KES MOODUSTAVAD TÄNAVU EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUSE EESTI ŽÜRII?

Täna hommikul kirjutasime sellest, et Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti delegatsioon lendab sel laupäeval Iisraelisse ning meie esimene lavaproov toimub pühapäeva pärastlõunal. Vahepeal on avalikustatud ka infot selle kohta, kes kuuluvad sel aastal konkursi žüriisse.

Teatavasti moodustavad Eurovisioonil žürii hääled lausa 50% lõpptulemusest, seega on nende arvamus vägagi oluline. Igas riigis kuulub žüriisse viis muusikaeksperti, kokku 96 naist ja 109 meest.

Eestlastest on esindatud teleprodutsent Kaupo Karelson (45), laulja ja saatejuht Reet Linna (74), muusikamänedžer Sandra Sersant (34), Eesti Autorite Ühingu juhatuse esimees Mikk Targo (59) ning laulja-laulukirjutaja Stefan Airapetjan (21, ülemisel fotol). Nad annavad oma hääled nii esimeses poolfinaalis kui ka finaalis.

Kõikide riikide žüriiliikmetega saab tutvuda siitkaudu.

Žürii annab oma punktid poolfinaalidele ja finaalile eelnevate peaproovide põhjal. Poolfinaalides hääletavad vaid nende riikide žüriid, kes samas poolfinaalis osalevad. Lisaks hääletavad esimeses poolfinaalis Hispaania, Prantsusmaa ja Iisrael ning teises poolfinaalis Suurbritannia, Saksamaa ja Itaalia ehk need riigid, mis on juba automaatselt finaalis. Finaalis annavad hääle kõigi 41 osalejariigi žüriid.

Kes meie punktid 18. mail toimuvas suurejoonelises finaalis ette kannab, pole hetkel veel teada. Eelmisel aastal oli selleks inimeseks rokkmuusik Ott Evestus:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.