uus singel “Ilusti” on kevadist lootust täis heatuju-lugu. Tegemist on palaga, mis märgib ära uue ajajärgu alguse EiKi muusikas. “Uus singel laotab vundamendi hoopis teistsugusele loomingule kui see, mida seni avaldanud olen. Ärevushäired ja pidev ülemõtlemine on mind pikalt saatnud. Tänaseks olen mõistnud, kui suurel määral on elu iludus ja koledus meie endi peades kinni. Kuna kõik meid ümbritsev soosib, et endites pidevalt kahtleksime, siis “Ilusti” on võtnud oma missiooniks kuulajas hoopis hea ja soe tunne tekitada,” kirjeldab EiK uue pala sünnilugu.

“Ilusti” video autoriteks on režissöörid Franz Malmsten ja Iris Peil ning hiphop-koreograaf Edgar Vunš. Klipi läbivateks teemadeks on rohmakas liikumine, piiride ületamine ja hirmust jagu saamisega kaasnev vabadustunne. “Soovisime astuda välja tavapärase tantsuvideo normidest ning näidata autentselt, kuivõrd vabastav võib avalikus ruumis ülesastumine olla. Seetõttu said ka osatäitjateks valitud inimesed, kes tantsuga professionaalselt ei tegele,” sõnab videole koreograafia loonud Vunš.

Teose heliloojateks on kitarrist Mattias Tirmaste ning produtsent Luurel Varas. Taustvokaale laulavad Maris Pihlap, Eva Lotta Kliimask ja Franz Malmsten ning bongodel on Kristjan Tenso. Pala vokaalid salvestas Frankie Animalist tuntud Jonas Kaarnamets ning mixi/masteri eest vastutab Romet Pott.

“Ilusti” video ja singli esitlus toimub 3. mail TIKSu raames Sfääris. Uksed kell 22.00.

Lugu on saadaval ka Spotifys ja SoundCloudis.

Singli “Ilusti” illustratsioon

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.