ÕLLESUMMER FESTIVALI AVAPÄEVA PEAESINEJA ON FRANZ FERDINAND

4. juulil 2018 annab Tallinna Lauluväljakul 25. Õllesummer Festivalile suure avapaugu maailmakuulus Šoti indie-rock bänd FRANZ FERDINAND, kes oli ka täpselt 10 aastat tagasi esimene suurem festivali peaesineja.

20-eurosed päevapiletid Piletilevis müügil nüüd! Osta pilet siit!

Mitmeid auhindu pälvinud (Brit Awards, NME Awards, Mercury Prize jne.) ning kordi Grammy’le nomineeritud Franz Ferdinand annab 4. juulil taas unustamatu live-elamuse tuhandetele rokisõpradele. Seejuures esitletakse nii varasemaid hitte kui ka 9. veebruaril ilmuva uue albumi lugusid.

Tuntud melomaan Olav Osolin on Franz Ferdinandi esinemisest vaimustuses ning kommenteerib bändi järgmiselt: “Ma olen nende 2004. aasta debüütalbumit palju kordi kuulanud ja üksvahe tundus mulle, et kui ma oleksin üksjagu noorem ja plaaniks rockbändi teha, siis oleks see just selline nagu Franz Ferdinand – ägedate kitarririffidega intelligentne indierock, milles on nii pungilikku energiat kui ka popilikku meloodiat.”

Õllesummer Festivali päevapilet tagab sissepääsu Tallinna Lauluväljaku alale vabalt valitud festivali päeval, festivali pass sissepääsu kogu festivali alale 4.-6. juulini. Festivaliala on avatud iga päev ajavahemikus 17.00 kuni 01.00.

Olav Osolini täispikk kommentaar:

Šoti bänd Franz Ferdinand on mulle alati meeldinud ja kui ma kuulsin, et nad tulevad 2018. aasta suvel taaskord Õllesummerile, siis tõmbasin kalendris juuli algusesse kohe punase ringi ümber. Ma olen nende 2004. aasta debüütalbumit palju kordi kuulanud ja üksvahe tundus mulle, et kui ma oleksin üksjagu noorem ja plaaniks rockbändi teha, siis oleks see just selline nagu Franz Ferdinand – ägedate kitarririffidega intelligentne indierock, milles on nii pungilikku energiat kui ka popilikku meloodiat. Ma mäletan siiani, kuidas mul vajus üheksa aastat tagasi suu imestusest lahti, kuuldes et Franz Ferdinand tuleb 2008. aasta Õllesummerile. Ei ole võimalik! Briti üks uhkemaid indiebände, muusikaaauhinna Brit laureaat (parim Briti bänd) ja mitmekordne Grammy kandidaat esinemas keset seda läbu ja tümpsu, mis oli minu silmis Õllesummerit aastaid ilmestanud. Tol ajal ma ei teadnud, et Õllesummeri korraldajad olid hakanud pöörama festivali kollektiivselt õllejoomiselt suvise muusika- ja toidufestari suunas ning võtnud koos sellega ka nõuks meelitada laiast maailmast Tallinna esinema tõelisi superstaare. Franz Ferdinand oligi selle plaani esimene magnet, kes tõi paljud Õllesummeri unustanud muusikasõbrad üle pika aja jälle Lauluväljakule. Kuna too üheksa aasta tagune kontsert oli ilmatuma äge, siis hakkasin ma ka järgnevatel aastatel Õllesummeri muusikakava tähelepanelikuma pilguga jälgima. Ja sealtpeale olen ma pea igal aastal käinud Õllesummeril bände kuulamas, sest enamasti on seal ikka midagi ka minu maitsele olnud. Esimese hooga tulevad meelde sellised importtähed kui Kasabian, Bastille, Moby, Calvin Harris, Scissor Sisters, Manic Street Preachers jt, aga iga kord olen ma teinud tiiru peale ka meie oma tähtede show’dele, sest see festival pakub head võimalust saada ülevaadet ka kodumaiste mainstream-artistide hetkeseisust. Läinud aastase festivali üks tipphetki oligi Kasabiani kõrval ju meie oma Tommy Cashi väga uhke etendus.

Mis puutub aga Franz Ferdinandi, siis on nende taasilmumine Õllesummerile igati vahva uudis. Pärast esmakordset Tallinna külastust on nad välja andnud kaks albumit: 2009. aastal ilmunud “Tonight” keeras bändi veidi elektroonilisema ja tantsulikuma liini peale, millele 2013. aastal ilmavalgust näinud “Right Thoughts, Right Words, Right Action” veel omajagu positiivsust juurde väänas. Paralleelselt omaenda rea ajamisega oli aga Franz Ferdinandil soolas veel teinegi projekt, sest juba piki aastaid olid nad haudunud plaani teha muusikat koos Ameerika legendaarse rockduoga Sparks. 2015. aastal jõuti lõpuks sinnamaani, et kahe kollektiivi nimede esitähtedest moodustatud supergrupp FFS üllitas oma esimese albumi ja andis ka kontserte. See tummine vahepala ei tähendanud aga Franz Ferdinandi enda karjääri lõppu, sest 2017. aastal tuuritasid nad taas mööda Põhja-Ameerikat ning siis anti ka teada, et bändi viies stuudioalbum “Always Ascending” ilmutatakse 9. veebruaril 2018 ning pärast seda alustatakse ka selle tutvustamiseks ülemaailmset kontserdireisi. Seni on uuelt albumilt avaldatud vaid nimisingel ja vähemasti see näib lubavat, et Franz Ferdinand jätkab senisel kursil ning suure tõenäosusega saab Laulukaare all jälle ka tantsida. Alex Kapranosel, Bob Hardyl ja Paul Thomsonil peaksid Tallinnast olema soojad mälestused, kuna minu mäletamist mööda pidutsesid nad tookord linna peal päris korralikult. Kümme aastat tagasi oli bändis ka Nick McCarthy, aga tema asemel on nüüd kaks uut meest – kitarrist Dino Bardot ja klahvpillimängija Julian Corrie, kel seisab Tallinna ja Õllesummeri avastamine alles ees.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.