RAINER ILD LENDAS EESTI MUUSIKAAUHINDADELT OTSE VANNI

Rainer Ild

Foto: Peeter Tomson

Alternatiivse elektroonilise muusika duo Rainer Ild andis täna välja uue singli “Feeble Mind” koos külmavärinaid tekitava muusikavideoga. Heast energiast pakatav punt esitab singlit lives juba reedel ja laupäeval Tallinn Music Weeki lavadel.

Noortebändist tuule tiibadesse saanud Rainer Ildi uus singel “Feeble Mind” on seniste lugudega võrreldes kõlalt rokilikum ja sisult tõsine ja puudutav. Poistel oli kindel visioon, et see lugu tuleb välja anda koos videoga. “Plaan oli meil lihtne: teha muusikavideo nädala ajaga ja ilma rahata. Oli vaid küsimus, kuidas?! Nalja me seekord nii väga ei tahtnud teha, sest see laul on Raineri jaoks väga isiklik ja armas. Helistasime läbi päris palju inimesi, kes ütlesid meile ära, sest nädal on video tegemiseks lihtsalt liiga lühike aeg. Õnneks on meil aga julgeid persoone lähedal ja juba teise video tegi meiega kaasa režissöör Anna-Maria Jams. Operaator Martin Lauri andis sellele videole oma põnevate kaameranurkadega õige tunnetuse,” räägib bändi trummar Sven Seinpere video tekkeloost.

Solisti Raineri peas, kes on nii pala kui video üheks autoriks, tiirleb Dylan Morani öeldu: “Mehed on palju romantilisemad kui naised, sest avastame mehi tihedamini ütlemas lauseid, nagu: ma kohtasin ühte naist, ta on minu jaoks kõik, ma olen temata mitte midagi, ma ei saa ilma temata, ma vajan teda jne. Samas tegelikult räägivad niimoodi ka naised kingadest! Videos lõime maailma, kus üks noormees on valudes. Ta on vedanud kokku vanni, kitarri, projektori, alkoholi ja rösteri ning ta üritab aru saada, mida ta tegema peaks, sest armastust enam ei ole – see on läinud.”

Video filmiti kolmekraadise temperatuuriga ruumis ning Raineri ainsaks leevenduseks tunde kestnud võtte jooksul oli keedukannuga soojendatav vesi. “Olen äärmiselt rahul, et ma seekord ei pidanud rambivalgust tundma, vaid sain kaamera taga produtsendina kätt proovida ja Raineri kannatusi nautida. Mina läksin tol õhtul väga suure naeratusega magama. Rainer aga külmas vannis istumisest lõdisedes,” lisab Sven.

Rainer Ildi näeb Tallinn Music Weeki raames laval reedel, 6. aprillil kell 00.20 Raadio 2 showcase’il Von Krahlis ja laupäeval, 7. aprillil kell 12 Stella Soomlais Stuudio Linnalaval. Humoorikas punt kasutab laval erinevaid vokaalefekte ning žongleerib mitmete instrumentide vahel.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.