LEGENDAARNE SUVELAUL – CODE ONE “SELLEST SAAB MEIE SUVI” (1996)

Kas pole mitte suurepärane, et käes on esimene suvekuu, valgete ööde kuu? MuusikaPlaneet alustab täna uue rubriigiga “Legendaarne suvelaul”, kus meenutame kodumaiseid suvehitte ja seda kuni augusti lõpuni välja, vähemalt korra nädalas.

Esimeseks meenutuseks valisime omaaegse menuansambli Code One laulu “Sellest saab meie suvi”. Loodetavasti tuleb suvi tõepoolest igati tore ja elamusterikas!

Laulu autorid on Mikk Targo ja Kaari Sillamaa ning tegu on Code One’i teise, 1996. aastal ilmunud plaadi “2” (ülemisel pildil) avalooga. Kes veel ei tea, siis ansamblisse kuulusid Koit Toome ja Sarah ehk Sirli Hiius. Enne veel kui loeme, mida lauluga seotud inimestel pala kohta öelda on, tuletagem lugu meelde:

Koit Toome rääkis eelmisel aastal TV3-le antud intervjuus, et ta ei pääse oma kontsertidel siiani selle laulu esitamisest. “Mikk Targo oli meie produtsent, tema kirjutas selle loo ja see oli kohe pärast laulu “On küll hilja”, mis oli samuti 1995. aasta lõpus hästi suur hitt. Meil vedas, et meil oli järjest kolm väga suurt hitti: “Vikerkaar”, siis “On küll hilja” ja järgmiseks suveks tuli “Sellest saab meie suvi”,” meenutas Toome.

Duo teisest lauljast rääkis Koit Toome TV3-le järgmist: “Sarah ei soovi väga avalikkuse tähelepanu, aga vahel harva käib ta külalisesinejana meie bändiga koos esinemas ja see on hästi tore. Vanad ajad tulevad meelde ja on nostalgia. Minu esimene duetipartner ikkagi!”.

Code One’i kunagine asutaja Mikk Targo selgitas MuusikaPlaneedile menulaulu “Sellest saab meie suvi” tekkelugu nii: “Aasta 1996, salvestasin Code One’i “2” plaati. (Infoks, et pea kõik ca 90 % CO lauludest on minu looming, produtseeritud, sisse mängitud ja miksitud – seda varjunime Op.Zeo all. Nimi selleks, et oleks põnevam). Laul “Sellest saab meie suvi” saigi oma alguse sellest pealkirjast, mida ma lihtsalt ühel kaunil suvepäeval endamisi mõmisesin. 🙂 Pealkiri andis selge suuna, kuid mul ei olnud mitte mingit tunnet teha tantsulaulu. Vastupidi – chill, mõnus fiiling, kaks noort omavahel… need olid märksõnad, mida ma laulu kirjutasin. Sama info andsin edasi sõnade autorile Kaari Sillamaale, kellega koos oleme justkui nõiaväel kirjutanud nii mõnedki … väldin sõna “hitt” … lahedad laulud, mis ka täna kuulajatele korda lähevad.

Täna, aastal 2018 olen õnnelik, et leidsin enda jaoks Eestist parima hääle / laulja Elina Hokkaneni, kellega koos teeme Code One’i lauludest uued latiinoversioonid, mis valmivad Havannas .. ja faktid räägivad juba enda eest. Kuuba versioon laulust “Vikerkaar” on läbi imede ime Eesti rahva lemmik raadios Elmar juba mitu nädalat! Laul “Sellest saab meie suvi” aga valiti Kanal 2 “Suvereporter” ilmateate taustaks… kõik justkui algab taas. 🙂 SELLEST SAAB MEIE SUVI. :)”

Nagu Mikk juba mainis ning teilegi tõenäoliselt teada, on Code One’ile loodud lauludest valminud ladinahõngulised uusversioonid, mida esitab eesti keeles Elina Hokkanen ja hispaania keeles Jesus Montero Ramirez. Tegu on esimese Eesti-Kuuba muusikaalase koostööprojektiga! MuusikaPlaneet küsis ka Elinalt kommentaari Code One’i ja loo “Sellest saab meie suvi” kohta.

Elina Hokkanen: “Kuna olen ise sündinud aastal ‘95, siis mälestusi Code One’ist mul üldse ei olegi. Ma küll teadsin, et see duo eksisteerib ja mõni lugugi oli tuttav, kuid mitte “Sellest saab meie suvi”. Lähim kokkupuude oli Code One’i lugudega siis, kui Mikk mind sellesse uude projekti laulma kutsus. Töö protsessis õppisin tundma uuemaid versioone tunduvalt rohkem kui vanemaid. Lugu “Sellest saab meie suvi” on just selline, mis on must have panna mängima ühel tulisel suvepäeval ja usun, et selle loo saatel jääb nii mõnigi kift mälestus sellest suvest veel pikaks ajaks meelde. 🙂

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.