LEGENDAARNE SUVELAUL – BIRGIT “EESTIMAA SUVI” (2010)

Teisipäeval tegime MuusikaPlaneedis algust uue rubriigiga “Legendaarne suvelaul”, mille esimeseks “ohvriks” valisime Code One’i 1996. aasta hiti “Sellest saab meie suvi”. Nagu lubasime, jätkab rubriik augusti lõpuni ja täna on see päev, mil võtame vaatluse alla loo number kaks. Selleks on taas üks läbi ja lõhki suveteemaline laul. Kuulakem ja meenutagem:


Tegu on niisiis Birgit Sarrapi (endine Õigemeel) esitatud looga “Eestimaa suvi”, mis ilmus singlina aastal 2010, kuid on pärit 2009. aasta novembris ilmunud plaadilt “Teineteisel pool” (pala #8).


“Aasta oli 2009. Olin siis kaks ja pool aastat muusikat teinud ja enda arvates juba väga palju kõike näinud ja teinud ning tundsin, et ma vajan mingit muutust. Niimoodi tuligi idee teha täitsa teistmoodi plaat, küll popmuusika oma, aga hoopis teistmoodi kõlaga ja siis otsustasingi teha albumi koos Meelis Meri ja Priit Juurmanniga,” meenutas Birgit 2017. aasta alguses Vikerraadio saates “Lood ja laulud”. “Ma sattusin nendega [Meelise ja Priiduga – MP] kokku oma produtsendi kaudu, kes neid tundis, mina ei teadnud neist enne eriti midagi. Produtsendil tuli selline idee, kuna ma olin kurtnud, et tahaks teha midagi mõnusamat, toredamat, tantsulisemat ja pean selle poole endast välja laskma.”

Plaadil “Teineteisel pool”, mis oli Birgiti jaoks kolmas, lõi lauljatar esimest korda ka autorina kaasa. “See oli hästi oluline aeg minu jaoks ja ma olin väga selle sees, lõin natukene enda jaoks uut imidžit, lõikasin juuksed maha jne, see oli teistmoodi Birgiti aeg,” jutustas lauljatar.

Meelis Meri ja Priit “Julm” Juurmann rääkisid 2009. aasta novembris Koit Raudsepale antud intervjuus, et nad olid kolm-neli aastat varem ühisel koosviibimisel Sten Sheripoviga, kes ütles, et ta tegi ühe lühikese demo, kuhu laulis fraasi “Eestimaal suvi on käes” – ning mängis selle meestele ette. Asi jäi pikaks ajaks sinnapaika, kuni Meelis ja Priit võtsid Steniga ühendust ja ütlesid talle, et nüüd nad teevad selle loo ära.

Birgit kommenteeris 2017. aastal Vikerraadiole, et “Eestimaa suvi” on albumi “Teineteisel pool” kõige pehmem laul. “See on ilusa, toreda, mõnusa, Eestimaa suve hõnguga lugu!”

Nii see tõepoolest on ning sobib suvekuudel kuulamiseks lausa oivaliselt! Olgu lõpetuseks ära märgitud ka laulu autorid:

  • Viis: Meelis Meri, Priit “Julm” Juurmann, Sten Sheripov, Birgit Õigemeel, Anna Põldvee, Eva Vaino
  • Sõnad: Maian Kärmas

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.