TULEMUSED: KES ON EESTI PARIM ALLA 30-AASTANE LAULJATAR?

Kaks nädalat tagasi asusime lugejate abiga välja selgitama Eesti parimat alla 30-aastast lauljatari. Koostasime hääletamiseks gallupi, kuhu oli üles rivistatud kolmkümmend naislauljat – enamus neist tuntud sooloartistidena, aga mõned lõõritavad ansamblites. Nagu lubatud, siis täna kell 20:00 läks küsitlus lukku ja tulemused on nüüd teie ees. Head uudistamist! 🙂

TOP 10: EESTI PARIMAD ALLA 30-AASTASED LAULJATARID:

10. SANDRA NURMSALU (sündinud 6. detsembril 1988)

TOP 10-ne avab Alaverest pärit Sandra Nurmsalu, kellel on kaks kirge – laulmine ja viiulimäng ning kollektiivi Urban Symphony kaudu leidis ta tee nende ühendamiseks.

Ansambel sai alguse 2007. aastal, kui Sandra võttis osa ETV tuntuimast solistide konkursist “Kaks takti ette”. Seal tuli läbida ka bändivoor ning tekkis mõte ühendada tänapäevane elektrooniline muusika akustiliste instrumentidega ja otsida seeläbi uusi ning kohati ehmatavaidki kõlavärve. Peale saadet helistas tüdrukutele Sven Lõhmus, alguse sai Urban Symphony ja koostöö plaadifirmaga Moonwalk ning “Rändajad” valiti Eestit esindama 2009. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel. Lugu saavutas Moskvas kuuenda koha.

Urban Symphony on avaldanud ka singlid “Päikese poole” ja “Skorpion”; Sandra häält kuuleb veel näiteks lauludes “Väike Eestimaa”, “Jäälilled”, “Kui tuuled pöörduvad”. Lauljatari seni viimane singel “Kevad on alati alles” ilmus eelmise aasta maikuus.

9. MARIE VAIGLA (s. 11. aprillil 1995)

Sandrast koha võrra kõrgemale, üheksandaks, platseerus 2012. aastal asutatud indie rock-ansambli Frankie Animal solist ja laulukirjutaja ning tuntud bassimehe Raul Vaigla tütar Marie Margarite Vaigla, artistinimega Marie Vaigla. Lauljatari vend on samuti tuntud muusik – kitarrist Robert Vaigla.

Sel kevadel saavutas Frankie Animal Eesti Laulu finaalis looga “(Can’t Keep Calling) Misty” seitsmenda koha, eelmisel nädalal avalikustati koos Jüri Pootsmanniga singel “Funny”.

8. GETTER JAANI (s. 3. veebruaril 1993)

Kaheksandalt positsioonilt leiame päikesetüdruku Getter Jaani, kes esindas meid 2011. aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel looga “Rockefeller Street”.

Küllap olete kuulnud, et ta andis hiljuti välja singli “Chasing Trouble”, millele aprillis New Yorgis ka muusikavideo filmiti, kuid selle avaldamist takistas asjaolu, et Ameerika DJ ja EDM artist Tanner Petulla, kes kasutab artistinime Getter, otsustas meie Getter Jaani sama esinejanime tõttu kohtusse kaevata. Täna tuli fännidele rahustav uudis – eestlanna jätkab esinemist Getter Jaanina ning seetõttu sai ta ka uue muusikavideo avaldada. Loodame, et jamad on nüüd seljatatud!

7. RENATE SALUSTE (s. 31. märtsil 1994)

Nimekirja seitsmes aste kuulub Järvamaalt, Albust pärit lauljale, heliloojale, laulusõnade kirjutajale ja blogijale Renatele, kelle jaoks algas professionaalne muusikutee 2009. aasta lõpus, mil ta hakkas tegema koostööd plaadifirmaga Tre. Selle tulemusel tuli 2010. a. jaanuaris välja tema debüütsingel “Paanika”.

Renate tuntumad laulud on “Stiihia”, “Vajan sind” ja “Suveõhtud”, mis kõik ületanud YouTube’is miljoni kuulamise piiri!

6. ELINA BORN (s. 29. juunil 1994)

Kuuendale kohale hääletasite te Lääne-Virumaalt Lehtsest pärit Elina Borni, kelle avastasid kuus aastat tagasi YouTube’ist Stig Rästa ja Fred Krieger, kes soovitasid tal võtta osa telesaatest “Eesti otsib superstaari”. 23. detsembril 2012 toimunud saate viienda hooaja finaalis jäi Elina napilt alla Rasmus Rändveele.

Lauljatar on avaldanud singlid “Enough”, “Miss Calculation”, “Mystery”, “Goodbye to Yesterday” (Eurovisioonil 7. koht!), “Kilimanjaro” ja “In or Out”. Alles üleeile, 15. mail teatas Elina, et on liitunud plaadifirma Universal Music ridadega ja 1. juunil ilmub eestikeelne singel, kus teeb kaasa ka Jüri Pootsmann. Väga huvitav! 🙂

5. BIRGIT SARRAP (s. 24. septembril 1988)

Läheb järjest põnevamaks, kas pole? Esiviisiku avab Kohilast pärit Birgit Sarrap (end. Õigemeel), kes on võitnud populaarsed konkursid “Eesti otsib superstaari” ja “Eesti Laul”. Aastatel 2010 ja 2014 pälvis ta Eesti Muusikaauhindadel aasta naislaulja tiitli.

Alles paar päeva tagasi kaverdas Birgit ETV “Ringvaates” tänavust Eurovisiooni võidulaulu, aga loodetavasti kuuleme peagi singlit ka temalt endalt!

4. LAURA PÕLDVERE (s. 30. augustil 1988)

Napilt jäi poodiumilt välja Laura, kes on kahtlemata üks Eesti edukamaid poplauljaid, ent tundub, et tema süda kuulub hoopis džässile, bluesile ja soulile.

Võitnud 2005. aastal konkursi “Kaks takti ette” ja esindanud meid kahel korral Eurovisiooni lauluvõistlusel.

3. ELINA NECHAYEVA (s. 10. novembril 1991)

Kas olete juba kokku lugenud, mitu esikümnesse jõudnud kaunitari on esindanud Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel? Lausa viis! Ja siit tuleb kuues, kõige värskem neist – Elina Nechayeva, kelle itaaliakeelne “La forza” saavutas eelmisel nädalal Portugalis kaheksanda koha.

Oleks muidugi huvitav teada, mitmendaks platseeruks Elina meie noorte naislauljate edetabelis näiteks aastal 2020… Aga kes teab, ehk siis ongi juba samalaadne pingerivi tulemas ja saame vastuse! Igaljuhul, loodame et “La forza” ei jää tema esimeseks ja viimaseks hittlooks!

2. LIIS LEMSALU (s. 20. oktoobril 1992)

Oleme jõudnud tipule väga lähedale. Hõbemedali napsas 25-aastane Pärnust pärit Liis Lemsalu, kes – nagu siin tabelis viiendaks platseerunud Birgitki – on võitnud telesaate “Eesti otsib superstaari”. Ja nii nagu Birgit, on ka Liis kuulutatud Eesti Muusikaauhindade jagamisel kahel korral aasta parimaks naislauljaks.

Eelmise aasta lõpus andis Lemsalu välja eduka eestikeelse albumi “+1”, millelt üllitati hiljuti järjekordne singel – koos Ott Leplandiga esitatud “Süda taob”.

Ja kas teie süda juba taob, et kes siis tabeli esikohale võis tulla? 😉


*Trummipõrin* 🥁

Parima alla 30-aastase lauljatari küsitluse on võitnud…


1. MERIT MÄNNISTE (s. 9. aprillil 1996) 🏆 🥇 💐

Kellele üllatuseks, kellele rõõmusõnumiks – esikoha vallutas Merit Männiste, kes tuntud nii Männiste Perebändist kui ka soololauljana.

Kohila valla ääremaalt Viliverest pärit Merit Männiste ja tema venna Märteni juhendajaks ja lauluõpetajaks on olnud isa Kaupo. Alates 2007. aastast esinetakse kolmekesi pereansambliga ning suure menu osaliseks saadi 2014. aastal TV võistlussaates “Perepidu”.

Männiste Perebändi üheks suurimaks hitiks on laul pealkirjaga “Kallista”, Meriti soololauludest on saanud suurt tähelepanu näiteks “Jääingel” ja “Tähevärav”.

Palju-palju õnne Meritile ja kõigile teistele, kes TOP 10-sse jõudsid! Hääli saabus gallupisse kokku 415 (aitäh kõigile!), neist Merit Männistet toetas 71.

Esimene esikümnest väljajääja oli Grete Paia, järgnesid Iiris Vesik (Iiris), Eeva Talsi, Maia Vahtramäe, Liina Ariadne Pedanik (Ariadne) jne.

Ahjaa – noored naislauljad on nüüd ritta pandud, seega ega me ka meeslauljate pingerida tegemata jäta. See gallup avaneb juba paari päeva pärast! 🙂

1 vastus

  1. 21. mai 2018 @ 16:01

    […] häältest. Usinad MuusikaPlaneedi lugejad on kindlasti kursis, et hiljuti toimus siin lehel Eesti parima alla 30-aastase lauljatari hääletus, kus Liis Lemsalu platseerus kõrgele teisele kohale. Sinna esikümnesse mahtus ka meie värske […]

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.

%d bloggers like this: