INTSIKURMU FESTIVAL LÄHEB TALLINN MUSIC WEEK’ILE

Eelmise aasta Eesti Muusikaettevõtluse Auhinna “Aasta Muusikasündmus / Muusikafestival” võitja ja 2019. aasta nominent Intsikurmu Festival läheb vastu oma seitsmendale aastale.

Olemusfestival on tänaseks välja kuulutanud kaheksa artisti:

* Lola Marsh
* Ivan Dorn
* Pom Poko unofficial
* KuradiSaar
* Anna Kaneelina
* Iris Gold
* Jan Helsing
* Pluuto

“Ürgne metsapark Põlvas on täis põnevust ka sel aastal,” ütles festivali üks korraldajatest Mihkel Kübar. “Üllatused muusikas, avastused kunstis, maitse- ja joogielamused, loomulikult Lastekurmu on vaid mõned märksõnad, mis ei puudu ka sel aastal,” lisas Kübar.

Intsikurmu hooaeg algas Talifestivaliga Kultuurikatlas. Järgmisel nädalal algaval Tallinn Music Week’il  osaletakse juba neljandat aastat järjest. TMW 2019: Intsikurmu Festivali Night toimub muusikanädala teisel päeval, neljapäeval 28. märtsil Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis.

Rohelisse saali pääseb sisse alates kell 18.00. Üles astuvad Karina (FI), WCKD Nation (SL), Melby (SE), Puuluup, Daniel Levi, Happyendless (LT) ja Iris Gold (DE).

Piletid on müügis Piletilevis.

Liitu sündmusega Facebookis ja jälgi Intsikurmu tegemisi Instagramis.

TMW 2019: Intsikurmu Festival Night programm:
Neljapäev, 28.03

18:00 Uksed
18:30 Karina
19:30 WCKD Nation
20:30 Melby
21:30 Puuluup
22:30 Daniel Levi
23:30 Happyendless
00:30 Iris Gold

Artistidest:

Karina (FI)
Folkpopi duot nimega Karina peetakse hetkel üheks kõige intrigeerivamaks ja parima vastuvõtu osaliseks saanud indie-kollektiiviks Soomes. Hiljuti 2019 Hyundai Nordic Music Prize’ile nomineeritud kollektiivi iseprodutseeritud debüütalbum “Karina” ilmus 2018. aasta märtsis ja pälvis Soome meedialt hulganisti kiiduavaldusi. Laule nagu “Bambi” ja “Täällä sinua juhlitaan” nimetati aasta parimate pop-palade hulka kuuluvaks. “Haarav kogu sulneid folgihõngulisi ballaade, mis lauldud nende emakeeleks olevas soome keeles,” kirjutab Ja Ja Ja Music. “Nii muusika kui õrnalt laotud vokaalikihid hoolitsevad kaunilt õhulise kuulamiskogemuse eest ja võimaldavad kuulajal teose tõusudesse ja langustesse täielikult kaduda ka siis, kui nad laulusõnu tingimata ei mõista.” Aastal 2019 on intensiivsete laividega bändil sihiks uut publikut ja uusi territooriumeid enda poolele võita.

WCKD Nation (SL)
Wckd Nation on Sloveenia muusikaskeenes uus, kuid koheselt mõjuv nähtus. Alates 2018. aasta septembrist on välja antud kaks singlit, mille Sloveenia suurimad raadiojaamad kohe ka üles korjasid. Kuskil popikäänakuga džässi ja neosouli vahel paiknev Wckd Nation pakub puhtaid, klassikalise R&B õhkkonnast mõjutatud gruuve. Täies mahus originaalpaladest koosneva repertuaariga Wckd Nation, kelle kolmas singel ilmub märtsi lõpus, on alustamas oma esimest tuuri väljaspool Sloveeniat – asutakse Baltikumi vallutama!

Melby (SE)
Melby kõlapilt on dünaamiline segu komponentidest nagu folk, psühh, indie ja pop. Peale 2016 alguses haarava debüütsingli “Human” avaldamist on Stockholmi psühhpopi kollektiivi käekäik olnud järjepidev. 2017 mais anti Rama Lama Records alt välja omanimeline EP, millelt ilmunud singlid “Cross” ja “Pat” pälvisid kiidusõnu väljaannetes nii Rootsis kui ka mujal, nagu näiteks Amazing Radio, Ja Ja Ja Music ja The Line of Best Fit. Enne tegusat, Rootsis, UK’s ja Saksamaal tuuritades mööda saadetud suve ilmus Melbyl uus singel “Reject”, samuti on tehtud tööd debüütalbumi kallal. Lisaks on oktoobris ilmunud uus singel “Overthinking” järjekordne uus pusletükk tervikust nimega Melby looming, ja järjekordne samm paljulubava karjääri arendamisel – nimelt leitakse pidevalt uusi fänne üle terve maailma.

Puuluup
Neozombiepostfolk duo Puuluup kutsub teid luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde maailma, kus keerlevad poognad, katkevad jõhvid ning Ramo ja Marko vaatlevad vaevu vaoshoitud kirega oma surnuist ärganud rahvapille. Ansambli repertuaar kõneleb kaloririkastest Vormsi pulmatoitudest, platoonilisest armastusest kaasaegsete elektritootmisviiside vastu, loomadest ja muust päevakajalisest ning ajatust. Eestikeelsete laulude kõrval otsib Puuluubi lüürika väljendusvõimalusi ka rohkem ja vähem tundmatute keelkondade vahel ekseldes. Kontserdile sobib kaasa võtta lapsed, ema ning naabrionu, ehkki vahel võib minna pisut lärmakaks.

Daniel Levi
Daniel Levi kaunistab oma rokijuuri kaasaegsete popelementidega, mis loovad ajatu kõla. Danieli USAs möödunud lapsepõlv on tema muusikale ja esinemistele avaldanud tohutut mõju ning teeb temast Eesti muusikaareenil värske ja unikaalse artisti. Daniel Levi on sõprade rühm, kes on alates keskkoolist koos musitseerinud nakatades eesti rahvast oma ohjeldamatu energia ning kõrgelennuliste etteastumistega. Nende muusikaks on sõnumiga pop. Nende kontsert aga on pidu, milles peitub sügavus.

Happyendless (LT)
HAPPYENDLESSi liikmed on tuntud produtsendid, kes on seotud paljude lugude ja albumitega, mis on kujunenud oluliseks osaks Leedu muusikaloost. Bändina oldi väga edukad 2000. aastate lõpus, kui avaldati kaks menukat albumit – “Room For Mistakes” ja “Cinema” –, võideti MTV Parima Balti Artisti tiitel aastal 2008 ja saadi nomineeritud MTV Euroopa publikulemmiku tiitlile. Peale viieaastast pausi ja mõningaid koosseisumuutusi on HAPPYENDLESS tagasi oma uue albumiga “KINETIKA”. Muusika on tasakaalustatud segu elektroonilistest kõladest ja kaunitest vokaalpartiidest. Bändi live-esitus põhineb 3D videoprojektsioonidest, modulaarsüntesaatoritest ja erinevatest muusikainstrumentidest koosneval tervikul.

Iris Gold (DE)
Peale vaid käputäie singlite üllitamist on Taani-Jamaika-Briti lauljatar Iris Gold juba kõigile muljet avaldanud. Tema muusika juured on tõetruus hiphopis ja soulihõngulises popmuusikas. Ta kasvas üles kuulates Jefferson Airplane’i, Beastie Boys’i ja kõike vahepealset. Iris Goldi laivid on Prince’ist, Wu-Tang Clan’ist ja Janelle Monáest inspireeritud kogemus.

Tallinn Music Week 2019 toimub 25.03-31.03.2019.
Rohkem infot Tallinn Music Week 2019 kodulehelt ja Facebookist.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.