EESTI POPMUUSIKAS KÕLAB VÄRSKE ALGORITM: POPIVALEM!

Eelkõige Mati Oolo ja Helitoojate bassimehena tuntud Jaan Vihalemm on leiutanud Eesti popmuusika maastikul uue võrrandi, millel nimeks Popivalem. Uus nimi Eesti muusikas on Vihalemma sooloprojekt, mida mees on avalikkuse jaoks parajaks vorminud juba mõned aastad. “Nüüd on aeg käes,” sõnas 25-aastane noodilemb. “Tunnen, et minul on Eesti muusikale palju juurde anda.”

Vastupidiselt kuuldustele läks Vihalemma sõnul Helitoojate ansambel sunniviisilisele puhkusele sõbralikult: “Tundsime kõik, et vajame justkui restarti. Stuudios veedetud tunnid muutusid rutiiniks, mingit tüliõuna ega koletut kirelõõma ei olnud.”

Popivalemi vagu hakkab ajama aga debüütsingel “Hey kenake”, mis on juba praegu tähiseks heale eestikeelsele muusikale. Samuti muheleb Vihalemm, et laulul on eheda Eesti “suvesingli” potentsiaal: “No kui “Reporteri” ilmateate vahele mu laulu ei panda, siis läks stuudioaeg raisku.”

Esimest elava muusika esitust planeerib Vihalemm suve lõppu: “Olen mitme muusikuga hetkel aktiivsetes läbirääkimistes moodustamaks live-kollektiivi. Saab näha, kuidas asjad sujuma hakkavad.”

Popivalemi Facebook.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.